MTZ Belarus

Šta znači kod Belorusa kad napišu da je MONOBLOK, da li se to odnosi na monoblok motor ili nešto drugo?
 
pade mi na pamet pa sam ga opravio:bravo:kutija za alat + sediste

attachment.php

http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=970&d=1323343319
attachment.php

Jel može još koja slika iznutra i po neka informacija - od čega je, kako se otvara, dimenzije i sl. Trebam i ja pravim pa zato pitam
 
Imam problem sa blokadom diferencijala kod rusa 1025. Kad je ukljucim cuje se nesto kao da skripi, struze i ne vrti se istom brzinom kao drugi tocak malo krene pa stane pa onda polako vrti itd :sta:.ako bi neko hteo da mi kaze nesto sta bi moglo da bude bio bi mu zahvalan.
 
mims izmericu pa cu javiti, inace je od iverice 20mm, poklopac od daske camove, obloga od eko koze i malo sunjera za sedenje, spojen srafovima od 40mm sto idu u tiple, naravno bez tipli :osmeh:
 
naravno,e sad ne znam za sta koristis blokadu,za dve godine ja sam je koristio mozda 2-3 puta...a ako mi ikad zataji,a primetim da mi je neophodna-preradicu na vazduh na papucicu od kamiona-i nema bojazni od ulja.
 
Jel može još koja slika iznutra i po neka informacija - od čega je, kako se otvara, dimenzije i sl. Trebam i ja pravim pa zato pitam

Domišljato riješenje je stari akumulator (ne plastični već onaj crni) , mislim da je 145 A . Taman sjeda gdje treba i gore samo napraviš poklopac da se otvara prema nazad i tapaciraš. Unutra neke pregrade izlomiš a neke ostaviš - kako ti paše.
 
smrde mi lamele od kocnica, i tamo na ono kuciste gde su lamele, nemozes pipnuti koliko pece...
dali su lamele gotove i dali da trazim nove da stave?treba da dodje servis ovih dana.
 
razdvoji pedale kocnica pa proveri da li jedna hvata ranije nego druga.... meni se desilo da mi se matica odvrnula na mehanizmu koji spaja pedalu i kuciste odnosno lamele.. ta matica je odmah kod kucista... na njoj podesavas u kom polozaju pedale hoces da pocne da koci.....
 
smrde mi lamele od kocnica, i tamo na ono kuciste gde su lamele, nemozes pipnuti koliko pece...
dali su lamele gotove i dali da trazim nove da stave?treba da dodje servis ovih dana.
Imas tu na kucistu jedan sraf koji treba da otpustis,i onda vise nece da smrdi.to se i meni desilo dok sam razradjivao traktor ,kad sam pipnuo kuciste a ono vrelo.i mi posle otpustili malo taj sraf i posle je bilo sve u redu
 
Nazad
Vrh