MTZ Belarus

grunt je napisao(la):
LJudi imam problem sa orbitrolom na belarusu 820,curilo je ulje iz orbitrola ispod volana ja ga skinem i promenim gumicu al sad samo mota u desnu stranu u levu nece uopste nesto sam zaj...o :udri: sta mi je ciniti?
A ima i tezi nacin :haha: :haha: :haha:
mdw525 h je napisao(la):
Zetor frontera 125 košta 50.000E
MTZ 1221.3Košta 35.000E
Po vama da li je zetor toliko bolji od mtz. Interesujeme vaše mišljenje,ko šta bi uzeo.
Zetor bolje radi na visokim temperaturama , ima kad oce da odu gumice jos na 90 stepeni .
Zetor nije traktor za podcenjivanje , ne poznajem nove modele al kod dobrih domacina , domacinski su sluzili , ovi preko 100ks su bili spori .
U poredjenju ova dva trakora , dajem glas MTZ . GLAS ZA DOKTORA

Post je spojen: [time]1299749217[/time]
_________________________________________________
Juce sam pomagao drugaru da pretera 892 ravan most iz NS kuci , Traktor me odusevio kako gazi naspram mog 82.1 ovo je limuzina
 
savoris je napisao(la):
e moj druže grunt , trebao si sve lijepo pobilježiti kada si ga rasklapao i potpuno isto tako sklopiti , isti problem sam i ja jednom napravio ::lose::

znači problem je u tome što si ga loše sklopio , nekih pravila pri sklapanju (šablona) koliko ja znam nema , najmjerodavnije je da rasklopiš i sklopiš kako je bilo , ali pošto si ti već zeznuo stvar onda ti samo ostaje slučajni pogodak
uzmi ga ponovo rasklopi pa pomjeri zvijezdu u jednu stranu za jedan zub pa sastavi i probaj , i onda ako ne valja opet ponavljaj radnju dok ne uspiješ , pa ako ne uspiješ onda okrećeš i vanjski dio zvijezde pa prva radnja iz početka
čisto da te obradujem ima milion kombinacija pri sklapanju :haha: i pazi se može se desiti da u jednom momentu orbitrol počne raditi kao hidromotor , znači na hvataj ga čvrsto rukama pri probanju , mene umalo nije okrenuo u sjedištu :zli:
A jel bi mogao tu da pomogne profesionalni hidraulicar koji radi hidrauliku na bagerima i teskim masinama,sta mislis?nemam vise zivaca veruj mi al curilo je olje ko ludo kad se ugreje jbg
 
Zetor bolje radi na visokim temperaturama , ima kad oce da odu gumice jos na 90 stepeni
ovi preko 100ks su bili spori .
Rale pojasni ova dva pojma? :D
 
srdjan7 je napisao(la):
Zetor bolje radi na visokim temperaturama , ima kad oce da odu gumice jos na 90 stepeni
ovi preko 100ks su bili spori .
Rale pojasni ova dva pojma? :D
Kod mene u selu lik je uradio 4-5 motor na 6211 samo iz razloga temperature , traktor im sluzi za vucu cisterne i poneki put da idu po drva , u susednom selu Kula , svi iz serije 7xxx su uradili motore izgori im 4 klip na brzinu , mokre hilzne ne trpe temperaturu .
Zetori 12xx i 16xx su po meni spori u transportu .
Nisam ljubitelj zetora pa se i nisam interesovao o njima
 
@Rale83 koliko je isla brzo masina ??
Nisam ga nesto zagledao...jel ima svoj merac brzine ili je navigacija pokazala svoje sa nekih +10% laganja.
 
Na 1600 obrtaja 35 km/h merac brzine se ukljucuje kad krenes a kad stanes pokazuje radne sate ,
navigacija i sat se podudaraju u potpunosti , za 7 sati smo stigli kuci sa njim .
Ja sam sa tim traktorom impresioniran kako se ponasa na putu
 
grunt je napisao(la):
Probao sam da okrenem i dobio sam hidromotor, :udri: jel to neki znak il mi nema druge nego kod majstora
ako ti nije kasno do sutra, imam u firmi razne dokumentacije hidraulici.Pa medju njom, ima dosta materijala o orbitrolma.Samo napisi ko je priozvodjec pa cemo naci semu veze.
 
sasa22 je napisao(la):
grunt je napisao(la):
Probao sam da okrenem i dobio sam hidromotor, :udri: jel to neki znak il mi nema druge nego kod majstora
ako ti nije kasno do sutra, imam u firmi razne dokumentacije hidraulici.Pa medju njom, ima dosta materijala o orbitrolma.Samo napisi ko je priozvodjec pa cemo naci semu veze.

ja sam ga sastavio po sistemu slučajnog pogodka i uspio sam , koliko znam nema neko pravilo pri sklapanju (šema)
a ako je neko ima bio bi mu zahvalan da i mene prosvijetli jer mi se zgadio taj dio na traktoru :zli:
 
ne razumijem se u orbitrole ali sam cuo od covjeka kojem se desilo kao kod grunta i kaze rasklopio ga zamijeno gumicu i onda nikako nece ili mota lijevo ili mota desno na obe strane nece onda mu neki majstor kaze da treba kad sklopi orbitrol produvati prije nego stavi crijeva na njega kako neznam, uglavnom da ulje dodje u obadvije strane podjednako kad je to uradijo uspjelo je.
 
sasa22 je napisao(la):
trazio sam neke hidraulicne razvodnike i nasao dosta toga o orbitrolima i koliko se secam oznake postoje cak sam i malo pre na netu nasao da postoje neke oznake.
http://www.hidraulika.biz/hidrostaticki-servo-upravljaci/hku630/5tp/3-orbitrol-sa-5-prikljucaka.html
po ovome :
P-na svako razvodniku je dovod ulja,
T- na svakom razvodniku je sliv (povrat viska u rezervoar)
L-od srpskog levo
R-od srpskog desno

ma jooook , mi se ne razumijemo , ovo je šema spajanja crijeva i to je ok

ja pričam o šemi sasvaljanja orbitrola , to je zezancija , spajanje crijeva nije problem

@mladenmaso
to može biti problem ako cilindar se ne odzrači , rijetki su takvi problem jer pritisak jednostavno ''proguta'' vazduh
 
sto kazete vi preko Drine, SKONTO.Orbitrol je rasklopljen....al ipak cu pogledati da nepostoji neki nacin odredjivanja nultog polozaja.
 
Prijatelju master od mene imas pretplatu u apatinu ili celarevu :ppozdrav: skinuo sam slike,ali poslao sam orbitrol kod jednog strucnjaka ako nista ne uradi jednostavno cu ga staviti u taj nulti polozaj i probati,hvala za trud :bravo:
 
Nazad
Vrh