MTZ Belarus

Druže ako ti nije problem neki dinar više da potrošis onda lepo sve po poskidaj,kupi razvidnik od 82.1 3/1,naravno original,kupi komplet rucice od 820 namesti to jednom kako bog zapoveda i nemoj da se mucis mnogo,dobićeš ispravnu hidrauliku nazad i dva para izvoda za kipovanje i gotovo.
 
Ajd da probamo ovako u tom slučaju...
Izbaciš i taj hidro pojačivač,i ovako nema funkciju kad je sve već raskupusano...
Sa razvodnika,na toj sekciji što imaš tu jednu ručku kraj volana,gledaj da ti i jedno i drugo crevo idu direkt na klip...
I idu, oba creva koja su prikacena iznad one polugice na kojoj je prikopcana rucica, idu direktno na klip. Cini mi se da na pocetku rada drzi duze, dok posle nekog vremena kad se zagreje jedva zadrzi nesto malo, mnogo mi je nezgodno za transport...
 
Druže ako ti nije problem neki dinar više da potrošis onda lepo sve po poskidaj,kupi razvidnik od 82.1 3/1,naravno original,kupi komplet rucice od 820 namesti to jednom kako bog zapoveda i nemoj da se mucis mnogo,dobićeš ispravnu hidrauliku nazad i dva para izvoda za kipovanje i gotovo.
Jao trenutno ne mogu... Jer sam kupio traktor pa akomulator, prednju vucu sve lezajeve menjao, horizontalnu i vertikalnu osovinu, lezajeve zadnjeg tocka obradu osovine zadnjeg tocka, zadnji izvod kardana komplet radio, glavu upravljaca zamenio a nisam imao problem u njoj (nego jbg tako mi rekose) nego u osovini koja ide od glave upravljaca do spona.... Jos neke gluposti radio (ulja komplet menjao...)... Dosta pare sam ulozio sad sam se nadao da ce ova zamena gumica da resi problem jer mi je nazad na klipu pustao ulje ali ono djavola.... Nemam srecu nesto lakse da resim, tako da ne mogu sad ceo razvodnik da menjam.... Zajebo sam se oko kupovine i ajde sredicu ga ali sad mi pravi problem treba da zavrsavam poso a ja ne mogu ljucki...
 
Ja ne vidim u čemu problem kad propusta malo... U transportu zakačis onu bravicu i banja.
Na mom za 10-20min spusti spremac na zemlju.. Godišnje popije 10l ulja sigurno 😂
 
  • Like
Reagovanja: obi
Haha dobar je onda taj tvoj moj sad pušta za 5 min ceo spremač a bravica skoro zataila,bar mi.nije dosadno u transportu.😅Treba mu jedan komplet pregled ali sad ne mogu setva pojede svaki dinar
 
I idu, oba creva koja su prikacena iznad one polugice na kojoj je prikopcana rucica, idu direktno na klip. Cini mi se da na pocetku rada drzi duze, dok posle nekog vremena kad se zagreje jedva zadrzi nesto malo, mnogo mi je nezgodno za transport...
U tom slučaju i može biti samo do klipa ili do razvodnika...
Ja lično sa reparacijom nisam nikad imao sreće,i to što si menjao gumice ne znači da je popravka uspela...tako da ti danas sutra ne ginu nov razvodnik ili nov klip...a do tad radi tako kako i do sad,gledaj priključak i kad popusti di podigni i samo vatra...većina nas je tako radila...
 
U tom slučaju i može biti samo do klipa ili do razvodnika...
Ja lično sa reparacijom nisam nikad imao sreće,i to što si menjao gumice ne znači da je popravka uspela...tako da ti danas sutra ne ginu nov razvodnik ili nov klip...a do tad radi tako kako i do sad,gledaj priključak i kad popusti di podigni i samo vatra...većina nas je tako radila...
Jbg :/
 
Haha dobar je onda taj tvoj moj sad pušta za 5 min ceo spremač a bravica skoro zataila,bar mi.nije dosadno u transportu.😅Treba mu jedan komplet pregled ali sad ne mogu setva pojede svaki dinar
Ma ja sam jednom već skidao klip, kupio gumice kod rusa zamenio.. Držalo je možda nekih pola godine i sad je već posteno propisao.
Sad već nemam vremena da skidam a preko zime nemam bas uslova.
 
Meni je hidrauličar preradio klip na manžetnu, za sad je odlično, ni kapi ulja nema.
 
To moram zapamtiti za sledeći put...
Pre 10 dana sam menjao klip,našao sam kod drugara staru zalihu u masnom papiru,😁 za ne mnogo novaca pa stari nisam nimpokušao da popravljam,al ako postoji rešenje što da ne
 
Ma ja sam jednom već skidao klip, kupio gumice kod rusa zamenio.. Držalo je možda nekih pola godine i sad je već posteno propisao.
Sad već nemam vremena da skidam a preko zime nemam bas uslova.
moj klip je suv ali dole pušta sa desne strane gde je ručića za dizanje ispod kabine
 
Ima li gde ovo u Srbiji uzeti ?
Muka mi je od njegovog...
a631152565a97a8acc58ab43dab9a173.jpg


Sent from my Mate 50 Pro
 
Nazad
Vrh