MTZ Belarus

Te jeseni sam svaki dan radio ta 2 meseca, obrao 90kj kukuruza, setva pšenice, oranje i priprema za pšenicu, transport, oranje zimsko, usluga dosta a lepo vreme i gas i pusta mladost-ludost.I sad tučem 1000mč godišnje ali sa tri traktora.
 
2003 godine sam obrao 120 kj kukuruza sa Berkom i 560 stari tip,to je oko 240 rh ali nisam mnogo radio ostale stvari sa njim tako da ne verujem da sam presao 400 rh za tu jesen.Mtz 820 RM je 2007 uzorao oko 100 kj,ispremirao 150 kj,prevukao 200 vagona repe,radio ove sitnije radove i nagurao nesto ispod 600 rh,to mi je i bilo najvise sa rusom,posle sam podelio na vise traktora radove pa su radni sati po masini drasticno pali.Mislim da mi je kad sam bio klinac mehanizator iz Agrounije rekao da treba 750-800 rh da bi se traktor matematicki isplacivao,kako je on dosao do tog broja,nemam pojma ali ja to nikad nisam napravio sa jednim traktorom...
 
Sale 600rh za dva meseca, pa to ti je 20rh dnevno izmedju ona dva duboka blatobrana, kad si ti prijatelju spavao. To treba izdrzati
 
Sale 600rh za dva meseca, pa to ti je 20rh dnevno izmedju ona dva duboka blatobrana, kad si ti prijatelju spavao. To treba izdrzati

Kolega te jeseni je bilo lepo vreme kiše je bilo samo u tragovima, malo pokvasi i to nije smetalo obradi a berbi ponajmanje, prosek mi je bio 10mč svaki dan, četiri zamene ulja napravio pošto sam menjao na 150mč, mašine služile nije bilo nekih ozbiljnih kvarova, sve se u hodu radilo, jedini ozbiljan kvar bio na beraču lanac od velikog levatora počeo da zeza i ja naručim u Filip Kljajiću Kragujevac i kad je stigao uveče ga iščupam napolje premestim lopatice na novi lanac uvučem ga nazad i ujutru u berbu dalje.Ja živim samo od toga i kad je sezona nema opuštanja, tad mi je prilika da zaradim i moje da poradim, koliko puta sam sa ušinutim leđima brao, kad se treba popeti na prikolicu da namestim klipove da umreš od bolova pa jednom u žetvi soje kad sam silazio sa traktora stanem na neki kamičak i izvrnem nogu i pokidam ligamente na stopalu, jedno deset minuta nisam mogao da ustanem od bola, stegnem patiku jako i popnem se nekako u kombaj i tako danima, najgore kad moram da opajem hladnjak, i tako celu jesen skakućem ko bogalj, uveče ladne obloge i ujutru stegnem zavojima nogu i loži, i danas hoće da me zaboli ponekad tu gde sam kidao.U firmi dok sam radio dođem u 4h ujutru iz Subotice sa predaje semenskog kukuruza i u 6h na posao, eh kad bih pisao sve šta sam radio i preživeo mala bi knjiga bila, posao sam uvek shvatao ozbiljno i odgovorno, znam da to nije dobro po mene ali tako se to valjda rodi čovek.Ko hoće da veruje nek veruje ko neće nemora, neljutim se ni na koga :ppozdrav:.
 
Ma razumem te, zato sam i napisao da to treba i izdrzati. Ja nisam siguran da bih mogao toliko

NA nisam napisao da je lazljiv
 
Ma razumem te, zato sam i napisao da to treba i izdrzati. Ja nisam siguran da bih mogao toliko

NA nisam napisao da je lazljiv
Nisam na tebe mislio kolega, nego inace.
Prvi komsija mi se naljutio kad sam mu rekao da prvo nauci svoju zemlju da radi, pa onda arendu da trazi. Sale je kontra primer kod njega sto kaze nema labavo, ko ga ne zna tesko bi i poverovao da postoji tako odgovoran i spreman da ne kazem streber, kad mi dodje u goste stomak me zaboli. :osmeh:
 
Meni je najvise 1000rh sa 542 i to nesretne 2012g.Kukavac vise od 600rh je sa presom napravio znaci nije gasen ja ceo dan teram seno,a onda otac celu noc jer drugcije nije moglo da se balira detelina je kretala tek od 12h uvece zbog imalo vlage da se ne bi krunila.I posle je bilo najvise 700rh sa njime i sad jadan flisuje ulje na iber lauf ali ide i dalje!A dosta smo puta spavali u nivi na smenu jedan tera drugi spava te godine smo se bas odvalili od presovanja ali nas je ono i spasilo u toj susi ljudi balirali sve sto su mogli da bi prehranili stoku.I sto kaze Sale ratar kad samo od toga zivis jedino ti znas kako ti ali cutis i teras do krajnjih granica!
 
Kod mene 1221 ima 3000 sati,u augustu ce 5 godina.
82.1 ima 7000 sati,u julu ce 11 godina,stim sto 82.1 u poslednjih 5 godina,uglavnom radi povrsinske radove i malo pomogne u oranju. Za prve 3 godine je napravio 3000 sati
 
Јеси имао неких већих интервенција на тим тракторима до сада?
 
Poslednja izmena:
Da li se na Belarusu podesava mera točkova na onoj kocki desno od volana i da li to neko radi i kako?Drugar je promenuo tockove na 820,stavio je 13,6-38 i nece vracati velike gume pa bi da podesimo km/h ako je moguce spram tih guma.
 
Da li se na Belarusu podesava mera točkova na onoj kocki desno od volana i da li to neko radi i kako?Drugar je promenuo tockove na 820,stavio je 13,6-38 i nece vracati velike gume pa bi da podesimo km/h ako je moguce spram tih guma.
Da tu se podesava. Prvo se levim dugmetom ( parametar ) dodje do slova R, a onda se desnim dugmetom ( znacenie ) menja vrednost poluprecnika tocka.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Koliko moze da vredi Belarus 552 uradjena generalna motora napravio 200 sati od tad,pun servo volan,gume solidne.
c5742087cae43aa56453befa222ffca4.jpg


Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

u zadnje vreme sam dosta po oglasima pa ti mogu reci da 552 ide od 4200 do 5500e .uglavnom oni bolji i ocuvaniji su iznat 5000 a oni losiji su ispod 5000. mada retko se vidi ocuvan 552.
jel planiras mozda da prodajes ?
 
Јеси имао неких већих интервенција на тим тракторима до сада?

Na 82.1 na 6000rc menjali kvacilo,lamela je bila odlicna,nego je pukla korpa i nije radio kardan i hidraulika,menjan alternator,par puta krstaci kardana,valjkasti lezajevi stavljeni preventivno,menjan auspuh i radjena pvp i dizne.
Na 1221 menjan orbitrol,regulacioni ventil i 2 puta sediste
 
Na 82.1 na 6000rc menjali kvacilo,lamela je bila odlicna,nego je pukla korpa i nije radio kardan i hidraulika,menjan alternator,par puta krstaci kardana,valjkasti lezajevi stavljeni preventivno,menjan auspuh i radjena pvp i dizne.
Na 1221 menjan orbitrol,regulacioni ventil i 2 puta sediste
Pa to nije skoro nista super si prosao sa njima
 
Kod nas u selu dve 130-ke kapitulirale zveknule na oboma uljne pumpe i ende na jednom okreno lezajeve i radilicu uvrnuo pukla na tri dela
 
Драгованова та је одма и продата а бачица ради генералну
 
Nazad
Vrh