MTZ Belarus

Imama problem na mtz 82.1 negde mi gubi tecnost iz hladnjaka izgubi oko 0,5l vode u toku oranja.Pregledao sam sva creva i gore od grejanja nema nigde da pusta,u hladnjaku se ne vidi da je produvao znaci i pod opterecenjem kad postigne radnu temperaturu on ne izbaca mehurice.Na auspuh ne izbaca vodu i to sam proverio jedan majstor iz zadruge mi kaze da je produvao ali kao sam pocetak pa se ne vidi?Dali da skidam glavu ili da gledam prvo nesto drugo ne znam vise ni sam sta?Traktor nije silovan orem sa tri brade ali kada osetim da mu je gusto jednu uvek skinem pa nastavim sa dve znaci bas gledam da ga ne preopterecujem, ulje je normalno pomislio sam da ne gura u karter ali nije pobelelo i nivo je uvek isti.

mislis u toku sezone oranja ili ? je verujem da je moj izgubio barem 2l antifriza za 30kj oranja .Primetio sam da su mi creva od grejanja malo ispucana ,tj na pukotinama se vidi vlaga ,pa kontam da malo po malo i tu nesto otislo .Ja da sam na tvom mestu nebi ga dirao, ako je ulje dobro i ne kuva ti motor onda smo kontrolisi i cepaj (bezveze da dajes 200e za glavu kad jos moze ovako ).
grejac u kabini se isprazni svaki put kad ugasis traktor :D ,a kad ga pokrenes pumpa ponovo procirkulise vodu.
 
Ma da sada kada sam poceo da orem poceo je da gubi tecnost i sad ga po nekoliko puta kontrolisem u toku rada onako sam ga svako jutro pre nego krenem kotntrolisao i peglaj,a najvise me muci jer on radi savrseno nema grejanja nema kuvanja ili bilo kakvih naznaka da nesto nije u redu pritisak klasika na 3 bara ne dimi ali mi sad ovo muku zadaje.Ma nacicu sta mu je nego reko ajde da podelim muku sa vama nekako mi lakse!:osmeh:
 
Drale što se tiče čepa njega možeš i da skineš i da radiš tako i tečnost neće izaći iz sistema (grejanje i motora) a ako ti kaplje voda na iber onda što reče kolega Siniša stublina pukla ili gumice na njoj a neverujem da je dihtung riknuo.
 
Probaj da čep od hladnjaka zavrneš na prvi zub a ne do kraja pošto hoće da stvori neki manji pritisak u sistemu prilikom rada ponaročito kad je antifriz u sistemu (nevoli baš 82-ka antifriz) a to što izgubi pola litre kad je hladnjak do čepa napunjen to je normalno i tako treba da drži tojest da ne gubi više jedino ako je voda pa vremenom ispari malo a antifriz se širi na toploti i onda izbaci višak do neke mere i drži isti nivo. Što reče kolega kad ga opteretiš i počne da gura napolje na preliv onda je i dihtung glave negde probio.

Tako ja radim.Na prvi zub
 
Neutral je polozaj mehanicke rucice hidraulika gde poteznice mogu i gore i dole,zavisi od toga gde ih guras,kao na MTZ traktorima kada je iskljucen plivajuci hod.


Možeš li ovo malo pojasniti?
Da li misliš na hidraulik kod novijih rusa gde je ručica pored sedišta, ili na one starije koje nemaju tu ručicu pored sedišta već samo one 4 ručice napred pored instrument table?
Ako je ova varijanta sa ručicom pored sedišta, da li misliš kad je ručica u položaju "N"?




Meni su govorili da je u tom položaju ručice hidraulik zaključan, tj. da ulje ne može ni unutra ni van cilindra, tj. da je praktično čvrsta veza poluga i traktora. E sad stvarno ne znam da li sam ja to dobro razumeo, ali u tom položaju idem u transport pretpostavljam da bi se onda radilo spustilo pod sospstvenom težinom ako tu može ulje slobodno da cirkuliše?


p.s. (Citirani post je napisan u temi o EHR, ali pošto pitanje nije vezano za EHR već za korišćenje MTZ hidraulike postavljam ga ovde.)
 
Možeš li ovo malo pojasniti?
Da li misliš na hidraulik kod novijih rusa gde je ručica pored sedišta, ili na one starije koje nemaju tu ručicu pored sedišta već samo one 4 ručice napred pored instrument table?
Ako je ova varijanta sa ručicom pored sedišta, da li misliš kad je ručica u položaju "N"?




Meni su govorili da je u tom položaju ručice hidraulik zaključan, tj. da ulje ne može ni unutra ni van cilindra, tj. da je praktično čvrsta veza poluga i traktora. E sad stvarno ne znam da li sam ja to dobro razumeo, ali u tom položaju idem u transport pretpostavljam da bi se onda radilo spustilo pod sospstvenom težinom ako tu može ulje slobodno da cirkuliše?


p.s. (Citirani post je napisan u temi o EHR, ali pošto pitanje nije vezano za EHR već za korišćenje MTZ hidraulike postavljam ga ovde.)
Da,radi se o novijim rusima,tu prakticno imas 4 polozaja,kada dva puta gurnes rucicu do dole on prinudno spusta poluge dole,ne moze da se izdigne kao stari tip ali moze da zabode plug kad su tupi raonici.Sledeci polozaj je taj neutral,kada poluge padaju slobodnim padom i mozes da ih podignes rukama jer je ventil otvoren,u prvom slucaju ne mozes podici poluge rukama ma koliko bio jak jer gura na dole i cuje se pumpa...Treci polozaj je kad blokiras ventil ka gore i poluge ostaju na istoj visini,naravno kad podignes rucicu skroz gore podize poluge do kraja.Ovo vazi samo za blokadnu varijantu,ako je ukljucen plivajuci drugi polozaj,koji mene interesuje, je sasvim drugaciji.Zato me zanima da li na tom EHR postoji nesto slicno?
 
Kod tog drugog takozvanog plivajuceg polozaja mana je sto kad traktor naidje na vecu grudvu vadi i plug iz zemlje,ali dobro je sto moze da se koriguje dubina pomeranjem rucice .Kad sam doterao traktor stojalo je na prvom polozaju {tako su orali prethodni vlasnici }ali su mi drugari savetovali da prebacim na drugi {plivajuci }polozaj.Malo cu experimentisati i probati sa tim prvim polozajem jer mi se nesvidja sto se desi da izvadi plug zbog grudve ,tocak imam na plugu tako da mozda je bolja opcija prvi polozaj
 
Ali izlazi,verovatno je to sve grubo ili ja nesto neradim kako treba:sta:Samo da dodam ne samo kad naidje na grudvu nego i na mecku koju plug ostavi kad zagusi ako me razumete
 
Da ti nije ona ručica ispod sedišta u pozicionom položaju (okrenuta ka desnoj strani)? Za oranje treba da je u položaju regulacije sile (okrenuta ka levoj strani).
 
Ovako
8505404c0df11a0dde2e79786f3e0c24.jpg
 
Nazad
Vrh