MTZ Belarus

@cvejapo koji je to Fendt jel ima onaj trokraki termostat?
 
U mom kraju su pre 10-ak godina u Agropanonci kupljena dva nova Belarusa (820). Jedan je prodat nakon dve godine jer je i posle svih intervencija teško palio. Drugi je još u funkcij ali svake godine se vlasnik zdravo namuči oko njegovog održavanja u životu. Znam pouzdano jer mi je čovek kućni prijatelj.
 
Kada se prelazilo sa konja na traktore jedan covek iz sela je radio po ceo dan,oranje,tanjiranje,berba itd...na pitanje kako moze toliko da radi,sto malo ne odmori,muka je to od jutra do mraka...on je odgovorio kratko"posle 30 godina gledanja u rep koji mlati,ja sam sada gospodin covek" inace traktor sa kojim radio je ltz koji ovde po forumu pljuju kao da im je oca ubio...pa zapitajte se malo.

Svestan sam ja toga ali,takodje moram biti svestan da gledam u napred i da se trudim barem kolko tolko sustignuti onog farmera na zapadu a,ne da vozim traktor star par god a da nema ni sinhronizovan menjac koji su inace zapadnjaci uveli kao serisku opremu skraja 70 ih.Niko se vise nece vratiti na konje tako da radim lokalno razmisljam globalno(tako kazu Ameri).

- - - - - - - - - -

@cvejapo koji je to Fendt jel ima onaj trokraki termostat?

Bas taj.Zapertlovan sa manjim izlazom sa strane,pod kosinom.
 
У Србистану могу само да радим а други размишљају...жалосно али је тако.....Волим делове на тањиру и то је сва математика.Манте ме оних имамо све само реците шта треба уплатите новце па се чујемо......шта се чујемо у пм имаш део ил немаш,муштерија чека новци вире из џепа а теби трактор стоји због пишљивог аутомата анласера нпр,термостата,бравице,контакт браве,ац пумпе,водене пумпе,бош пумпе,итд итд платите одма видимо се од Недеље фала лепо на гостопрмству ћао...Кад забране увоз гована од машина старијих од 10 год онда можемо да диванимо ово је све гробље ајд 90%трактора.....је ђубре само мало ко то хоће да призна.
 
Sto se tice rezervnih delova za ostale traktore mislim da puno gresite, a pre svega mislim da ste ne upuceni. Uglavnom svi deovi su vrlo brzo dostupni i retko na koji se ceka nedeljama, kako ovde neki misle. Velik deo delova je dostupan odmah, a neki koji se porucuju stignu i za dan-dva.
Kod Breznjeva je dostupnost delova mnogo veca jer trgovci znaju da je gotovo svaki deo svakodnevno trazen jer em ima puno traktora, em se kvare svakodnevno. Neki delovi se standardno kvare malo, malo pa tako te delove svi imaju na stanju dok neke delove nema bas svaki prodavac i po njih se mora u agropanonku, ili se saceka dan dva.
 
Sto se tice rezervnih delova za ostale traktore mislim da puno gresite, a pre svega mislim da ste ne upuceni. Uglavnom svi deovi su vrlo brzo dostupni i retko na koji se ceka nedeljama, kako ovde neki misle. Velik deo delova je dostupan odmah, a neki koji se porucuju stignu i za dan-dva.
Kod Breznjeva je dostupnost delova mnogo veca jer trgovci znaju da je gotovo svaki deo svakodnevno trazen jer em ima puno traktora, em se kvare svakodnevno. Neki delovi se standardno kvare malo, malo pa tako te delove svi imaju na stanju dok neke delove nema bas svaki prodavac i po njih se mora u agropanonku, ili se saceka dan dva.
Колега јел си ти озбиљан?
 
Sto se tice rezervnih delova za ostale traktore mislim da puno gresite, a pre svega mislim da ste ne upuceni. Uglavnom svi deovi su vrlo brzo dostupni i retko na koji se ceka nedeljama, kako ovde neki misle. Velik deo delova je dostupan odmah, a neki koji se porucuju stignu i za dan-dva.
Kod Breznjeva je dostupnost delova mnogo veca jer trgovci znaju da je gotovo svaki deo svakodnevno trazen jer em ima puno traktora, em se kvare svakodnevno. Neki delovi se standardno kvare malo, malo pa tako te delove svi imaju na stanju dok neke delove nema bas svaki prodavac i po njih se mora u agropanonku, ili se saceka dan dva.
hajde nam ponovo napisi pošto si platio traktor,koje je godiste i koliko su izasle popravke?Jel se jos kvario posle remonta i da li godisnje pravis 500 sati?:ppozdrav:
 
Делујеш као интелигентан момак.....питали смо те?Или ти је испод Части да нам објасниш неке ствари јер смо (можда)мали за твоје образложење.....
 
Uopste ne razumem cemu sarkazam Grunt.
Vi mu dodjete kao neki savet staraca, ili sta vec, pa ste me pitali.
Rado cu odgovoriti na vasa pitanja.
Ako ste mislili na onog sto je kod mene vec 6-7 godina on je placen 13700 + troskovi. '94 je godiste u maju je izasao sa trake i jedan je od poslednjih iz te serije. Prodavac ga je prodavao pod ukazanim problemom sa menjacem i zato je ta cena. Inace u to vreme su se kretali oko 25k. Menjac je definitivno stradao posle 200+ sati i morao je kod Majstor Jose u Stari Zednik. Kad je rasklopljen konstatovan je kvar na menjacu bas onaj koji je LVA naveo. U dogovoru sa Majstorom zamenjen je kompletan glavni menjac. Mogla se uraditi i reparacija starog, ali smo mi hteli nov jer smo znali da smo vrlo povoljno kupili traktor i bilo je dosta prostora. Popravka je sve ukupno izasla oko 10000 evra. Posle popravke traktor nije imao nikakvih kvarova osim redovnog odrzavanja. Pravi, Galetin :cao: , godisnje oko 400 rs, ali samo zahvaljujuci gruberu. Da sve ore imao bih bar 600. Sad ima blizu 10000 rs, pravih.
Manji JD je kod mene dve pune sezone i za to vreme je napravio 1500 rs. Uzet je sa 7000, a sad mu je oko 8500. Na malom su, osim redovnog servisa, zamenjene zadnje gume i na prolece ce biti prednje. Mali ne ore vec sluzi iskljucivo za ostale poslove, dakle sve ostalo.
Sve sitnice koje su menjane na traktorima su uglavnom u vidu nekih gumica, ili semeringa. Cene ovih delova nisu uopste puno skuplje nego sto su za Breznjeva, pa tako ima gumica koje su svega nekoliko desetina dinara. Semerinzi su nesto sluplji i oni su red velicina 3-5 hiljada u zavisnosti od pozicije.
Oba traktora imaju klimu i na velikom nikad nije dopunjena dok na malom je uradjen servis klime u Begecu. Zamenjen lezaj i semering na kompresoru za 60 evra. Napunjena za 50 i to je to.
Ako vas jos nesto interesuje gospodo iz veca slobodno pitajte, a nadlezni nek prebace u odgovarajucu temu :cao:
 
08-12-11, 17:57
paorpaor
user-online.png

ČlanDatum pristupanjaJan 2009LokacijaTovarisevoPoruka10,350Zahvalio se565Zahvaljeno 4,329 puta na 1,845 porukaDownloads16Uploads0

@panpnstib
Valjda je jak, sta vi znate o tom ?
@idklecin
Bice tu negde oko 28-29000 , sve zavisi kako me ovi na carini oderu. Godiste je '94, jedan od zadnjih koji je napustio Ilinos iz te serije. Prva registracija mu je bila u junu '95​





- - - - - - - - - -


paorpaor
user-offline.png

ČlanDatum pristupanjaJan 2009LokacijaTovarisevoPoruka10,350Zahvalio se565Zahvaljeno 4,329 puta na 1,845 porukaDownloads16Uploads0

Nije moralo sve novo da se uradi, ali nije ni da sam tako hteo. Nacinjena je greska jos kad je traktor stigao.
Neiskustvo me je kostalo jos para. Nismo hteli da poslusamo Nemce i da saniramo kvar za nekih 3000 eura +-. Naime kad je raktor stigao radio je normalno bez ikakvih problema i tako napravio 300 rs ali se vremenom ispostavilo da su Nemci bili najiskreniji sto se moze biti. Onda kad je traktor otvoren odluceno je da se menja ceo modul jer je jedino to moglo da ide pod garanciju. I sa tim troskom traktor me je izasao toliko kao da sam kupio ispravan traktor. jedino sto je ovde razlika nov menjac, a tamo bi bio ipak polovan. Sve u svemu ako se malo potrudi i potrazi moze se kupiti povoljno traktor u inostranstvu, a narocito u Nemackoj jer oni naprosto nece da se pate da to opravljaju jer je to kod njih mnogo skupo. Radni sat je tamo oko 80 erua, a oni su procenili da je potrebno oko 60 rs minimum. Delovi su i kod nas i kod njih iste cene i stizu iz centralnog magacina u Manhajnu. Mene je majstor kostao 1000 eura, a delovi 10000. Majstor bi me svakako kostao toliko, ali delovi su mogli biti jeftiniji oko 3x. Nije da mi je zao sto sam dao 11000 jer znam da je stavljen nov i originalni deo, ali ipak svako voli kad prodje jeftinije. Sve u svemu mislim da sam pazario dobar traktor koji je generalno u dobrom stanju i koji moze jos dosta da odardi, mada su kvarovi uvek moguci, ali se nadam da ce ih nece biti. Osim tog menjaca prepakovan je i prednji most, zamenjeni semerinzi, nove caure i bolcne, i semering na motoru volana.​







- - - - - - - - - -

ovo je 40.000e moglo se kupiti 2 nova breznjeva :ppozdrav:
moji i tvoji remonti su presudili da se odlucim za novo :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Sto se tice rezervnih delova za ostale traktore mislim da puno gresite, a pre svega mislim da ste ne upuceni. Uglavnom svi deovi su vrlo brzo dostupni i retko na koji se ceka nedeljama, kako ovde neki misle. Velik deo delova je dostupan odmah, a neki koji se porucuju stignu i za dan-dva.
Kod Breznjeva je dostupnost delova mnogo veca jer trgovci znaju da je gotovo svaki deo svakodnevno trazen jer em ima puno traktora, em se kvare svakodnevno. Neki delovi se standardno kvare malo, malo pa tako te delove svi imaju na stanju dok neke delove nema bas svaki prodavac i po njih se mora u agropanonku, ili se saceka dan dva.

Bilo je kvarova tu u lokalu na nekoliko godina starim zapadnjacima pa sam cuo od covjeka koji je to narucivao, djelova za te nove nema u nekom lokalnom skladistu ili servisu , dobijes link za njihov katalog ili ti odstampaju i nadjes dio koji ti treba i narucis preko ovlastenog servisia ili trgovca koji ih prodaje. On dio narucuje iz centralnog skladista negdje u europi i dio ti stigne za 24-48 sati. Nije problem za novije traktore kupiti dio , vec je za neke problem u cijeni , ako za MTZ zupcanik kosta 100E , za zapadni traktor pomnozi sa 10 ili vecinom i 15 X vise. E pa onda moraju i djelovi biti kvalitetni , ali nije uvjek tako, ovdje su se raspadali mjenjaci i diferencijali na njivama na takvim traktorima, ja gledao svojim ocima a ne cuo kao urbanu legendu, u traktore u koje se vecina kune ovdje na forumu a nisam cuo da se to desilo na nekom MTZ takva havarija da je morao doci u rikverc kuci ili da su ga vukli.

A sto se tice Fenda navodno stari su nenadjebivi dok im ne dodje kraj. A za nove sam cuo svasta , ima farma nekoliko km dalje i od covjeka koji je vozio taj traktor da imaju stalno problema sa novim Fendom koji ne moze da pogoni preko kardana ono sto je kanta od torpeda 90-tke radila deceniju( a taj svabo jaci za preko 40ks od torpeda) , nekoliko kvarova i cak lomova djelova.

A i da bi dao neku ocjenu traktora mora napraviti jedno 4000-5000 sati rada a ne kupio ga prekjuce i sad je najbolji traktor koji postoji.
 
Нема сарказма...ти си имао сарказма по питању мтз-а.Само сам хтео твоје образложење које си горе у посту и навео Хвала...
 
Kako 40000 evra?
13700 + 11000 je 24700
Racunaj jos carinu od cinimi se da je onda bila 10 %, pdv je vracen. To nije ni 30000.
Koja to dva Breznjeva kostaju 40000 evra, 82-ke ?
Jes ti ozbiljan, il se zajebavas? Gde mozes meriti Breznjevs sa ovim traktorom.
Jedan prijatelj je kupio novog 1221 za vise para nego sto moj kosta i do sad je i motor radio, a nema vise od 1000-1500 rs.
Galetin mozda je kod tebe presudio menjac jer si imao Kejsa, pa kupioTurcina novog, ali zapamti sta cu ti reci. Kad pocnes da rasklapas menjac na turcinu, a to ce biti vrlo brzo, ima da cekas delove iz Turske po mesec i vise dana. Ja sam imao priliku da prisustvujem operaciji menjaca. Onda ga taman sastavili i pustili u rad kad on oped umre. Menjac kod tog tvog turcina nije ni upola velik kao kod Breznjeva.
I dolazimo onda do krajnjeg zakljucka, ko ce koliko izgubiti prilikom prodaje polovnog. Ja sam za moj dobijao 25000 pre nesto vise od godinu dana, nije jos na prodaju. Onaj prijatelj za onog 1221 sad bi dobio mozda 20000,a koliko bi ti za turcina ?
Dakle svako ima neku kalkulaciju, ali ja dokle god ja vozim traktor trudicu se da vozim JD makar i polovan.
 
Svako se pruza koliko je dugo ćebe, da nebi noge nazeble, imam i mtz i jd i te dve marke nisu za poredjenje Jd je Mercedes...a Mtz završava posao i to dobro i nerazmišlaš kad ce šta da škripne ili krcne ::novac::
 
Kako god bilo. Ja sam kupio novo jer znam kao i Galetin ljude koji su bukvalno nastradali sa uvoznim traktorima. Ti nasi turcini nek idu koliko idu. Jednostavno su uradjeni, i kada bude trebalo rasklapati, rasklopicemo i Vlada Maga ce opraviti uz sve kulen i sok od jabuke da zalivamo.:ppozdrav:
 
Kako 40000 evra?
13700 + 11000 je 24700
Racunaj jos carinu od cinimi se da je onda bila 10 %, pdv je vracen. To nije ni 30000.
Koja to dva Breznjeva kostaju 40000 evra, 82-ke ?
Jes ti ozbiljan, il se zajebavas? Gde mozes meriti Breznjevs sa ovim traktorom.
Jedan prijatelj je kupio novog 1221 za vise para nego sto moj kosta i do sad je i motor radio, a nema vise od 1000-1500 rs.
Galetin mozda je kod tebe presudio menjac jer si imao Kejsa, pa kupioTurcina novog, ali zapamti sta cu ti reci. Kad pocnes da rasklapas menjac na turcinu, a to ce biti vrlo brzo, ima da cekas delove iz Turske po mesec i vise dana. Ja sam imao priliku da prisustvujem operaciji menjaca. Onda ga taman sastavili i pustili u rad kad on oped umre. Menjac kod tog tvog turcina nije ni upola velik kao kod Breznjeva.
I dolazimo onda do krajnjeg zakljucka, ko ce koliko izgubiti prilikom prodaje polovnog. Ja sam za moj dobijao 25000 pre nesto vise od godinu dana, nije jos na prodaju. Onaj prijatelj za onog 1221 sad bi dobio mozda 20000,a koliko bi ti za turcina ?
Dakle svako ima neku kalkulaciju, ali ja dokle god ja vozim traktor trudicu se da vozim JD makar i polovan.

Prije dvije godine prodavali na aukciji zadruga traktore , ostao JD 190ks , da li je bio 4755 ili 4955 , otisao jedva za 6000 E , u radnom stanju , ispravan sa tablicama , a za jednog 1221 u losijem estetskom stanju i dosta mladji otisao za duplo i to polu ispravan.
 
Nazad
Vrh