MTZ Belarus

Ja kad sam gledao ruseve , jedan nakupac je prodavao jednog plave boje 94god I imao je finu hidrauliku.ja bi tekao da se to ugradjivalo kao dodatna oprema.

- - - - - - - - - -

Za krčanje iz 8. u 9. pokušaj ovako:

navuci neki veći gas (preko 2000 o/min), onda stisni kvačilo i pusti gas, istovremeno izbaciš iz 8. i namestiš palicu menjača kod 9. Kad obrtaji padnu za 1000 ispod onog na kom si bio gurni ručicu u 9.

Kod mene je gas mehanički ograničen na 2000 (čak i malo ispod toga), navučem na te obrtaje pa onda kreće šaltanje u 9. kako sam opisao kad obrtaji padnu na 1000. Ako ubacujem iznad tih obrtaja onda dosta krči al uđe, a ako ode ispod onda piši propalo, moraš stati pa ispočetka... Tj. ja moram da stanem jer ne umem drugačije...

Hvala na savetu , pokusacu tako .interesantno je sto sam ga doterao iz b. topole I nisam primetio da mi krci deveta.
Nisam nesto gledao ali lako je moguce da I moj ne ide preko 200rpm .
 
Verovatno misle na POZICIONI REGULATOR
Raskopao sam JELCINA 94god
Otisli lezaji na tanjirastom
Leva MUFTA osovina kocnice sa pogonskim zupcanikom, lamele kocnica I rucne, lamele blokade koja je raskacena davno nema Ni cev, POZICIONI REGULATOR otisao u kur,
Polu osovine vrtile u unutarnjim lezajima, desno kuciste difencijala puklo otpao spoljni sesir,
A INACE SVE ONAKO SOCNO MASNO
TRAKTOR je bio BELA KAFA a kupljen crno crveni, FRANKESTAJN!! ALI BAS FRANKENSTEIN kupljen 2002 radio mozda 100kj do 2010 kad je kupljen 1221 kasnije samo transport

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jel neko imo problema da prrdnja vuca na 82 secka, treska trzucka, neznam. Danas kad sam rsdio cim malo opzerecenje odmah trzucka sve napred. Malo ima lufta srednje kuciste, i na dizalici kad je malo se cuje levi tocak za razliku od desnog koji se uopste ne cuje. sta mislite?
 
DIESEL D60 Nesto melje unutra, ispusti ulje I vidi gde ima spena

Privodim kraju gore pomenutog FRANKENSTEIN upasovao sam diferencijal, popakovao kocnice, trube I poluosovine, sutra jos da dostelujem kardan I vratim poklopac pa hidraulik I rezervoare,
KARDAN mi nesto sumljiv a gazda tvrdi da je radio samo malo zezao,
Stara skola je bila da blokiras polugicu kroz onu rupicu u blok, da stegnes obe LENTE na 1kg pa ih onda otpustis za po 2 kruga, e sad nemam mali moment kljuc pa ce biti neke improvizacije
Ubedjivao sam ga da izbacimo POZICIONI REGULATOR koji je los I curi al kaze za 1-2g ide UNOVINE pa nek I'ma sve delove

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam menjao uloske u sponama I stelovao prednue tockove. Potroseni su za spoljasnje strane skoro do kraja ,jel vredi da ih okrecem kontra ? Video sam da to ljudi rade al ne znam jel ima neke vajde.
Ps jos da dodam menjao sam ulje na 82 I ispustio citavih 9l ,nasuo sam 12 I sada je malo preko max crte na meracu.

@lovac luka kako se povezuje pozicioni regulator koliko bi to kostalo da ubacim ,novo ili polovno ?
 
Poslednja izmena:
Ako ti je jako skinuo pod jednu stranu u odnosu na drugu nemoj ih dirati.Jedino ako imas kamen u bubregu pa hoćeš da ti krene.
 
Sta mislite, koju sirinu drljace (klinovi 16 x 16, bez rotora) bi mogao vuci 82-ka sa duplim zadnjim tockovima, i da ima brzinu u radu?
5m?
 
POZICIONI REGULATOR je visak delova na traktoru, kad pocne da zeza curi balavi nece da digne, STA ce ti to?
I'ma viskova na tim ruskim traktorima tacno bi trebalo izbaciti
Razvodnik hidraulike staviti kvalitetan
hidraulicnu blokadu staviti mehanicku kao 52
SPOMENIK hidraulika onaj stub volana stavit orbitrol kao kod novijeg
Stavit kvalitetan kompresor I kijavac, ubacit umesto LENTI kardana sinter lamele,
Akomulator zavuci ispod kabine sa leve strane, kvacilo na 82 zabosti od 1221, spone stavit kvalitetne bez da se rastavljaju, napravit dobar kardan prednje vuce bez centralnog kvacila
Poluge hidraulika napravit ko svet da nema sto luftova I sastava, rucku oracice dici iza zadnjeg stakla kao na zetoru, filtere goriva staviti of dajca kao Novi tip sto ima,
Izbaciti onu centrifugu za ulje I stavit filter, staviti amortizere na vrata kabine, stepeniste zastititi da ne bude skupljac blata!
Motor po mogucstvu ubaciti PERKINS 4 TURBO 90KS ILI 110KS
Bas bi bio mocan TRAKTOR odvojena kabina dobro grejanje klima dobar motor izbor brzina dobar a sve mehanika




Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 


Da li bi ovakva poteznica mogla da se,pored ovih srafova koji je drze sastavljenu,jos dodatno okolo zavari pa da se onda koristi u kontra polozaju da bi prikolica bila nize zakacena? Da li bi bilo bezbedno voziti npr jednoosovinku sa 4 t tereta?
 


Da li bi ovakva poteznica mogla da se,pored ovih srafova koji je drze sastavljenu,jos dodatno okolo zavari pa da se onda koristi u kontra polozaju da bi prikolica bila nize zakacena? Da li bi bilo bezbedno voziti npr jednoosovinku sa 4 t tereta?
Probano ne moras variti samo teras, Al je stvar sto je fabricki kriva ta dugacka letva
Imam 1 viska

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
POZICIONI REGULATOR je visak delova na traktoru, kad pocne da zeza curi balavi nece da digne, STA ce ti to?
I'ma viskova na tim ruskim traktorima tacno bi trebalo izbaciti
Razvodnik hidraulike staviti kvalitetan
hidraulicnu blokadu staviti mehanicku kao 52
SPOMENIK hidraulika onaj stub volana stavit orbitrol kao kod novijeg
Stavit kvalitetan kompresor I kijavac, ubacit umesto LENTI kardana sinter lamele,
Akomulator zavuci ispod kabine sa leve strane, kvacilo na 82 zabosti od 1221, spone stavit kvalitetne bez da se rastavljaju, napravit dobar kardan prednje vuce bez centralnog kvacila
Poluge hidraulika napravit ko svet da nema sto luftova I sastava, rucku oracice dici iza zadnjeg stakla kao na zetoru, filtere goriva staviti of dajca kao Novi tip sto ima,
Izbaciti onu centrifugu za ulje I stavit filter, staviti amortizere na vrata kabine, stepeniste zastititi da ne bude skupljac blata!
Motor po mogucstvu ubaciti PERKINS 4 TURBO 90KS ILI 110KS
Bas bi bio mocan TRAKTOR odvojena kabina dobro grejanje klima dobar motor izbor brzina dobar a sve mehanika




Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Pozicioni regulator mi treba jedino zato sto mi je mrsko da se navlacim preko cele kabine da bi spustio u plivajuci :osmeh:
Sve bi to bilo lepo da se odradi ali bi to bio veoma skup rus hahaha
 
Pozicioni regulator mi treba jedino zato sto mi je mrsko da se navlacim preko cele kabine da bi spustio u plivajuci :osmeh:
Sve bi to bilo lepo da se odradi ali bi to bio veoma skup rus hahaha
Nepotrebno. Na celom forumu od svih rusa da li 2 3% ljudi to koristi. Ima nabudzenih rusa mnogo vise nego sto mislis.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh