MTZ Belarus

Hvala ti na drugarsom savetu, ko nije orao bez kabine dve nedelje po ceo dan taj ne zna sta je patnja. :ppozdrav: Meni uopste nije cilj da radim kao neki po selu xy hektara, avioni, kamioni. Samo da to sto imam poradim lakse i uz manje habanje coveka (mene).
 
Ja sam izneo svoj stav jer od ovih silnih komentara šta je bolje ima da te glava zaboli . Šta odlučiš to je i sam se dičiš ili kaješ nema treće . I meni je bio cilj prvenstveno da zaštitim sebe a posle da poradim sve na vreme i kako treba , da postignem željenu dubinu oranja i da mogu da potegnem i dve pa i tri prikolice ako zatreba da se završi posao na vreme a što manje da se dangubi u putu .
 
Na 8000 sati na rusu se pojavljuju luftovi gde i konstruktor nije mogao da pretpostavi.
Upravo. U vezi toga... Bilo je ranije na forumu pitanje da li koristite slicovane rupe prilikom rada sa setvospremacem. Neko je odgovorio, nisam siguran ali misim da je sremac, da nema potrebe koristiti slicovane rupe jer se ionako sve već klima, u tom smislu. A to ne važi samo za traktore o kojima se govori već za sve sa dosta radnih sati...
 
Da li neko ima semu brzina za 920?mislim na onu sto bude zalepljena za desni prozor,sa brzinama...
 
Da uporedim neke brzine sa 820,i to po mogucstvu model sa 15-38 gumama,a obicno oni nose 16,9...nasao sam,ali za 16,9 model-ali da se preracunati...
 
U pp sam ti vec napisao, ali da ponovim jer mozda drugi imaju sta da dodaju. Radne brzine su mu treca i druga, i tu je izbor brzine od nekih 5 pa do 9-10 km/h sto je sasvim OK za ovaj traktor. Menjac je sinhro sto je po mom misljenju bolje od klasicnog kr-kr menjaca na 820.
 
Prva mu jako brza da potegne dve sajlasice iz mesta ,a cetvrtom ide 40km

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
U pp sam ti vec napisao, ali da ponovim jer mozda drugi imaju sta da dodaju. Radne brzine su mu treca i druga, i tu je izbor brzine od nekih 5 pa do 9-10 km/h sto je sasvim OK za ovaj traktor. Menjac je sinhro sto je po mom misljenju bolje od klasicnog kr-kr menjaca na 820.

Tako je paorpaor. 2 i 3 kornjaca i zec su mu radne brzine. Pa tako od 5 pa do 12 su te 4 brzine grubo napisano sad.

srdjan7 ja imam 920 sa gumama 15.5 a na tablici pise da je tablica za gume 16.9. Ako vam nesto znaci mogu slikati sutra pa vam poslati
 
Ja nisam vozio 1221 ali jedne godine je zz Vrebalov uzela od mene stajnjak,vukli su sa 1221 i tandem tehnostrojkom koju su punili iznad stranica ,ruja je to povlacio cak i kad je stojala gde bio stajnjak [gde je tinjavo] Dakle mislim da nije problem traktor nego vozac i njegove predrasude
 
Nazad
Vrh