MTZ Belarus

Pa ne kuzim se u rusa skoro nista a i ja znam da je kornjaca-zec ta rucka ispod volana.

Na shemi se vidi da je na glavnoj rucki mjenjaca skroz lijevo odabir brze ili spore grupe brzina i fino nacrtano sve. Svaka brzina ima kornjacu i zeca dakle nema sta drugo biti nego to na drugoj rucki.
 
@NA ma sta ce ti sema sto bi ovde jedan deda reko unuku, Di su metli tu mapu, ako slucajno razbijes pendzer kako ces kuci? Kod fergusona je to lepo dole.
Ostatak se snasao pa ima svoja pravila.. "Ma to ide 'dje god ubacis, kad mu tesko samo redukujes i gas.."
I drugo pravilo ne vezeno ali koristi.. "Dje ti moz's imat' prednost, umene rus??"::traktor::
Da se niko ne uvredi..:)
 
To je sigurno to po prikazu na diagramu nema sta drugo biti nego mi nesto brzo 8kmh u kornjaci orao sam u toj brzini ali nisam imao takav osecaj za brzinu pa posto mi tako traktor bucniji terao sam ga 5 u zecu bez problema cak kod mene neki teraju 6 u kornjaci e ta brzina mi je bas brza treba sedeti u njemu.Sad dali gresim ili ne ali meni je 5 zec ono bas prava za oranje!
 
Vidim i ja Srdjane da ne fali ali voleo bih da vratim u prvobitno stanje jer se kod mene iskrivilo.Nisam mislio da je to toliko tesko kupiti
 
To je sigurno to po prikazu na diagramu nema sta drugo biti nego mi nesto brzo 8kmh u kornjaci orao sam u toj brzini ali nisam imao takav osecaj za brzinu pa posto mi tako traktor bucniji terao sam ga 5 u zecu bez problema cak kod mene neki teraju 6 u kornjaci e ta brzina mi je bas brza treba sedeti u njemu.Sad dali gresim ili ne ali meni je 5 zec ono bas prava za oranje!

Brzine su prikazane na maksimalnim okretajima motora. Treba i to imati na umu...
 
To je sigurno to po prikazu na diagramu nema sta drugo biti nego mi nesto brzo 8kmh u kornjaci orao sam u toj brzini ali nisam imao takav osecaj za brzinu pa posto mi tako traktor bucniji terao sam ga 5 u zecu bez problema cak kod mene neki teraju 6 u kornjaci e ta brzina mi je bas brza treba sedeti u njemu.Sad dali gresim ili ne ali meni je 5 zec ono bas prava za oranje!
@Tomo,bez ljutnje,kakve plugovi vi vucete sa 82-ojkama 5.zec brzinom?Ta brzina je brza od 6.kornjaca.Kod nas su ti rusi orali sa 3x14" regentom,4. ili 5.brzinom i uvek kornjaca i to im je bila puna kapa.
 
Vidim i ja Srdjane da ne fali ali voleo bih da vratim u prvobitno stanje jer se kod mene iskrivilo.Nisam mislio da je to toliko tesko kupiti
Jel to ovaj deo
9tprq0.jpg
 
Zanima me sta moze biti na 82-ojki od jednom mi je propalo kvacilo i hvata na samom dnu, kada udari u patos. Dali moze sta da se steluje ili mora da se razdvaja
 
Postovani kolega Stevo ovaj deo mi je ceo ali delovi sto se kace na ovo, osovinica i jedan liveni deo su iskrivljeni.
 
Dva coveka promene lamelu na mtz 82 bez da zure za 3sata. Lezaj i lamela 8000 din. Mali trosak a puno se dobije,mnogo bolje nego da se covek pati sa crknutom lamelom.

Nada poslednja umire.
 
Dva coveka promene lamelu na mtz 82 bez da zure za 3sata. Lezaj i lamela 8000 din. Mali trosak a puno se dobije,mnogo bolje nego da se covek pati sa crknutom lamelom.

Nada poslednja umire.
Gde ima da kupim kvalitetnu lamelu i lezaj da zamenim. Slabo se razumem tek sam ga kupio a ovde kod mene nema nesto delova za rusa
 
Dva coveka promene lamelu na mtz 82 bez da zure za 3sata. Lezaj i lamela 8000 din. Mali trosak a puno se dobije,mnogo bolje nego da se covek pati sa crknutom lamelom.

Nada poslednja umire.

malo si pretero sa cenom,nemoj plasiti coveka.....

- - - - - - - - - -

nemora da znaci da je lamela ako mu je odjednom propalo kvacilo,moze biti pucanje uski na potisnoj ploci a moze biti da je napukla osovina koja potiskuje druk lezaj,pukne na pola posto je na sredini oslabljena pa potiskuje samo levu stranu druka,zbog lamele nemoze da propadne kvacilo odjednom......ako je napukla osovina koja potiskuje druk lezaj nije potrebno cepanje traktora,a treba proveriti i prenosne poluge od pedale do druk lezaja da nije na nekoj otisao navoj pa se sipka rastelovala
 
malo si pretero sa cenom,nemoj plasiti coveka.....

- - - - - - - - - -

nemora da znaci da je lamela ako mu je odjednom propalo kvacilo,moze biti pucanje uski na potisnoj ploci a moze biti da je napukla osovina koja potiskuje druk lezaj,pukne na pola posto je na sredini oslabljena pa potiskuje samo levu stranu druka,zbog lamele nemoze da propadne kvacilo odjednom......ako je napukla osovina koja potiskuje druk lezaj nije potrebno cepanje traktora,a treba proveriti i prenosne poluge od pedale do druk lezaja da nije na nekoj otisao navoj pa se sipka rastelovala
I 3kom uski idu u tih 8000din. Nisam preterao pre mesec dana sam.stavio na 892novu lamelu. U pravu si nemora da je lamela uvek u pitanju.

Nada poslednja umire.
 
malo si pretero sa cenom,nemoj plasiti coveka.....

- - - - - - - - - -

nemora da znaci da je lamela ako mu je odjednom propalo kvacilo,moze biti pucanje uski na potisnoj ploci a moze biti da je napukla osovina koja potiskuje druk lezaj,pukne na pola posto je na sredini oslabljena pa potiskuje samo levu stranu druka,zbog lamele nemoze da propadne kvacilo odjednom......ako je napukla osovina koja potiskuje druk lezaj nije potrebno cepanje traktora,a treba proveriti i prenosne poluge od pedale do druk lezaja da nije na nekoj otisao navoj pa se sipka rastelovala
Od jednom u voznji prazan traktor bez opterecenja da stanem nece da razdvoji kvacilo. Ja ga izbacim i da ga ponovo usaltan nece dok nestisnem do kraja kvacilo i nesacekam malo da se umiri
 
Od jednom u voznji prazan traktor bez opterecenja da stanem nece da razdvoji kvacilo. Ja ga izbacim i da ga ponovo usaltan nece dok nestisnem do kraja kvacilo i nesacekam malo da se umiri
prvo skini od dole mali poklopac i pregledaj da nije napukla osovina koja potiskuje druk lezaj,jer ako je ona nemoras cepati traktor,ako nije onda cepaj traktor na pola pa kad rastavis kupujes sta ti treba,onda je verovatno pukla usica na potisnoj ili zabica kvacila da se potrosila pa je druk propao kroz nju.....
 
Nazad
Vrh