MTZ Belarus

Meni je moj 1221.3 odlican, iz jednostavnog razloga - ne znam za bolji. :haha:
Nikada nisam vozio JD ili Class traktore, vozio sam Fergusona i Zetora. Meni je sve to sa menjacem i hidraulikom ok, naqviako sam, ali vidim da mog tatu zbunjuju ti menjaci na rusu.
 
Citajuci sve ovo cini mi se da ce tebe posle ubijati u pojam i stiskanje tog prekidaca da bi okrenuo plug........toliko prepravke a samo ispruzis ruku i stisnes rucicu do volana,nevidim sta je tu tesko,bas sam poceo oranje i dnevno se radi od 06h-21h i nikad mi nije ni palo na pamet da ta rucka toliku nervozu stvara......al ajd,ima nas svakakvih

Samo se sagnes i ispruzis ruku na svakom kraju u vratine i cekas da se okretac okrene za 180 stepeni, i traktor stoji jer u tom polozaju ne mogu ici u rikverc kao sa nevaljalim "zapadnjacima" koji stavili dugmad.

Htio sam da slikam sta sam vidio juce , na skoro novom belarusu neko produzio tu rucku sa iskrivljenom armaturom od pola metra , da se ne mora saginjati i dohvacati, znaci ne nervira samo mene, to mu dodje jeftinija varijanta od elektro ventila:haha:.


Sad vidim da ima neko slicno rijesenje i ovdje na forumu od jednog clana:osmeh:.

Keramicke lamele, odlicne ali kad ona stane, odnosno traktor onda ide i zamasnjak i korpa nova ili reparacija ako imas srece i ako je keramicka lamela dobra, to se stavlja kad budes planirao da ga prodas, nesto mora da se trosi ili lamela ili zamasnjak i korpa , biraj:haha:.
 
Poslednja izmena:
Koje ulje sipati u rezervoar hidlaulicnog sistema Belarus 820. Ko je ulje preporucujete i koliko?
 
Samo se sagnes i ispruzis ruku na svakom kraju u vratine i cekas da se okretac okrene za 180 stepeni, i traktor stoji jer u tom polozaju ne mogu ici u rikverc kao sa nevaljalim "zapadnjacima" koji stavili dugmad.
Kolega ne znam koje si visine kad se moras saginjati jer ja se ne saginjem uopste, zatim zasto moras ispruziti ruku jedino ako prebacujes plug na rucici prema napred a ne prema dole, sto zavisi od toga kako imas prikopcana creva. I na kraju, ja okrecem plug za vreme dok idem u rikverc a ujedno pogledam u retrovizor kad je okrenut samo pustim rucicu i ne gubim zbog toga ni sekunde.
 
Trenutno nema 1221 Belarus traktora. Nema ni 1025 Eurolux (neće se ni uvoziti)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim prije nekoliko dana da sam cuo da je ovdje bilo na akciji neka stara zaliha 1221.3 sa pdv oko 34-35kE , navodno neka ubudjala zaliha iz Madjarske , jer po novom smeju da idu samo ili .4 ili cak .5 .
 
Nazad
Vrh