MTZ Belarus

287k76v.jpg

Reklama iz "Poljoprivrednika" izdanje oktobar 2004. Cene su bez pdv, a pdv sistem je uveden 1.1.2005.

Cepaju ga sa cenama van svake pameti. MTZ 1025 RM je ovde bio 18.900, kod mene 2013. plaćen 27.400 a danas je neverovatnih 31.000 i malo preko. Ludilo mozga!
 
Jel neko pokusao njima da da svoje uslove pod kojim bi kupio traktor?Ja sam npr u banci dobio kredit koji sam hteo,ne mogu sad o detaljima ali napravili su kompromis sto se tice grejs perioda politika banke je bila pola god a ja sam insistirao na godinu i nesto,prvo je bilo ne moze,reko Ok ima drugih banaka... i posle 3-4 dana zovu i kazu moze.Tako sto se tice Agropanonke i cena imaju konkurenciju pa boga mi nisu jedini Yto-Hatt-Zetor-Solis itd Mada koliko sam cuo sad moze kod njih i zito,kukuruzi,soja staro za novo mada ne znam bas detalje...
 
Dragi rusofili počeli problemi sa ulošcima dizne. Crkla jedna, zamenem ulozak kupljen od uvoznika agropanonka. Radio ni 5 minuta i crkao, tj propišao. Stavljen drugi ulozak ruski davnih dana rodjak radio u kombinatu pa imao dva u rezervi. Napravimo diznu radila dobro. Ali dva puta dovukao suncokret iz polja i opet radi loše, a vidim i naftu oko dizne. Ovaj rodjak je rekao da na dizni fale neke podloške kojima se šteluje pritisak. Šta mi je sada raditi. Jel problem kvalitet uloška, nedostatak podloški u dizni ili nešto treće. Mogu li se te podloške kupiti? I ima li kvalitetnijih uložaka od made in rusija? Ostale tri dizne rade dobro, samo prva pravi problem.
 
Kod promjene dizna si trebao da odneses tjelo dizne da ti ovi operu ultrazvukom, kod zamjene podignes spena , hrdja ili bilo sta iz tjela dizne zbog promjene. Ako nije to onda ti je PVP pocela praviti probleme i sitna spena iz nje zaglavi diznu. Provjeri povecalom zaglavljenu diznu ako je spena necistoca onda nije u pitanju ulozak vec trazi problem u tjelu dizne, kod promjene neoprana ili neociscena kako treba, ili jednostavno ruske pvp odnosno jedan ili vise od njenih elemenata proizvode metalne opiljke koji zaglave diznu, imao takav slucaj a kod promjene ulozaka nije oprano ocisceno tijelo dizne pa sam nekoliko promjenio dok nisu problemi nestali a prije toga promjenjena citava PVP.

Imas motorpal ceska pravi uloske ali tvoj problem mi se cini to nece rjesiti.
 
hvala letos je pvp isla na kontrolu jer je motor tj traktor loše radio pa su problemi nestali posle tog pregleda i zamene cevi dizne. Tada je pumpa samo pregledana i nije ništa dodatno štelovana, bila je ok. A radjena je pre 3 godine, i od tada radila oko 500 sati. Kako pumpu i telo dizne očistiti od špena, poludeću više. Jel to rade u nekim servisima?
 
Ima li neko stelovanje pritiska u stubu volana,ili neki ventil koji moze da glavi,ili nesto slicno tome,u pitanju je 82.1 sa poluhidraulikom volana... Kada krenem u mesto da motam ne mrda tockove kao ni volan,i cuje se nesto pišti u stubu,a u hodu traktora isto kad namotam do kraja opet zapišti,sve dok ne vratim malo volan u drugu stranu... Fabricku pumpu sam skinuo,i probao da stavim drugu polovnu koju sam imao u rezervi,takodje u dobrom stanju,radila bez problema na komsijinom traktoru,skinuta jer je kupio jacu zbog orbitrola,i opet se isto desava... Ima li tu kakvog stelovanja pritiska,ili nekih ventila koji mogu da glave,ili sta vec?
 
@ milanbelarus920 imas na ulazu u stub gde ulazi crevo sa pumpe tu imas iznad ventil za stelonanje stoji isto kao i reducir na koji se zavrce cev sa pumpe. to je ventil maksimalnog pritiska koliko ja znam i trebalo bi na izlaz sa njega staviti manometar za hidrauliko i nastelovati ako se ne varam na 80-90 bara
 
Treba to smece od njegovog volana poskidati. Staviti orbitrol i klip ispod prednjeg trapa. Drugi traktor odmah

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Suzio sam prednji trap tj tockove i sad mi se desava kad namotam pun desni hoce da mi kao zablokira cilindar nece da vrati kad malo krenem u rikverc popusti,ovako svera lako bez problema samo previse cilindar izlazi u desnu stranu,a dole gde se srafi cilnndar na one tri rupe u zadnjoj je rupi bolcna dali da je stavim u srednju?Ili???
 
Suzio sam prednji trap tj tockove i sad mi se desava kad namotam pun desni hoce da mi kao zablokira cilindar nece da vrati kad malo krenem u rikverc popusti,ovako svera lako bez problema samo previse cilindar izlazi u desnu stranu,a dole gde se srafi cilnndar na one tri rupe u zadnjoj je rupi bolcna dali da je stavim u srednju?Ili???
Da. Vraca se u srednju rupu.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Od prilike sam dotegao taj ventil,bez manometra,i resio sam problem,sad se mota kao puna hidraulika,ne oseca se nikakav otpor na volanu... Hvala na pomoci...
 
Nazad
Vrh