Motorni bušači za zemlju

dejan 351

Zaslužan član
Učlanjen(a)
18 Dec 2010
Poruka
5.441
Lokacija
Smederevo
Nisam našao da postoji tema o motornim bušačima, pa rekoh da vidimo ko šta ima od mašina, kako se snalazi, koliko plaća/naplaćuje usluge i dr.
 
Ovaj STIHL BT 121 sam uzeo pre par godina i do sad ima preko 5000 rupa (pričam samo o onima gde je uslužno rađeno.Jeste da je to težak posao, pogotovo ako je tvrda i suva zemlje, njive su druga priča i sve ima svoju cenu,ali generalno, to je težak posao.Bilo kako bilo nije bio ni malo jevtin, ali je sebe isplatio i dan - danas radi perfektno_Ovih dana sam bušio za neke stubove u manjem vinogradu, takođe "tačkao" jednu njivu koju sam spremio za kajsije...Bilo je tu i jednog uslužnog posla od 250 rupa...





Bilo je prošle i pretpošle godine malo više posla, pa sam 2021. u Austriji naleteo na ovog "Schepach"-a..nije bila nikakva cena, a on do sad ima preko 2000 rupa...






Finalne rupe za kajsiju sam uradio traktorskim bušačem od 40 cm i dubine 70cm, toliko je bilo suvo da sam morao prvo 20cm sa BT 121,

 
imao sam do prosle godine tomosov busac. Odlicna stvar jer ima jak reduktor i nema nikakvih problema bez obzira na precnik i dubinu rupe. Jedina 'mana' sto nas je uvek trebalo dvoje za bilo kakav posao. sad mi je zao sto sam ga prodao ali naletecu na jos jednog valda...
 
ima jak reduktor i nema nikakvih problema bez obzira na precnik i dubinu rupe. Jedina 'mana' sto nas je uvek trebalo dvoje za bilo kakav posao.
Са грађевинских колица скинеш корито, продужиш мело ручке (у зависности од дубине рупе) и други ти не треба
 
Nazad
Vrh