Motorna prskalica / Atomizer

Meni je ovaj uređaj ostavio fenomenalan utisak tako da mogu da zamislim samo kakav utisak ostavlja Stihl. Nadam se samo da će da potraje.
Мој је радио 5 год. и још је функционалан. Помагао сам другу и 2 пута користио његов Штил и могу ти рећи да није ништа учинковитији. Пре би купио два Вилиџера и задржао кусур него један Штил. Једино ми се откинуо онај бели вентилаторчић на врху а пошто немаш да купиш само њега купиш целу вршну трубу (јефтина је).
Сад сам прешао на акумулаторску прскалицу и додатак атомизер. Јефтинија експлоатација и мања тежина (а значи кад кренеш узбрдо под војничком маском - нарочито за нас маторе).
Млаз на 2 због бржег прскања и боље покривености леста уколико не користиш ађувент (оквашивач).
 
Мој је радио 5 год. и још је функционалан. Помагао сам другу и 2 пута користио његов Штил и могу ти рећи да није ништа учинковитији. Пре би купио два Вилиџера и задржао кусур него један Штил. Једино ми се откинуо онај бели вентилаторчић на врху а пошто немаш да купиш само њега купиш целу вршну трубу (јефтина је).
Сад сам прешао на акумулаторску прскалицу и додатак атомизер. Јефтинија експлоатација и мања тежина (а значи кад кренеш узбрдо под војничком маском - нарочито за нас маторе).
Млаз на 2 због бржег прскања и боље покривености леста уколико не користиш ађувент (оквашивач).
Taj deo npr kosta 700rsd. I ostali delovi su u tom cenovnom rangu. Meni se jednostavno za tih 5-6 prskanja godisnje ne isplati stil ma koliko ga cenio i kupovao druge uredjaje te marke. A baterija je svakako dosta jeftinija tako da kao i pomocni uredjaj moze biti opcija.
 
Neko je na forumu pisao i spodelio vrlo pozitivna iskustva za kvalitetnu baterisku grbnu prskalicu, (mislim da je bila nemacke proizvodnje al se ne secam imena) koja ima neke specijalne dizne ili sta vec i sa vrlo malo tecnosti moze da se isprska veca povrsina...procitao sam i ovu temu i neke slicne teme kao "mehanizacija i alati u vocarstvu" ali ne mogu da pronadjem to sto me interesuje za tu ledjnu baterisku prskalicu...pa ako se neko seca i zna gde da potrazim...hvala unapred
 
Agm 1421 md dok se cev drzi nadole i otvorena slavina prska kad se podigne malo vislje nema pad za hemiju i neradi jel moze neko da mi objasni kako se rukuje tim ledjnim atomizerom malo mi bezveze da hemija ide slobodnim padom moz prskati samo travu
 
Pozdrav kolege. Samo da javim svoje utiske, možda nekome znače.

Posedujem dva velika plastenika i voćnjak od oko 100 stabala. Pre 7 godina sam kupio prskalicu Stihl SG51, leđna, ručna prskalica. Nakon 3 meseca pukla mi je ručica kojom se pumpa. Reklamacija nije uvažena, fizičko oštećenje. Kupio sam drugu, ne sećam se koliko sam platio ali se dobro sećam da nije bilo jeftino. Nakon zamene ručice toliko sam pazio i mazio prskalicu da ručica ne bi pukla opet. Postao sam rob prskalici. Pre 3 dana u sred zaštite voća i plastenika, pogađate, pukla mi je ručica. Poludeo sam.

Otišao sam i kupio Stihl SR 200.

Juče sam sastavio prskalicu i potrošio nekoliko rezervoara. Najveća promena je u brzini obavljenih radova. Dizna koja baca dva mlaza je fenomenalna, taman kada uđem u plastenik sa jednom diznom radim prohod i leve i desne strane paradajza. Pranje prskalice je mnogo lakše.

I da, ne znam šta ću sa levom rukom sada :)

ps. Stihl SR 420 sam mogao da kupim po nižoj ceni od SR 200 ali nisam. Zašto? Zato što je SR 420 gabaritno veći i lomio bih biljke u plasteniku.
 
Moze li neka preporuka za jeftinu ledjnu ili rucnu prskalicu za povremeno prskanje manjih povrsina totalom ?
Trava, korov i slicno bi se prskalo, manje povrsine 5-6-7 ari maksimalno i manje..
Neki najbolji odnos cene i kvaliteta, do sada sam pozajmljivao od prijatelja onu malo sto se druka pa vise nema smisla..
 
Verovali ili ne ali meni se prskalica 5L iz Lidla odlično pokazala u proizvodnji rasada. Odlično. Moja preporuka ide Lidl prskalici od 5 litara.
 
Ja kupio neku kombinovanu aku AGM (kinezarija teška i neopevana) za 5000.00 din. Mislio da izdrži jednu sezonu prskanje totalom (5 pumpe po 10 l za jedan ciklus...uglavnom ograde do neodgovornih komšija).Evo radi već druga sezona bez ikakvih problema, a baterija izdrži tih 50l bez problema.
 
Poštovane kolege, da li je neko montirao "Pressure pump kit" na Stihl atomizer?


Zanima me kako radi ovaj kit? Da li pravi pritisak u rezervoaru? Da li hemija dolazi slobodnim padom u tu pumpu pa ona gura kroz creva? Da li meša hemiju u rezervoaru?

Ako možete da odgledate video iznad pa da mi pomognete :)
 
Pozdrav svima, nakon pročitane teme i lepih 66 strana odlučio sam se za kupovinu DM 14 PE a prvi utisak: ODLICAN.

Voćnjak - stotinjak šljiva starih oko 10 god. I pored diskushernije, nije mi značajno opteretio leđa, buka prihvatljiva i bez antifona, vibracije se ne osete, jako udoban. Možda je bio subjektivan utisak ali u potpunosti sam se fokusirao na mlaz i ništa mi nije zasmetalo. S obzirom da je voćnjak bio slabije orezivan ranije (zapušten), pojedina stabla imaju oko 7 metara visine (računajući od zemlje) i bez većih problema je mlaz dostigao tu visinu. Ovaj model ima potisnu pumpu i euro 2 motor ako to nešto znači. Čak sam većinu voćnjaka prskao na podešavanju mlaza na jedinici (1-4 je mogućnost podešavanja) kako bih imao više vremena. Na 2 se mora intenzivno prelaziti sa voćke na voćku jer potroši brzo svih 14lit. Uglavnom, sa 6-7 sati prskanja sa ručnom prskalicom se svelo na jedan i po sat (i to kako sam naveo u najsporijem modu). Više vremena sam izgubio na pripremu koktela tako da optimizacija ide u pravcu bureta sa slavinom i pripreme ukupne količine sredstva za prskanje. Potrošnja goriva zanemarljiva.

Nisam vršio nikakva silikonisanja ili zatezanja pre upotrebe. Po uputstvu sam sve odradio i startovao. Jedino sam hteo svećiću da proverim i tu sam iščupao kabl tako da bolje da ni to nisam dirao. Meni je ovaj uređaj ostavio fenomenalan utisak tako da mogu da zamislim samo kakav utisak ostavlja Stihl. Nadam se samo da će da potraje.
Da li te još služi Villager i kakva su ti iskustva .Ove godine sam imao problem sa prskanjem voćki pa gledam neku * lakšu* varijantu .
 
Poštovane kolege, da li je neko montirao "Pressure pump kit" na Stihl atomizer?


Zanima me kako radi ovaj kit? Da li pravi pritisak u rezervoaru? Da li hemija dolazi slobodnim padom u tu pumpu pa ona gura kroz creva? Da li meša hemiju u rezervoaru?

Ako možete da odgledate video iznad pa da mi pomognete :)
Ja pre neki naručio STIHL sa tim dodatnim uređajem ,navatao neki popust pa mi on došao gratis, pa ću videti kakva je situacija .Izgleda da obezbeđuje dobar priliv čorbe i ako podigneš ruku tj.
ručku atomizera na gore što je izgleda ponekad problem. Pokušaću orahe time da prskam pa da ga opremim maksimalno .
 
Kupih taj kit, još nisam montirao. Neverovatno da niko nije znao da mi odgovori kako radi taj kit. Nijedna trgovina u Srbiji.
 
Kupih taj kit, još nisam montirao. Neverovatno da niko nije znao da mi odgovori kako radi taj kit. Nijedna trgovina u Srbiji.
Imam istu muku, Ja bih uzeo dodatni kit za STIHL SR 420 pa me zanimaju utisci kako to radi, kako rade ULV dizne?
Da li vredi to uzimati, Ja bih to koristio za prskanje šljive i kruške, voćnjak je star 10 godina.
 
Dobro veče kolege, montirao sam kit, radi odlično! U vertikalnom položaju prska. Jedini “problem” koji sam primetio je da moram da dam jači gas da bi sve to radilo. Dizne su bolje nego fabričke. Ako trebaju neke slike samo recite.
 
Jedno pitanje imam paraksajd duvac lisca nov stoji vec par godina lednji, da li bi na njega mogao da ogradim delove od vilager dm 14 i preradim ga u atomizer
 
Nazad
Vrh