Motokultivatori - opšta tema

hvala brate, ali kako se ukljucuje ona jer je do sada nisam upotrebljavao?
 
Нађох коначно мајстора у Барајеву и поправио ми је машину.А проблем је био само у платинама и ено је 506 ради ко сат.

- - - - - - - - - -

Мој комшија има Лабина и жали ми се да му фреза не може дубоко фрезирати као ИМТ 506. Па се питам да ли треба имати два мотокултиватора и да ли Лабин некако може да се намести да дубље фрезира?
 
Labini i ostali navucnom frezeru ispod treba da imaju na sredini jednu kao moticicu na sipci koja buce sto srednje motike nemogu da uhvate i to donekle koci frezer i tu treba da se moze stelovati dubina . Pomicanjem te poluge sa moticicom uvis dobija se veca dubina frezovanja ,ali u principu su namenjeni za plica frezovanja do 10-12cm , i to iz bar 2 prolaza. Motokopacice idu dublje od motokultivatora ali je teze raditi sa njima. E zato honda f600-620 moze raditi i kao motokopacica i motokultivatpor sa vucnim frezerom . Za obicna frezovanja u principu i neide se dublje od 12-15cm sem za baste u nekim kulturama

- - - - - - - - - -

@ Andro jesi li gledao protok goriva iz rezervoara i dal ti slavinica nezapusava pa nema dovoljnog dotoka goriva ili je premali nivo karburatora . Sto cuda utice na jednoklipce i svaka sitnica ih zeza. Probaj i svecicu zameni i pregledaj zazor platina, zazor ventila .Filter vazduha pretresi. Sve to bar mozes sam oprati i pregledati .Napamet je tesko tacno znati a to su vremenski vec stare masine i dosta tu stvari moze zezati.Sa njima se ja nebih zezao nego bapnuo dizela od 8ks i bio miran
 
Hvala na pomoći!pokušao sam sve oko goriva karburator čistio više puta dotok goriva je ok nivo isto tako zazor na ventilima isto ok sumnjam da možda zazor na platinama nije baš idealan,na leru radi kao singerica pali na zub! Kad malo začepim rupu na filteru onda prima gas ali počne pušiti na auspuh! I ja bih najrađe stavio dizel al skupa mi je investicija pošto ju koristim svega 10-20 sati godišnje!
 
kad smo kod labina ,ja pricam za malog labina na vucni frezer nema nikakih motika,nego ima 1 klizac na sredini,na kojem NE postoji mogucnos stelovanja dubine,sve zavisi od zemlje koju oces raditi sa njom,moj mu je savet nek isfrezira 1-2 puta sa tim dok je klizac gore,a posle nek skine klizac,i onda ide u dubinu kolko oces,ja tako radim u plastenicima i nemam problema dubina varira od 20-25 cm.....a sa klizacem ide do nekih 15-18cm dublje neide....samo nek pazi kad skine klizac oce da se propinje da celu masinu digne u vazduh i da samo na frezi ide... zato pazljivo...pozadi ga drzi sraf 8mm(13kljuc),a napred 10mm(17 klujc)
 
drustvo trenutno imam imt 509 i bavim se freziranjem. ovaj je ok ali je brz i tesko je sa njim raditi u tvrdoj zemlji, pogotovu gde se beli i gde je lszala voda. Koji drugi preporucujete a da ide sporije u freziranju i da je sa dizel motorom?
 
Kupi male tockove i reduktor za freziranje, pa nece biti problema sa brzinom.
To ti je bolja masina od bilo koje za freziranje, ali ako je pravilno pripremis.
 
Koji drugi preporucujete a da ide sporije u freziranju i da je sa dizel motorom?
У тој класи, од половних, Лабин Супер специјал 140 Д. Да ли на 509 имаш редуктор испред фрезе?
И батали фрезирање тврде земље. Ем што ће да те разбије ем ће да разлабави све шрафове па може доћи до неког квара. Морају се створити земљишни услови за обраду фрезом.
 
VUK- kad vec imas sve to kupi samo multiplikator(kako zovu nasi kontra -reduktor) i zavrsio si poso,menjač od 509 jeste sklepan ali izdrzi sto nemoze nijedan labinov. dok to sve izmenjaš izađe te skupo bolje to kupi.to ti je oko 150-200e.

VICA-evo sl freze od mal. labina ja je teram na 507 i freziro sam pre kise ledinu u malini sa ovako nastelovanim klizacem6-7 cm.
bez ovoga ne probajte nista ja sam probo to je pogibija kad te baci. klizač sam napravio od starih motičica.tako da se moze i stelovati visina.





 
Poslednja izmena:
Koja je uloga tog reduktora? Mislite li da bi znacajnije smanjio brzinu u freziranju sa tockovima od 12 cola? U sustini sam zadovoljan ovakvom kombinacijom ali samo u dobrim uslovima. Gde je tvrdo bukvalno zna da se kompletna propne na motike i preleti pola metra. Ima tegove na tockovima i cetiri reda motika. Dosta siroko hvata.
 
Uloga ti je da se motike vrte brze menjač je na leru,a preko multiplikatora dobija spori hod i tera polako točkove da ne trčis kao sad.
Probo sam ja terati na felnama 12-icama napravio gusenice i opet to nije to moralo se proci dvaput.
Imt je uvek imo neke ludačke i nedovrsene ideje.
 
Taj reduktor radi tako sto pusta obrtaje sa gornjeg vratila na frezu nepromenjeno, a na donje vratilo preko puznog prenosa jako usporava i tako imas jako nisku brzinu kretanja tockova.
Pri tom se menjac postavi u polozaj da freza radi, a tockovi se izbace iz brzine(jer ih u stvari pogoni reduktor).
Ja trenutno sredjujem sebi 509 pa sam prilicno u toku, jer mi je u radionici rasturen do zadnjeg srafa. Upravo sam sklopio menjac(stavio FAG lezaje).
Motor sam zavrsio sa indijskim delovima, upalio od prve i radi lepo..

509 je pravio stari nemac(50-tih godina) i vise mu verujem nego nasminkanom Labinu/Goldoniju:osmeh:..
 
Nazad
Vrh