Motokultivatori - opšta tema

Granicnici ili L limovi rade posao kocenja remena i stavljanja u pravac da se napravi omca oko pogonske remenice. Bez toga nema pravog odvajanja kvacila i to sam objasnio.Samo po slici vidim da samo time bi bilo dovoljno da to radi kako treba samo da se postave na pravo mesto. Sajlu skracivati je fakticki nemoguce jer imaju elementi sa obe strane. Moze se uraditi na drugaciji nacin a to je busenjem rupe druge na nosacu spanera ali time dobijamo i tvrdje kvacilo. Ja to isprepravljam sve zgodno ali nemogu mnoga resenja da preporucujem jer vecinom to ljudi nemaju cime uraditi ili utvrditi tacno gde i sta. To se sve mora logikom na licu mesta GM80 probaj raditi sa 2 para motka ako je tvrdje jer benzinac je laksi i teze tone.pomoc su i prednji tegovi. Kod nas je katastrofa frezovanje ove godine. Strasno koliko je tvrdo i sabilo se zemljiste kad ja i sa kiporom imam problema
 
E ljudi,opet ja :) Ugradio sam u agriu 1600 motor od acme i fercera kao mali! E sad,danas sam imao problem :D (znaci da ne fercera :D ) Ugasim motor da ispusim cigaretu i da ga upalim nece nema sanse,kad zavrtim motor cuje se od kompresije onaj vazduh i to se bas dobro cuje. Jel moguce da je do svjecice?
Mozda je svecica ,ako je moguce treba proveriti odakle tacno pusta kompresiju mozda dihtung glave pusta,ne poznajem dobro te motore ako se neko bolje
razume nek se javi da pomognemo coveku.
 
Poslednja izmena:
Voce jel taj acma motor slican la300 motoru.Ako se cuje sistanje moze biti samo da izbija kompresiju negde. Otpustena svecica ili progoreo dihtung glave ili ako se pregrejao mozda je slepio neki ventil pa nedihtuje dobro.To je cetvorotaktni acma motor koliko se secam jer za dvotakni neznam dal postoji.Probaj ga zakurblati kad se ohladi i vide gde se cuje sistanje. Ako ima tragova izmedju stubline i glave od ulja i masnoce dihtung ili kriva glava sigurno. Ako se cuje na auspuh ili filter vazduha onda su ventili u pitanju
 
Da ti iskreno kazem ovaj kipor je dovoljno blesav i ovako sta trpi a neznam ni od cega je menjac na hondi napravljen da izdrzava ove torture kod mene. Sad je 10 dana krcila korenje u obali i ona izdrzala a ja skapo. Vec 5 dana temperatura 39. tek jutros sam dosao sebi. jos ako bih turbo ubacio mogao bih i leteti sa njom.Za takve stvari su zamlate koje neznaju osnovnu koncepciju ako mi verujes. Lako je staviti turbo ali sta je promenuo u motoru da bi trpelo dugovecno to opterecenje. Turbo motor prvenstveno ima ojacane klipove i hlade se uljem pod pritiskom ,temperaturno ojacane ventile i smanjenu kompresiju .To su osnovne stvari kraj bos pumpe i stosta sitnica. Radije cu ja njega da teram ovako i imace normalan vek eksploatacije. Ovo na snimku mi se ninajmanje nesvidja ,gledajuci po pritisku i svemu uopste. Ovi motori prvo imaju malu pumpu za ulje i malu kolicinu ulja u karteru a to bi se u radu vrlo lose pokazalo jer bi se pregrevalo ulje prvenstveno.Drugo hladjenje samog motora nije pojacano a ovi motori imaju malu povrsinu rebara za hladjenje. Za normalan motor je taman ali za turbo nece moci. Prema tome neka tog motora na tom astalu a moj je na hondi i radi da se samo prasi
 
Voce nikad nemoj da gasis motor odmah ako je radio frezovanje ili nesto teze. uvek se mora ostaviti da odradi na vecem leru bar 2-3 min . najverovatnije ti je ventil zalepio zbog toga i ostao odskrinut malo pa nema kompresije.Zato nevolim te musicave motore , jeb... ih i dlaka u jajetu. kad se ohladi skroz trebalo bi da ce upaliti

- - - - - - - - - -

mislim da sam negde video da ima alnasera za kipora al sad gde moram videti.

- - - - - - - - - -

samo mislim da nisu bas posebno kvalitetni. Kanap je mama dok nepukne
 
Jasno da je ovo zabava za Amere, njima nije ništa da unište motor kako bi napravili snimak za yt. Ali opet svašta ljudima pada na pamet, nabij turbinu na sve od bagera do kosilice. :osmeh:
Anlasere sam viđao na ebay, možda čak i na pik.ba, samo cijena je prevelika.

Evo nađoh, 150-200$ set.
82b7c8481e67ff6a9081884e91fa0bda.jpg


Sam anlaser od 60-100$.
 
Poslednja izmena:
Drugari da li neko ima kandze za oranje imt 506 koje idu na tegove?

Kakva su iskustva pri oranju i da li ste busili sami rupe za srafljenje kandzi na tegove ( moji tegovi nemaju vec izbusene rupe ali imaju predefinisane zljebove da se izbusi) ?

Takodje da li neko ima kanze koje mu ne trebaju ( da se dogovorimo :osmeh: )?

Pozdrav

Vasilije
 
Danas sam nosio diznu odmog goldonija kod bosiste zbog belog - sivog dima, i kaze da nije losa, ne znam sta bi mogao jos da mu pogledam, pali lepo, ne trosi ulje, ne znam sta mu je al udavi od dima? Motor je acme dizel.
 
Ne znam sta da radim, ovde nema drugi bosista, niv ulozak dizne je 15e ali ne znam kakav je kvalitet. Moze li do bos pumpe nesto da bude?
 
Kupio sam danas CDI elektronika sa imt 506 (platio skoro 11 eura). Namontiram, ukrenem sajlu i svecica pusti jako malo zraka, skoro i da se nevidi. Ispitao bobinu, vadi 5.5k oma na primar i 1.9 oma na sekundar pa mislim da je ok. Sta bi moglo biti problem? Magnet samo na jedan plocu vuce jako, na ostali tri vrlo slabo.
 
Svecica pusti malo zraka. Na sta si mislio varnicu.Probaj odvrni magnet i zakreci za 1/4 kruga pa ces videti gde je najbolja varnica.Znaci okreci sve za 1/4 kruga dok nedobijes dobru varnicu i tu zabelezi magnet. Ili je magnet vec oslabio. Bobina moze oslabiti i to se omski nemoze ispitati sem instrumenta za to predvidjenog a i on nemoze tacno stanje utvrditi.Skidas samo magnet bez unutrasnjeg dela na konusu i kajli.
 
Nazad
Vrh