Motokultivatori - opšta tema

I ja znam da je on najbolji za frezanje. Ima inverter tako da ima iste brzine u oba smera, blokade i stelovanje širine tockova na saraf. Imam sad dmb i ona je za kosenje ekstra ali za frezanje nikakva, prebrza. Tako ako ovaj goldoni bude i dobar kosac DMB ide na prodaju.
 
Imam imt 509 primjecujem u zadnje vrijeme nakon duzeg rada kvacilo postaje znatno tvrdje da ne kazem pretvrdo sta moze da bude
 
Zna li neko kako se menja filter goriva na lombardini motor 14 ks, u rezervoaru je s donje strane al neznam kako se skida?
 
Imam problem sa hondom f420,naime kada nije u brzni normalno radi ,prima gas ,cim ubacm u brzinu i pustim kvacilo ,krece da se gusi i spusti gas skoro do kraja i tako radi ,sa malim gasiom iako je gas dat do kraja , stisnem kvacilo motor dize gas normalno, krenm da radim opet se gusi... Na momente u radu dobije gas i normalno radi ,ali su to retke i kratke situacije.. Probao sam da ocistim karburator ,diznu , zamenio crevo od goriva ,pomislio sam il je prljava dizna il vuce vazduh ,al kad sam uradio ovo isto. Da li neko moze da me posavetuje sta da radim ?
 
@ljubazd na dnu rezervoara imas vijak na jednom deklicu ispod filtera. njega odvrnes i smaknes crevo i izvuces van. operi i promeni samo nemoj previse da stezes jer cesto deklic hoce puci od pretezanja. osecajno stegnes pa kad ulijes naftu vidi dal vlazi ili ne .

- - - - - - - - - -

@kanacki nisam siguran dal je u F420 brigs-straton motor ili G35 ili G150. nekiliko verzija su ubacivali.sve to meni mirise u regulator obrtaja da treba da se usteluje. proveri i vazdusni filter jer i on zna cesto zezati. reci mi koji je motor u pitanju ili sliku stavi pa cemo resiti
 
kanacki,probaj svecicu zameniti imao sam slicnih situacija sa g200 motorom kad nije bilo operecenja radio bez problema i palio,pa nisam znao vise sta mu je hteo i generalku da radim ,nisam znao st vise nosio karb. na stelovanje,i pa filter rezervoa,procistio,i sva ta zezanja uradio,i na kraju sam svecicu promenio i teraj dalje bez problema.....probaj mala investicija a nemozes nista izgubiti :D pozz
 
Sta bi mogao biti problem sto motor pusi belo, ne trosi ulje ali pusi, meni ne smeta ali ne znam koliko to smeta motoru i sta je sa njim, nisam primetio da mu hvali snage mada sam ga tek nedavno uzeo.
 
Znaci trebao bi da promenim ulozak dizne i da resim problem, inace je ovaj goldoni stajao preko 10 god pa mu je to mozda smetalo
 
bolje je i pokusati srediti staru diznu ako je ikako moguce nego ove novije. imao sam par puta istovetan problem sa tek stavljenom diznom kojoj je ulozak nov. vremenom od stajanja zapekne i u vecini slucajeva se moze ocistiti i ustelovati.

- - - - - - - - - -

Kanacki regulator obrtaja se steluje na jednoj polugici preko koje ide komanda gasa na karburator. na samom motoru ima osovinica koja izlazi van i na nju je zakacena ova polugica. tu ima vijak koji steze selnu polugice za osovinicu i zakretanjem polugice spram osovine se dobija priblizno opseg obrtaja koji je potreban za rad pod opterecenjem. malo je zeznuto jer se malim zakretanjem mnogo promeni rezim pa se mora osecajno i polako zakretati i svaki put probati .ima i oprugica koja mozda pravi problem ako spadne. proveri i sajlu gasa koliko povlaci mehanizam . ako je do regulatora najlakse ces primetiti kad upalis i prstom direktno dajes gas na polugici gasa na karburatoru. ako tako dobijas mnogo vece obrtaje regulator treba stelovati. vremenom se to samo po sebi rasteluje a pogotovu ako je rastavljano jer kazem veoma je osetljivo i mali hod ima a regulator stiti motor od preterano visokih obrtaja. kod tebe je slucaj da bez opterecenja ima turazu a pod opterecenjem nema jer malo otvoren leptir gasa je dovoljno da dovede motor u iberturu dok pod opterecenjem mu je to premalo.
 
Pa probacu nesto da uradim kod bosiste, ako nista onada cu traziti novu, nebi trebalo da je mnogo skupa, inace motor je Acme dizel 10ks.
 
vecinom se uspe uraditi jedino ako je previse radila i pisa u mlazu nafttu. beli dim uglavnom kaze da je sagorevanje lose tj, veci deo goriva neuspeva da sagori. dizna u tvom slucaju je najverovatnije problem ali moze biti i da ventili malo smercaju ili neka karika da je zapekla od stajanja pa nema punu kompresiju. ali ovo sa diznom prvo proveri pa onda ga ostavi da radi malo duze bez opterecenja da se ociste ventili i malo sve nalegne. ipak je to dugo stajalo pa i ulje zameni i obavezno operi filter za vazduh i izduvaj.
 
prosle godine sam stavio nov ulozak posle sat vremena rad nisam se vido iz belog dima,zakovala sledeca je malo duze trajala al katastrofa koliko duze,ne bacaj staru nikad ako nedimi bas mnogo nediraj nista,ja sam se nabaco para na te dizne i elemente da sam poludio od toga i na kraju stavio polovnu.
 
Kolege trebala bi mi mala pomoć.

Da li neko zna gde mogu pronaći šiljke koji se postavljaju ispod donjeg noža prednje kosačice za Hondu F 600, F620 i usmerivače otkosa za istu ?
Slika je pozajmljena.

 
molio bi za informaciju kolika je tacna tezina jednog tega koji se dodaje na tockove mtk imt 506, planiram da ih izlijem od betona pa hocu da udesim da budu kao fabricki
 
Nazad
Vrh