Motokultivatori - opšta tema

Ajde sutra cu da odem do otpada tamo ljudi svasta bacaju... Moj prijatelj kupio komplet motike za IMT 506 nove nikad koriscene samo dosta zardjale za 2000din...

Pogledacu sta ima posto mene zanima jedna prikolica... Samo ako stignem....
 
Ma ja sam jednu njivu razorao prošle jeseni i posadio Voćnjak pa sam mislio da je izfrezam i da bacim Travu na jesen posto je to bila Ledina ostalo je dosta Busena jer prosle zime nije bilo Snijega i kiše a ovu sam mašinu platio 350 Evrića pa mislima da će mi se isplatiti jer neki su mi trazili skoro toliko novca da mi Izfrezaju malo ću se namučiti i posle je mogu prodat :)
 
trebao mi je Plug.Kosa,i točkovii
Плуг заборави. Ништа с' њим не можеш урадити (а и требао би купити полуосовине са фланшнама, точкове 12'', тегове за точкове и канџе као и чеони тег). Ако је користиш као копачицу онда је ок као са слике а ако хоћеш да фрезираш требају ти и лимови. Коса је рађена у захвату 105 и 130 цм а требају ти за то мали точкови.
 
alen1972, stoji ti da si iz Prijepolja, vidio sam na netu ima neki sto prodaje ove poljoprivreden mašine prikljucke dijelove... da li poznaješ tog čovjeka da li je povjerljiv i može li se sa njim trgovati
trebao mi je Plug.Kosa,i točkovi za Agriju 6000 tj. IMT5006 nadam se da mi možeš pomoći
ima on Svega Za kultivator, on sa Tim nesto petlja, kupuje benzince I stavlja kineze, mozes trgovati sa njim samo Ako ces postom nemoj nista da mu uplacujes unapred.
 
Pa nije bas da 506 ne moze da ore ::namigivanje:: meni uspeva vec par godina, Za neke male povrsine odradi ok,ovde je dubina oko 20 cm....

fotografija0041.jpg

fotografija0039.jpg

fotografija0042.jpg
 
Pa nije bas da 506 ne moze da ore ::namigivanje:: meni uspeva vec par godina, Za neke male povrsine odradi ok,ovde je dubina oko 20 cm..
Кад кажем орање мислим:

а код тебе је рађена башта.

Него, купио сам половну косу за 509, а обзиром да нисам никад косио, како се штелује прут тј. ножеви у односу на прсте? Колико то треба притегнути и има ли неких подешавања углова обзиром да сем приликом расклапања и чишћења резног механизма пронашао гомилу неких подлошки у облику чешља?
 
Ja nista nisam stezao a kosim sa 509 oko 2 ha godisnje samo podmazujem sa preradjenim uljem na kraju sezone..............
 
Него, купио сам половну косу за 509, а обзиром да нисам никад косио, како се штелује прут тј. ножеви у односу на прсте? Колико то треба притегнути и има ли неких подешавања углова обзиром да сем приликом расклапања и чишћења резног механизма пронашао гомилу неких подлошки у облику чешља?

Zatezes ih toliko da nozeve mozes zgodno rukom pomerati levo-desno, kad pocne zapinjati malo popusti i to je to. Nisam siguran kako izgleda tvoja rezna letva jer joj je pogon na sredini za razliku od moje kojoj je pogon sa strane, mozda je i zatezanje nozeva drugacije :cao:
 
Imaju slike negde na predhodnim stranicama ove teme, moja kosa je vucena bocna poput traktorske
 
Odradjuje mi posao, ako ima malo uzbrdice mora se sici sa sedista jer kultivator proslajfuje i dosta se sporo kosi sa njom. Kosi veoma dobro ali u sporim brzinama i dosta trese. Uglavnom mnogo bolje i brze nego rucno :osmeh:
 
Zatezes ih toliko da nozeve mozes zgodno rukom pomerati levo-desno, kad pocne zapinjati malo popusti i to je to.
То ми је било логично али онда ножеви не належу фес уз доњу зону прстију па мислим да ће онда кидати траву уместо да је реже. То ми и није толико битно кад косим воћњак али за луцерку би предсављало проблем јер, по теорији, опоравак луцеришта би трајао 5-7 дана дуже. Друго, могу ми поиспадати шрафови од вибрација (што ми се дешавало на фрези ако их не стегнем крвнички), једино да набавим неке јаче, флексибилне подлошке.
 
Кад кажем орање мислим:

а код тебе је рађена башта.

Него, купио сам половну косу за 509, а обзиром да нисам никад косио, како се штелује прут тј. ножеви у односу на прсте? Колико то треба притегнути и има ли неких подешавања углова обзиром да сем приликом расклапања и чишћења резног механизма пронашао гомилу неких подлошки у облику чешља?
samo da su ti ostri nozici na siljcima i rezna letva i neće da kida travu, stegnes kako je već neko rekao da je možeš rukom pomerati. Inače ja sam do sada kosio preko 20h godisnje sa dan 8 ks
 
img20140422151451.jpg
[/IMG]
Juce sam se ponovio. Prodao sam vucenu frezu i kupio ovu. Nakon sto sam probao da radim sa obe mogu izneti neka zapazanja. Vucena freza dosta finije uradi povrsinski sloj i idealna je za pripremu setve. Zimsko oranje sam prelazio jedanput i odma se mogla sejati basta. Mana koja je mene naterala da je menjam je dubina obrade jer vucena bukvalno samo grebe povrsinski sloj a posebno je muka kada naleti na tvrdju zemlju pa pocne da bezi napred. Opet ova nova radi dosta grublje tj. ostaju grudve posle prvog prohoda ali je zato dubina obrade, sirina zahvata cak i ergonomija rada na strani ove nove.
E sad imam pitanje! da li je neophodno promeniti remenicu na motoru tj. da li treba da stavim vecu remenicu kako bi dobio brzinu obrtaja freze , posto je kod mene sada ostala ona mala remenica, ili je dosta da ubacim u trecu i gas?
 
Poslednja izmena:
Колико то треба притегнути и има ли неких подешавања углова обзиром да сем приликом расклапања и чишћења резног механизма пронашао гомилу неких подлошки у облику чешља?

ako je to stari tip kose imas jedan deblji on ide prvi na dno sa kukicom koja kaci dole na prut,zatim idu tri i tanka lima pa zavrsna ona najdeblja.i to stegnes dobro to limovi drze odstojanje,nema tu pomalo inace to ce se razšrafiti od vibracija.

imaju ovi noviji sa imbusom nazad ili dodatnim srafom,oni mislim nemaju te limove za poturanje.
 
gm80 vec sam zaboravio koja je honda u pitanju. to bi G42 sa onim novijim motorom koliko se secam. hajde poslikaj samo remenice da vidim. ja sam moju dosta ubrzao i to dizel nosi bez problema ali sam dodao dodatne limove na blatobrane koji mnogo vrede jer vraca zemlju u krug i bolje sitni a i brani mene od zemlje koja leti uvis do ociju. mozes je probati u 3 brzini pa probaj kako motor to trpi .ako mu je tesko i greje se brzo bolje radi u 2 brzini a remenicu povecaj. izmeri precnike sadasnjih remenica i motora i menjaca
 
U pravu ste. g42 sa novim loncin motorom od 196cc. Izmerio sam remenice, na menjacu je 15 cm a na motoru 8 cm. Gde god sam gledao vidim da ljudi imaju podjednake remenice i na motoru i na menjacu kada rade ovakvom frezom. Ne znam da li treba da koristim prednji teg kada frezujem? Slikao sam kako sam namontirao frezu pa ako imate neke sugestije slobodno mi kazite
img20140424114327.jpg

img20140424114313.jpg
 
gm80
Vucna freza je mnogo losije rjesenje.. Jedina prednost joj je sto ne umara, onoliko koliko umara ta koju sad imas. Uopste nije dobro kad je zemlja previse usitnjena, jer cim padne kisa, ta zemlja se sabija i postaja tvrda podloga za razvijanje korjena. Kada freza koju sada imas usitni i ostavi grumencice, voda iste grumencice polako razbija i to bolje utice za razvijanje korjena biljke. Dobices jacu biljku, i bolje ce napredovati..

vica
Koliko vrijedi ova roto kosa i sta mislis o njoj?

http://www.njuskalo.hr/image-w920x6...-motokultivator-honda-f600-slika-31131139.jpg
 
Nazad
Vrh