Mlečno govedarstvo

pozdrav zokiju kostovicu i ja delim to misljenje sa tobom ne znam kako ide prodaja hrane za stoku kod tebe ali kod mene u mom kraju nema nikakva prodaja,ma ja i ne racunam svoj rad i svoju hranu u cenu vec samo ono sto kupim kao dodatak ishrani,pa tu trazim neku racunicu,reci mi samo da li je to cena za ekstra klasu ili prvu i ako ti nije tesko reci mi koji su parametri za ekstra a koji za prvu klasu jer kravu koju sam prodao nikada nije dala ispod 4,00 masnocu,tako mi je bar deda rekao i to samo na moju hranu bez dodatka kupovne,velikin pozdrav za tebe
:ppozdrav:
 
ako kupujes onda najbolje simentalac jer tu blizo jagodine moze da se nadje dosata kvaliteno grlo(svilajnac i okolina)a crveni holstajn ti je isti ko i crni nikakva razlika sem u boji,od njih imas vise mleka ali tele kad prodajes za musko 150e u vr glave i niko nece da ga kupi,ovde ljudi muku muce sa tim.klase i cena mleka zavise i od kolicine koju predas i kome predas,ja sam od imleka za 1.klasu decembar dobio 27din.
 
recimo da predajem oko 1300-1500litara mesecno da mi masna jedinica nije ispod 4 koja bi to cena bila po tvojoj matematici,sto se tice okolnih sela oko svilajnca gde su dobra grla uglavnom su vlasnici vlasi a oni uvijaju usi sa cenom ajd i to nije problem nego kad pitas koje je poreklo pocnu da pricaju raznorazne price a do broja neke strucnije sluzbe tesko mogu da dodjem naj bolje bi bilo ako bih mogao da idem preko poljoprivredne skole ali tu ti treba debela veza,ostaje mi jedino i najsigurnije resenje da preko poznanika-rodjaka pronadjem neko dobro grlo,ovde dsam negde na sajtu u nekom postu video dosta lepih grla iz okoline kraljeva :ppozdrav:
 
ja dajem za mlekaru u krusevac to je ta fiksna cena nema masna
jedinica. ali ako sipas vodu ..letis napolje.koliko je kod vas litar mleka :sta: :sta:. a da kazem ta je cena koji daje dnevno preko 35 lit.. inace ide 30 din do 100 lit.
 
moji su predavali u kuc kompani kragujevac,cena oko 27-30 ali dosta zafrkavaju sa merenjem masnih jedinica,imaju ruznu naviku da kad kad skinu pokoju crtu,inace u zivotu nikad nisam sipao vodu u mleko pa koliko izadje litara to mi je time se nikada nisam sluzio i niti cu ,u malopredjasnjem postu sam rekao da sam video neka grla na sajtu to su grla od ZORANA KOSTOVICA,VEOMA SU LEPA I DOBRA,ja tako nesto trazim,tome tezim
 
zoki da li je ovo tvoj zapat ili si negde kupio grla ako jesi gde i koliko su kostale,mene interesuju steone junice normalno simentalac,da li prodajes mozda telad od ovih krava ::namigivanje::
 
Nekoliko sam kupio a većinom su moje. Poslednju sam kupio prošle godine od komšije, platio sam je 1250evra, bila je steona. Svu telad ostavljam već 2-3 godine.
 
u selu glozanu pored svilajnca ima na prodaju steone junice,koje su cerke krava uvezenih iz austrije pre nekoliko godina. to je kod coveka koji se zove MOMA ,on drzi veliku farmu preko pedeset muzara :cao:
 
hvala mocapet na informaciji,Zoki mislim da imam tamo prijatelja iz tog sela mada ni sam siguran kako mu se selo zove pacu se raspitati ako nesto zna oko cene i pojedinosti oko toga,cim saznam javljam ovde ::namigivanje::
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Znate li možda cene, orjentaciono?
ja mislim da trazi oko 1500 e po steonoj junici, a vi ga pozovite na broj telefona 035-337-160, on ima sigurno desetak junica na prodaju pa moze da se bira po poreklu zavisno od kog je bika,.toliko od mene pa ako napravite posao dugujete :ppozdrav:
 
Hvala lepo. Nisam lično zainteresovan zbog nedostatka prostora za držanje a i nekih drugih investicija. Pitao sam zbog nekih drugara koji planiraju da ulože novac u junice. Usvakom slušaju hvala a za :ppozdrav: će biti prilike. :cao:
 
http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Dragin-Uskoro-uvoz-2_500-mlecnih-junica.sr.html
Министарство пољопривреде Србије је средином децембра 2010. године потписало писмо о намерама о сарадњи у области сточарства са руском компанијом Агромед и белоруским Ост импортом, којим ће у Србију бити омогућен увоз 50.000 музних грла.
Драгин је тада објаснио да се ради о „робно-робном споразуму”, наводећи да Србија неће плаћати јунице из западне Европе, да ће оне бити на услужном гајењу и осемењавању, да би њихово потомство потом било извожено у Русију и Белорусију, а у Србији остало 50.000 крава које ће давати млеко високог квалитета.
„Квалитетне холштајн-фризијске стеоне јунице увозиће се из западне Европе, а суштина је да се та грла овде одгајају и укрштају са квалитетним биковима српске производње, који су отпорнији на екстремније услове и да се такво потомство извози у Русију у Белорусију”, прецизирао је тада министар пољопривреде.

Ja ovo niš' ne kapiram!?? Potpisao ugovor sa Rusima da im uvaljujemo potomke evropljanki koje će naši volovi da kresnu. Šta je tu ruski interes i gde je ugovor sa onima koji nam daju evropljanke??
Naravno da ne može da se stimuliše odgoj naših ženskih telića i junica. Jadni Rusi kako će samo biti srećni kad dobiju tog meleza nastalog skokom srpskog bika na mladu evropljanku.
 
Mislim da od svega toga neće biti ništa jer je potpisano samo pismo o namerama. Tada je kriza sa mlekom bila na vrhuncu i zbog toga mi to deluje kao maretinški trik. U medjuvremenu će na mesto ministra doći neko drugi itd...
Toliko nelogičnosti ima u svemu tome da su se verovatno i bikovi u sebi smejali tipu koji im je davao lažnu nadu o kresanju mladih evropejki. :haha:
 
zdravo ljudi , ja drzim sad trenutno 10 krava i smanjio sam imao sam 23 , jer su mi u imleku rekli da nece mlekadzija da mi vise dolazi kutji jel su mi ocenili mleko kao lose , medjutim tu je bila stvar da iskljuce moj kraj , ali sansao sam se sad i svaki drugi dan sipam iz uredjaja mleku u kante od 50 litara i vozim ih autom 2 km da bi mi uzeli mleko iz neke mlekare koja se nalazi u raski. i cena je boze sacuvaj losa...
 
u nekom od predjasnjih postova sam pisao da ako saznam nesto za grla kod coveka MOMA iz okoline svilajnca da cu pisati-javiti ovde grla su zaista odlicna,mozes birati sta hoces takoreci ima za svkog,olicnog su porekla ali zato su i cene dobre mada ima dogovora oko iste a krecu se okvirno od 1200e pa na gore,rekao mi je covek is obliznjeg sela a i koji ga poznaje,zbog nedostatka vremena ni sam uspeo i njega da obidjem obisdao sam neka domacinstva u crkvencu(svilajnac),imaju fenomenalna grla tacno je da pojedina nemaju papire ali to im nista ne remeti za kolicinu mleka i kvalitet,to su uglavnom starija domacinstva gde ljudi drze po 2-3 krave neki i precenjuju robu traze i po 1800e,realno za dobru steonu junicu pred teljenje mozes da kupis od domacina za 1300e, sa papirima,misljenja sam da to i nije puno sobzirom da grlo kupujes,kod kuce coveku sa tim se retko ko igra da prodaje svasta,toliko za sad ako se jos necega setim pisacu
 
Nazad
Vrh