MIS ovca

Не знам Зоко зашто си запео толико домаћа па домаћа... Гледао сам неки графикон када сам био на фарми у Белотићу. Изветрило ми је сећање колико је у процентима али највише мис овца има крви илдефранса, нешто ми у глави 80 и неки проценат мада ми делује много. Остатак крви је виртемберг и дал беше пиротска праменка. Јагњад на рођењу делују врло нежно, далеко од прамениних, слично вирт. и илдф. Према томе нема говора о домаћој раси а сама популација тих оваца је врло, врло неуједначена и не верујем да је призната у свету.
 
ovaj forum pratim od polovine 2009,a tek sam se sad prijavio.Tako da sam upoznat u svemu. Ti dobijes inekciju iz CH to je nemoguce.U CH nijedna inekcija nesme da se izda bez doktora ili veterinara i moras da budes tamo prijavljen kao poljoprivrednik!Ja TEBI DOKAZ TI MENI MUSKO JAGHJE?!
 
izvini nezelim da se ti naljutis na mene.U kom siti gradu,ko ti gleda stado dole?
Post je spojen: [time]1265907014[/time]
_________________________________________________
Pa svaka se rasa pravi nekim ukrstanjem tako i ova.Tacno je da su ovce nejednake ali problem mu je u ovnovima jel mu je tesko naci dobrog bio sam i ja kod njega zimus.Hteo sa samo da kazem zasto toliko se pumpaju druge rase kad i mi imamo cime da se pohvalimo.Moze W da baci vise mesa ali nije isti kvalitet.Ja bi se odmah usudio da kupim 15 zenki jagnjadi da ih ja doteram do ovce ali stacu za ovna problem mi je naci pravog IDF.Nije reklama ja sam kod hjega kupovao za svadbu i za dva krstenja bio sam odusevljen tim kvalitetom mesa.i malo ima otpada a kosti su im veoma sitne.
 
ne ljutim se niti bi se naljutio na nekog...svako ima pravo na svolje misljenje...zivim u beru u ch...otac i majka su se vratili pre 3 godine i gledaju ovce posto imamo dosta ispase oko kuce
sad mi je u planu objekat savremeniji da sto manje ima posla oko ovaca...inekcije uzimam od veterinara retko ko moze da dobije to je istina ali posto poznaje moj drug tog veterinara pa nam daje ko dodje moze i videti nemam ratlog da lazem ovo drzim za sebe i svaki odgaivac se trudi da ima dobro stado zdravi i kvalitetno

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
jos ti neverujem da mozes dobiti inekcije!Znasli gdeje afoltern u ch koja mesta ima jos blizu njega?
 
pozdrav novom članu ako mu nije problem da napiše lokaciju čisto radi informacije

Bez uvrede (ne želim da nikoga uvredim) ali ova priča liči na priču o jugiću (zastavi uopšte) dobar je samo zato što je naš, meleze W ILDF i pramenke imamo odavno jer je W i ILDF uvožen da popravi domaće rase po pitanju mesa plodnosti itd, po vojvodini se uvozi sufolk da popravi karakteristike cigaje pa ako bismo na te meleze pustili još neku treću rasu dali bi dobili novu rasu ovaca pa naravno da ne bi, nevidim ništa spektakularno u tome što je čovek izukrštao tri rase ovaca i pomislio da je stvorio novu rasu prethodnici su lepo rekli šta je sve potrebno za stvaranje nove rase a ukus mesa i kvalitet je toliko subjektivna stvar da je to čudo jedno...
 
Zna li neko koja je ovo rasa?
jqlsee.jpg
 
koliko ja vidim lepo ste ispljuvali ove "ovce"... :haha: ja sam prvi put cuo za njih a i video juce...na oko nisu lose evo slika sa sajma..

ovnovi
1z4lonp.jpg

evo i plakete kod ovnova
2whnslt.jpg

ovce
14jt6d3.jpg

ed07c.jpg
 
podrzavam te u potpunosti,jer se i vidi na sajmu sta mi to imamo i koliko nam vredi te strane rase.
 
Није проблем дал су оне добре или лоше него да се не могу окарактерисати као нова раса, поготово не домаћа...ево ова једна што јој се глава види личи на идф(мислим да те крви и највише имају), неке могу да испадну са главом да личе на тексела неке на виртаћа...све у свему тотално неуједначена популација што се изгледа тиче да би се назвало новом или уопште расом.
 
za to se potpuno slazem...ali ako se drze kao mesanci IDF,W i pramenke...opet su dobri tj kako onaj tamo prica postizu prilicno dobre rezultate...sada kao me onaj lagao onda i ja vas lazem...
 
Ма претпоставио сам...ја овај не би имао где ни да паркирам тако да ми не треба па возим тому...
 
Nazad
Vrh