MIS ovca

u svakom slucaju bice to dobra rasa,koji pojedinci nemogu da priznaju kao rasu.
 
već smo ranije pričali o tome i sad se ponovo ponavljamo al ajd lepo smo apsolvirali da je reč o mešavini tri rase koje su ljudi izukrštali i to je to ( svaka čast na trudu i radu ) i svi oni koji bi voleli da je to nova rasa pa još naša nek se prvo malo upute u problematiku nastanka i stvaranja nove rase i koliko to vremenski traje i sve ostalo što je potrebno za jednu rasu, a dotle svako ima pravo da veruje u dobre vile i čarobnjake
 
Ovo sam ja usliko na sajmu od MIS ovaca:
igm78h.jpg

1zmz2g6.jpg


Bez obzira na ova natezanja da li je rasa ili nije,ne bi ulazio u raspravu o tome,ali ove ovce dobro izgledaju,i gazdi mogu donijeti korist,definitivno
 
imam pitanje,ko i uvek,ko na kraju profitira od ove rase,ko placa reklame i slicno?
Koliko cene pojedinacna grla za priplod ove "rase"?
 
E to neznam,al neko je pito tamo za cijenu i neznam tacno,ali znam da je cifra bila poprilicna.
Inace dobar gazda sa dobrim radom moze sa svakom rasom ostvariti dobre rezultate,
a sad da li ce selekcioneri zaraditi ovoliko ili onoliko to je njihova stvar,ali onaj koji kupuje ovce-
kupuje ih sa nekom vizijom o uspjehu i nitko ga ne tera na to,znaci svi zadovoljni...
Tako je sa svim rasama i melezima,svak se odluci iz nekog razloga za nesto. To je moje viđenje svega
toga.
 
cena je 5e/kg ali prodaju jagnjad od 30kg (malo gore dole) tako da ispadne 150e po jediniki...bez obzira da li je ovnic ili ovcica...
 
Mis ovca

Mis ovca je srpska mesnata rasa. Mnogo me asocira na francusku reprezentaciju, sve arapi crnci i kinezi. Bili su i prvaci sveta. Što je bar ne krstiše drugačije kad od srpskog nije osto ni papak. Pre 6god nazovem ove iz Zemuna pitam za il de fransa oni kažu nije bas 100% nego R3 neznam ni šta znači odem vidim i neuzmem. Tu me žestoko razočaro jedan od njihovih stručnjaka. Na neka moja pitanja u vezi ovaca dobio sam odgovor ,, saveti se naplaćuju 50evra''. Posle godinu ili dve na sva zvona o srpskoj mesnatoj ovci. Verovatno ima i svojih kvaliteta kao i svaki melez ali to treba tako i predstaviti.
 
Poruka

Imam najsvežije informacije u vezi cene MIS jagnjadi. Kasapin iz Obrenovca ih kupuje po 240din prosek 25kg.
 
Nazad
Vrh