Mf>ursus+zetor-imt

Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ne bi smeo ni imt ni zetoru dvobrazni plug da predstavlja problem ali ovde kod nas u sremu tacnije u Morovicu i u Ilincima zemlja je takva da je teska za obradu ali daje dobre prinose sto se tice ovoga o losim gumama tu je imt u ovom slucaju bio u velikoj prednosti naspram mog zetora a ostalo moze biti u pravu si dovoljno je da nesto ne stima kako treba da li na plugu ili traktoru i da napravi veliki problem a druga bitna stvar po meni je tezina traktora nekad i samo 100kg pravi veliku razliku a da ne pominjemo i celu tonu i ono sto je velika razlika moje zadnje gume su siroke pola metra ili ti 50cm manje se ukopavaju na mokrom terenu i normalno da je samim tim lakse traktoru.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Pa i 577 ima oko pola metra siroke gume (18,4) a ako je varijanta sa uskim gumama onda eto ti odgovora zasto mu nije islo.Inace 577 dv sa tegovima je tezak nesto manje od 4 tone,a nisam siguran da ti je ZETOR bas tezak 5 tona.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

danijella par postova unazad je leopard napisao tezinu. 4200kg. a sirina nije ista za gume 18.4x34 (zeks) i 18.4x30(imt) kao ni sama povrsina naleganja gume sto zbog sirine a i precnika tocka. tako da bi tu verovatno zeks bio u prednosti. a sto se tice teze da ponekad i 100kg pomaze to je leopard u pravu! jesenas kad smo brali kukuruze sa nasim imt-om,zmajem221 i tehnostroj prikolica 5t za njim svaku gredu(brdo,uzvisenje ko kako kaze) je traktor osetio! naravno zbog nenormalno mokrih uslova. verovali ili ne bilo je situacija da traktor slajfuje ne moze da ide a ja onda sidjem sa prikolice i sednem na blatobran i traktor polako pocne da provlaci i prodjemo. a inace nisam ni blizu 100kg,kako li mu tek 400-500kg pomaze? bilo je raznih situacija npr da sa praznijom prikolicom klipova zapadne tako da ga moram vuci sa jos jednim traktorom da bi kasnije krug-dva na istom mestu sa punijom prikolicom prolazio! kako? pa samo je nijansu vislji taj deo sto je taman dovoljno da nije toliko mokro i traktor prolazi! steta sto nemam slike ali svakako je najbolje kad to dozivis. tesko da snimak ili slika moze to docarati...
Post je spojen: [time]1301227391[/time]
_________________________________________________
zaboravih reci.... DA! ferg je preskup po meni za iste pare kupis r-65 i vise je operacija koje mozes da obavljas a i komotnije sigurno. a 558 najbolji orac? nikad! potrosac a i tesko mu je kad je ugazeno(2x14). kad jednom probaju 585 ili jos bolje 588( ima ih jos cini mi se 579... ustvari 577 sa tri brzine.naj jednostavnije objasnjeno.) nikad vise nece ni pogledati 558! da ne pricamo o zimskim carolijama paljenja 58-ka,kocnice.... uf uf!
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

@sinisa1979

Guma 18.4R30 i 18.4R34 JESU iste sirine (naravno ako je proizvodjac isti posto obicno bude malih odstupanja u praksi ako su od razlicitog proizvodjaca) ali im nije isti precnik felne a prema tome i precnik samog tocka posto su sirina i visina gume iste citajuci ove dimenzije. Zetor je sa ovim tockovima u prednosti samo zbog veceg obima tocka jer se sila bolje prenosi na podlogu.
Posto je ova tema zanimljiva i za mene moram da se dalje nadovezem. Taj 577 je mogao biti bez svih tegova sto znaci da je i pored 10KS manje od pomenutog Zeke imao i manje kg. Moj 577 DV ima sve tegove sto se na njega mogu namontirati...pa da vidis da li ce da stane sa 2-brazdnim plugom...
Najrealnija slika bi bila kad bi organizovali neko takmicenje i DRUZENJE s' tim da svi traktoru koji bi bili ucesnici vuku isti plug (po kategorijama naravno) i da se meri vreme i potrosnja a da kvalitet obrade zemljista bude isti (posto bi naravno svi vukli isti plug da ne bude posle vadjenja na vucni otpor pluga). Sta kazete na predlog? Evo ja sam spreman da teram da poteram obe sedmice i Claasa na razdaljinu do 50km samo zarad zabave!
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Sinisa 1979 kada na 3980 kg koliko je tezak 577 dv dodas ;a da ne pominjemo i celu tonu i ono sto je velika razlika moje zadnje gume su siroke pola metra ili ti 50cm manje se ukopavaju na mokrom terenu i normalno da je samim tim lakse traktoru. nedobijes 4200kg.
BUBU podrzavam ideju.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

danijella ne kontam sta zelis da kazes.... bubu sto se tice sirine nisam bio u pravu. odstupanja postoje ali zbog kalupa,razlicitih firmi.... a sto se tice precnika tocka,pa majku mu ko je prvi napisao da nije isto 30 i 34 cola? ajd mi recite jos nesto(ko hoce i zna) dali je visina gume ista kod dimenzija 175/70x14 i 185/70x14?
Post je spojen: [time]1301244671[/time]
_________________________________________________
uf zaboravih reci i ja podrzavam ideju takmicenja ali slabo stojim sa viskom vremena....
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Vidim dosta smo zagazili u ovu temu ne mogu postici sve objasniti pisanjem bilo bi to mnogo bolje da mogu recima pojasniti a pre svega sto se tice tockova i obima imt 577 o kome sam pricao ima mnogo uze gume od ovde navedenih verovatno je i to razlog jer i sami znate da kod imt kao i kod drugih traktora mozete imati paket sa dva tipa felni to jest uzim za medjurednu obradu i sirim za rad u teskim uslovima.Za fergusona se slazem zaista je preskup ne kazem da nije dobar za svoju klasu ali za te pare moze se bolje naci.Sto se tice organizacije da se lepo druzimo vidimo na delu traktore ja sam za stekli bi nova poznanstva lepo se druzili a po meni to se isplati vise od svake zarade novca na ovom svetu.
Post je spojen: [time]1301223949[/time]
_________________________________________________
Sinisa po ovim dimenzijama ne bi rekao da je isto ali nisam siguran uzmi samo ove dve oznake zetor 8011 i imt 577 kako se gleda snaga kod zetora prva dva broja kod imt druga dva broja zato kazem ni sam nisam siguran za te dimenzije tockova tj oznaka e da zetor 8011 po mom katalogu tezi 3900 tako pise a opterecen tegovima i vodom napunjenim gumama 5300 te podatke sam sad video moj ima 4200 po zadnjem merenju bez tegova podrazumeva se nisam ni gume punio vodom niti cu. Ne mora ni to merenje biti tacno i uvek varira sto naravno svi znate.
Post je spojen: [time]1301246280[/time]
_________________________________________________
Zaboravio sam nesto dodati sto se tice oznaka stari mtz traktori su nosili oznake kao naprimer t40 i mta52 medjutim ta oznaka ne znaci da oni imaju toliko konjskih snaga u skoli sam ucio da su rusi konjske snage merili drugacije od ostalih firmi i zaista nisu tacne mtz 52 ima oko 75ks otprilike to se poklapa kad bi broj 52 tumacili kao kilowat ali ni to nije tacno razlika je u poteznici merenja snage toliko od mene za danas moram da idem svako dobro
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

@sinisa1979

Ja sam samo konstatovao, nemoj da se opterecujes puno!

O dimenzijama sam pisao. U tvom slucaju je vislja guma sirine 185mm jer obe navedene gume imaju visinu gume koja iznosi 70% sirine.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Sinisa 1979 na ovoj stranici LEOPARD 84 je napisao da je zetor tezi od 577 CELU TONU pa ako je 577 tezak 4tone onda po toj racunici zetor ima 5t. A posto zetor nema 5t. nego 4200 kg. po istoj toj racunici bi 577 dv. imao 3200kg.a to ti garantujem da nije tacno.Ustvari razlika je samo oko 200kg. a ne CELU TONU.Nadam se da sam sad bio nesto jasniji.Valjda ce mo se vec nekako sporazumeti.Poz.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ispravka napisao sam da je velika razlika i u 100kg a kamoli tonu niste me razumeli time nisam navodio da je zetor tezi od 577 za celu tonu
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Sinisa po ovim dimenzijama ne bi rekao da je isto ali nisam siguran uzmi samo ove dve oznake zetor 8011 i imt 577 kako se gleda snaga kod zetora prva dva broja kod imt druga dva broja

Zetor 8011 zaista ima 80KS i tezak je 3740kg bez prednje vuče, a 4150kg sa njom.

http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor8011.htm

ali IMT 577 nema 77KS, vec 70KS, i tezak je 3635kg (sa duplom vučom) a 3370kg bez nje.

http://www.konedata.net/Traktorit/IMT577.htm

Tako bar kaze konedata.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Према снази у Киловатима ИМТ 577 нема ,кад се преведу у KS , 77 KS него 69, 06 .А зашто је то тако не знам.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

jjbp8z.jpg
zyhea9.jpg
A sta ce mo sa ovim?
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ljudi nezbunjuj te se jedno pise a drugo je teorija i praksa nije isto ja sam zetora merio skoro i imao je 4200kg sve to ima svoje tezina u katalogu je jedno a u praksi drugo u mokrim uslovima oranja nabijem i po 500kg vise pitate se kako odgovor je lako nabije se toliko blata da imam osecaj da ce me u kabini zatrpati :haha:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

mirmag je napisao(la):
577 ima 51,5kw iliti 70ks... gde nadje 69,06 :sta:
1ks=0,735kw


Зезно се онај што је убацио формулу у конвертер програм ,нисам ја ,мене мрѕело да рачунам
 
Nazad
Vrh