Mf>ursus+zetor-imt

Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

kod nas niko, samo se ja i jos jedan sto imamo ursuse vozimo cele zime.udruzili se imt i ursus i sada prave traktore koji lepo izgledaju a i pale zimi. i eto resenja.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Od kako sam uzeo topla akumulator 97 ampera, ja moju sedmicu palim kad poželiš na bilo koji minus. :cao:
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

kakav je traktor zetor kristal 8045 sa prednjo vucom?
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Može taj i više.... ko zna zašto su mu dali tako mali plug..... Ja toliki plug vučem sa 904.... a on ima samo pola snage...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

@mityoo

U Temerinu ima dosta takvih traktora i sve koje sam video sa plugovima su imali zakacene trobrazdne a kod nas u selu Ursus kao tvoj isto vuce trobrazdnog Leoparda...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ovom traktoru se ne staje na put.... Brise sve zivo....
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Ima takvog ovde jedan pravi poljoprivrednik.
Sa njim ore i to četiri brazde i vuče tešku tanjiraču.
Sa Fendtom nosi tarup napred i vadilicu za repu pozadi a sa Dajcom samo vozi repu.
Fendta je kupio pre tri godine a Agrotrona pre deset godina.
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

zokidrum je napisao(la):
Po cemu to zakljucujes?

Zato sto sam video bar 5-6 traktora od razlicitih gazda u radu u mojoj okolini i u nekim njivama pored mene kada sam i ja radio. Jedino je u zadruzi kod nas vukao 4 brazde po 35cm ali ne svake godine i nikada nesto brzo a zemlja im je sve 1. klasa i laka za obradu.

Video sam ga i sa setvospremacem par puta kako radi-nista specijalno.

Zao mi je sto nikada nisam dokumentovao takve dogadjaje ali nema veze..

@Branko

Pretpostavljam da je to najveci traktor u gazdinstvu pa zato covek radi sa njim te operacije koje radi?
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Bubu je napisao(la):
zokidrum je napisao(la):
Po cemu to zakljucujes?

Zato sto sam video bar 5-6 traktora od razlicitih gazda u radu u mojoj okolini i u nekim njivama pored mene kada sam i ja radio. Jedino je u zadruzi kod nas vukao 4 brazde po 35cm ali ne svake godine i nikada nesto brzo a zemlja im je sve 1. klasa i laka za obradu.

Video sam ga i sa setvospremacem par puta kako radi-nista specijalno.

Zao mi je sto nikada nisam dokumentovao takve dogadjaje ali nema veze..

@Branko

Pretpostavljam da je to najveci traktor u gazdinstvu pa zato covek radi sa njim te operacije koje radi?
Odgovor je u tome sto ima mali izbor brzina... Kada bi imao vise, lakse bi mu bilo da prenese snagu za odgovarajuci prikljucak. Sa 4 brazde mu je mozda tesko na 30 cm dubine u jednoj brzini, a u drugoj moze ali ide sporo, pa ljudi umesto da oru malo plice, skinu brazdu i kude traktor...
 
Odg: MF>URSUS+ZETOR-IMT

Eto ti je Peter odgovorio.
Ne znam za te modele ZTS, ali stariji Zetori od 160ks, su imali menjač sa 3+1 brzinom...
 
Nazad
Vrh