Melezenje u ovčarstvu - Šta, kako i koje rase?

Evo još koja slika iz moga stada.Preseljene su u toku vikenda, i sada ih hranimo na sojištu u kombinaciji sa travom koju pronađu, pošto je sve izgorelo od ove suše.Na trećoj fotografiji se vidi u prvom planu dviska iz kombinacije IDF i W. Mrkala se pre mesec dana.
 
Evo da olaksam posao bati87,ipak sam ja ekspert za ishranu..:)Tako da tvrdnja da virt jede kao slon,nema veze sa istinom i to je cist antivirtacki lobi.Ovca koja je duplo teza nikada ne jede duplo vise,a jagnje virtaca ce napredovati 3 puta brze od romanova pa vi vidite.Nadam se da ce te videti dobro i konacno shvatiti sve o ishrani krupne i sitne ovce.
erergl.jpg
 
Poslednja izmena:
aaa kolega ziv li si:haha: cujem da ces ove nedelje do faxa, obavezno da si mi se javio.
vojvodjanin@ vidim da preovladava krv virtemberga, pored njega i idf jesili ubacivao jos neku uvoznu rasu i kako se pokazala u tvojim uslovima??
 
i ja sam u petak tamo, pa da se zajedno otarasimo bede :)))
vojvodjanin@znaci najbolje se opkazao w i idf?? koji su se problemi javljali kod bergama??
 
Teško podnosi extenzivni uzgoj, 9 meseci samo paša (ipak je Bergamo za farme).Davao je lakšu jagnjad, podložniju bolestima,a tih par komada ovaca koje sam ostavio "akrepi" kao da jedu žeravicu, stalno im se vide rebra i kičma, popije mlaku vodu proliv, padne dve kiše odmah šepavost.
Nikad više kod mene pa taman da mi ih neko pokloni.
 
ok, hvala kolega na informaciji
kolega Majilovac@ interesuje me dali imate saznanja dali neko ima Sarolea u uslovima kao kolega Vojvodjanin, znaci u ekstezivnim uslovima kao kod kolege i kaKo se pokazao, znam da su u takvim uslovIma njegove performanse smanjene, ali koliko i kako se aklimatizovao u takvim uslovima??
 
neznam dali ima u takvim uslovima,mislim da ima ali nebih ja da komentarisem kako su se pokazale jer ja mogu samo komentarisati sta je kodmene,pasa od ujutru do navece i kuci,tu su se pokazale dobro
 
Kakvu sam zabunu uneo u redove, uh. Ali sve mi je ovo ipak pomoglo... Mislim da ce to ipak morati mesto mene da odradi moj prijatelj koji se razume u ovce, ipak hvala vam svima na trudu da naucite nekoga nesto!
 
moje misljenje nadovezujem se na neke stvari od juce:komentarisati neke rase koje covek nedrzi ili nije drzao je totalan promasaj,u sustini to ispada gledajuci sa moje strane da ljudi koji nemaju sarole vise ga poznaju nego ja koji ga imam,to bi isto bilo kad bih ja pricao o rmovom a nikad ga drzao nisam niti imam neka iskustva,ja postujem sve rase jer danas kodmene imam bergamo,sarole,teksel i ile defrance nekada sam ima i vinterberga ali ne vise zato mislim da ljudi grese kada se upute u neke diskusije a ustvari nemaju tu rasu a neko koga znaju ima ili je imao pa onda rekla kazala,ovo je tema melezenja i mislim da je dobro pridrzavatise tom jer ipak ima ljudi koji imaju razne kombinacije isprobane koje bi svima znacili i pomogle a ne nagadjanje,nije mi namera da nekog uvredim ili da se neko naljuti ali mislim da bih trebali se pridrzavati teme a ne prepostavljati,pozdrav svima
 
ono pominjano jagnje starosti malo jace od 2 meseca, nisam stvarno zapamtio a i nisam zapisao, majka W a otac melez sarole, bilo je jako nerazvijeno i sitno kada se ojagnjilo ali zivahno, na onim vrelim danima tako da je delimicno bila i otpisana ali izvuce se, ovo na stomaku sto nema vune je posledica uskog prolaza kud se provlacila da se dohranjuje juce je zalucena i izblejala se da je to cudo jedno :spavam:

ajm6g7.jpg
 
mislim da kada bi otac bio cist sarole povuklo bih jos vise sto se butova i sirine tice,neprimecujese da je bilo otpisano savim fino izgleda
 
da naravno, pa imao sam ja jos jaganjaca od njega, sasvim dobro su izgledali, jedno je kod drugara musko pa cu uslikati ako budem isao skoro do njega, mada on slabije hrani pa moguce da je oslabio malo, inace bio je strava...
 
Gledam tvoj video pa se čudim, moje ovce se toliko ni psa ne plaše kao ove tebe
 
Nazad
Vrh