Mešaone stočne hrane

Odg: mešaone stočne hrane

ova je kod jednog coveka nova je ali stari tip,nema cekice nego 3 noza,kod njega stoji vec 10 god i nema komandni orman,tako da i nije neka cena
 
Odg: mešaone stočne hrane

U nekom od prloslih postova sam naveo da je pravljena mesaona ali samo mesaona evo slike.
Pomoc moj racunar nece da postuje slike. Upload i sve ja odradim ali slike nema.
Post je spojen: [time]1267231135[/time]
_________________________________________________
http://s6.tinypic.com/21o3b77_th.jpg
 
Odg: mešaone stočne hrane

Evo i moje POMAK mešaone od 300 kilograma...Malo je neuredno ali šta da se radi,manjak slobodnog vremena(potroši se na POLJOINFO.COM)

0302101407.jpg
 
Odg: mešaone stočne hrane

bacan je napisao(la):
može li neko da preporuči mešaonu oko 500 kg vertikalnu, sa cenom.

Poštovani bacan :ppozdrav:
Kupi i očisti staru mešalicu za beton i da te Bog vidi !!!

Za nastavak priče: napiši za koju ti je svrhu potrebna mešalica (samo da nije vertikalna: kobogatemolim!!!).
 
Odg: mešaone stočne hrane

ja imam setingovu od 2oo kg kosu,ona nije dovoljna posto nam se obim proizvodnje povecao,uzeo bih komplet liniju tako da imam jednu kruparu rezerve,zasto ne vertikalnu?
 
Odg: mešaone stočne hrane

@Bibliotekar
Zašto Boga moliš da nije vertikalna?Kakva je veza između mešalice za beton i mešaone stočne hrane?Po toj analogiji bi se mnoge stvari spojile:Mikseri za beon i za hranu;secko za silažu i peršun;berači za kukuruz i industrijski paradajz.ITD...Verovatno si ovo napisao greškom jer smo toliko toga od tebe naučili da ovo deluje baš kontraproduktivno.Pozdrav.
 
Odg: mešaone stočne hrane

ide li neko 3 u rumu nek pogleda cene mesaone do 200kg i posto su cekicari i krunjaci za kokuruz
veliki pozdrav svima :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@Bibliotekar
Zašto Boga moliš da nije vertikalna?Kakva je veza između mešalice za beton i mešaone stočne hrane?Po toj analogiji bi se mnoge stvari spojile:Mikseri za beon i za hranu;secko za silažu i peršun;berači za kukuruz i industrijski paradajz.ITD...Verovatno si ovo napisao greškom jer smo toliko toga od tebe naučili da ovo deluje baš kontraproduktivno.Pozdrav.

Poštovani Zorane, zaslužuješ opsežniji odgovor. ::svaka cast::
_____________________________________

- Vertikalna mešalica je raritet iz perioda kada se grubo mešalo tek nekoliko hraniva u stočnu hranu (danas može da posluži za pripremu koncentrovane hrane za stariju junad, krave, bikove i, jednom rečju: starije kategorije domaćih životinja - osim elitnih grla, koja se hrane potpuno drukčije).

- Mešalicu za beton koriste Seljaci koji imaju manje potrebe za smešom hrane (npr.: da nahrane 10 krmača, 100 tovljenika, 300 koka nosilja, 1000 brojlera/tovnih piladi...), a mešaonicu stočne hrane koriste veći proizvođači.
I jednima i drugima zajednička je karakteristika fino mešanje diskretnih komponenti krmne smeše (npr.: premiks). Naime, fine čestice skupih dodataka stočnoj hrani ravnomernije se, u optimalnom roku, pomešaju sa nosačima (npr.: kukuruzna prekrupa i td.).

Imam ideju kako da slikom predstavim prednosti protivstrujne mešalice u odnosu na vertikalnu.

Pozdrav
Bibliotekar

p.s.
Ostatak tvojeg časnog priloga jOš proučavam
::svaka cast::
 
U principu "ne volem"da polemišem,pogotovu ne sa tobom s obzirom na tvoje poznavanje problematike.Ipak moram da prokomentarišem par stvari.Vert.mešaonu imam već 11god.i sa njom sam pravio hranu za skoro sve kategorije dom.životinja.Nikada nije bilo problema zbog loše umešanosti ili dehomogenizacije.Kada bi se mešalicom za beton pravila hrana za navedeni broj stoke nikada se nebi ni isključivala.Pozdrav.
 
Slažem se sa Kostovićem.
Ja imam vertikalnu mešaonu već 16 godina i nema problema sa mešanjem samo ako se ostavi dovoljno dugo da izmeša.
Konkretno kod mene mešaona od 500kg meša 15 minuta.
Protivstrujne su idealne za premikse. Inače je njihova cena jako velika pre svega zbog problematičnosti duple šneke i zbog cene reduktora.
 
Poštovani Zoran & Branko
Odgovor sledi...
:cao:
__________________________________

Sada je 14:03 časova/sati, po nepogrešivom časovniku voljenog PC-a.
Nastavljam pisanje...

Bitno je shvatiti da su vertikalne mešalice komponenti stočne hrane mogle da se prodaju jedino u onom, nemuštom, ludačkom sistemu poljoprivredne ekonomije bivše SFRJ i bastarda SRJ.

Da bude jasnija teza koju zastupam, navešću idealan, finansijski potpuno neprihvatljiv sistem zasnivanja mešaonice stočne hrane većeg kapaciteta.
Pročitajte pripovest...

1985. godina.
Bibliotekar bejaše mlad i poletan inženjer poljoprivredne struke, specijalizovan za ishranu domaće stoke za klanje i sušenje u domaćoj pušnici.
Drugar reče: 1000 kila vertikalna mešalica stočne hrane košta 16.000 dojč maraka - napravićemo 3 komada, jednu ćemo prodati - dve da nama ostanu.
Bibliotekar reče drugaru: Možeš li da mi, preko rodbine, obezbediš 3000 tona kukuruza!?
Drugar reče: Izvini.

1994. godine razgovaram sa mašinskim inženjerima izvesne firme u Bogatiću.
Gledaju me kao da sam sa Marsa pao !!!
Pitanje je bilo jednostavno: koji će vam qrac tehnološko rešenje vertikalne mešalice stočne hrane ?

EPILOG:
Zbog ovakvih pitanja Bibliotekar DANAS sedi u fotelji, a ne vozi Rols Rojs nego dere Rock&Roll!!!
 
alfa 9 je napisao(la):
mesaona za beton je najgora stvar na svetu!!od toga rucno izmesam brze

Nisi na dobrom putu rešenja problema (Bibliotekar je Alfa mužjak):
mešalica za beton je SPAS za male prozvođače jaja i živinskog mesa.
Može da se nađe i prase (ali: retko).

Posvetio sam profesionalni život (privatni život nemam) proučavanju pijaca, ženskih pijaca, kvantaša, stočnih pijaca, ustajanju u četiri ujutro... i tako dalje...

Zato smatram da je suvišno bilo kakvo dalje baljezganje o tehnologiji mešanja stočne hrane.

SAMO KONKRETNO !!!
:cool:
 
pozdrav @ zetor7245 !!
Ako nije tajna koliko si je platio i koliko je Kg,za koliko vremena izmjesa hranu.
Izgleda da je dobra ,jesi li zadovoljan !!Ako ne mozes ovde pisati posalji mi na P.P
Hvala!
 
@montoya:ima jedan nizi izvod
@fontana :2700km kod stanica u Prnjavoru, kapacitet 300kg, a mijesa oko20 minuta
 
Nazad
Vrh