McCormick

Do pre par godina sve je rađeno u Engleskoj, a sad je kompletna proizvodnja premeštena u Italiju rade se zajedno sa Landini traktorima u istoj fabrici ali se većina modela razlikuje, ima i nekih koji su isti.
 
kod nas poljoprivredna skola dobila iz nekih donacija jedan MCcromik 85ks,ali bez prednje vuce i uzeli da rade parcelu pored mene i ja ga probam lepo radi tih traktor,hidraulika nije losa ali je proklizavo bas puno,dok sam ja pored njega radio sa 577dv bez imalo proklizavanja,definitivno mu hvali prednja vuca.
 
A gdje su to Fendt i Massey Ferguson? Oni ne valjaju jel?

Pa,dobro sad, nisam naveo ni SAME traktore koji su izuzetno dobri. Začudili bi se takođe da su i Japanski KUBOTA traktori veoma pouzdane mašine. FENDT je postao popularan u poslednje vreme i nije ni blizu Diru. Sva ta priča o smanjenoj potrošnji goriva je za naivne ljude.

To što je stradao motor ne znači da je traktor loš, zato što taj motor ne proizvodi McCormick nego Cummins(SAD)

Čekajte, a šta od delova proizvodi kormik?! Po Vama, svaki deo koji se pohaba, a da ga ne proizvodi kormikova fabrika ne ulazi u konačnu ocenu nekog traktora. Nemojte, molim Vas. Traktor je redovno održavan i nalazi se u okolini Kovačice.
Tačno je, nije kineska marka ali je još gore- italijuanski je! Šta je to nama dobro i kvalitetno stiglo iz Italije?! Cela automobilska industrija im je smeće.
 
Sve sem motora i elektronike je McCormick proizvod.Ne može se i na osnovu jednog primerka suditi o kvalitetu jedne robne marke.A kad pitate šta je kvalitetno iz Italije pogledajte samo koje se sve robne marke tamo proizvode.
 
Šta sve kormik ne proizvodi ću pogledati kasnije ali i ovo što ste pobrojali je dovoljno. Tačno je da se ne može na osnovu jednog primerka suditi o kvalitetu ali ja sam ovde pročitao da je tih primeraka bilo više i ko zna koliko još koji nisu oupšte na ovom forumu. Davno su naši ljudi rekli: "Čuvaj me Bože od rata i Fijata".
 
vuceta@ Brate pa raspitaj se malo pre nego sto pocnes da pises.Pa sam si naveo SAME,CASE I DAJC pa i to je Italijansko.Same je kupio Dajca,a Case nosi IVECO motor.
 
vuceta@ Brate pa raspitaj se malo pre nego sto pocnes da pises.Pa sam si naveo SAME,CASE I DAJC pa i to je Italijansko.Same je kupio Dajca,a Case nosi IVECO motor.

Prvo, nismo braća, malo sam stariji od tebe. Kejsa nisam spomenuo, a i njihovi motori su bili gutači goriva. Logično je da se proizvod prilagodi tržištu. U današnje vreme su svi u nekakvoj grupaciji i svako kupuje svakoga. Koliko znam, Dojc ima svoje motore i njih i Fent koristi. Same jeste dobar traktor iako je Italijan. :) Istina je i to da su Italijani u poslednje vreme mnogo para uložili u proizvodnju motora, pre svega kamionskih. Videli ljudi da ih Švabe zakopaše!
 
Poslednja izmena:
A ja bas htio da kupim sebi jednog Ferrarija ili Lamborghinija... :ppozdrav:

Samo napred. Ako neko ima želju i mogućnost da sebi priušti luksuzni superautomobil, od volje mu. Lambo je sad u vlasništvu audija. I nemoj porediti proizvodnju superautomobila sa proizvodnjom automobila za nas smrtnike. Ni američki automobili nisu ni blizu evropskim ali njihov superautomobil Aero je doskora držao rekord u brzini.
Nije ovo tema o automobilima, nego o kormiku. I dalje tvrdim da je znatno lošiji od svoje konkurencije, zato je i jevtiniji.
 
Na osnovu čeka tvrdite da je znatno lošiju? Cena mu uopšte nije mala možda su čak i skuplji neki modeli od konkurencije.
 
VUCETA@ boljeda se nisi ni registrovao na forum ako misliš da nastupaš sa ovakvim komentarima i da ce te neko čitati i trpjeti. Mislim na komentare tipa "same nije loš traktor iako je Italijan". i sl...
 
Zašto je lošiji?!

Kada bih vam napisao da je kvarljiv, odmah bi se našao neko ko bi odgovorio „Ima taj traktor od mog prijatelja prijateljev drugar i on sem redovnog servisa ne ulaže ni dinar u njega i dobro ga služi...“ Što je možda i tačno, desi se. Da li ste se nekad zapitali: kad je toliko dobar, zašto ga ne uzme Mišković ili neki drugi krupni zemljoposednik?!
Daću vam primer iz Golubinaca:

Tamošnji zemljoradik ima podosta traktora, svojevremeno i preko 20 komada različitih proizvođača i zamislite čuda, nije imao ni jedan kormik! Rešio čovek da stare traktore zameni novijima i zamislite, još jedno čudo, opet nije kupio ni jednog kormika!. Možda čovek nije ni čuo za kormika. I to je moguće!

U mojoj okolini ima dosta zadruga koje su privatizovane, pa i ova moja. Svi privatnici koji su kupili zadruge su dovukli i novu mehanizaciju, staru mahom rasprodali. Ostavili su ponekog Belarusa. I opet čudo, ni jedan kormik u tim zadrugama.
Sve budale pa kupuju klasove, fentove, dirove, dojčeve.
Sve ovo ukazuje na jedno: Ko ima para, on će kupiti kvalitet, a ko nema on će da potraži „jevtinije, a dobro“pa će to i da brani. Često to „jevtino, a dobro“ bude mnogo skuplje.

Gospodina Spasoja bih zamolio da ponovo pročita šta sam napisao o SAME traktoru i ako bolje obrati pažnju, reči „nije loš“ nisam ni upotrebio. Imao sam malo vremena pa sam pročitao deo vaših poruka na ostalim temama i ne bih diskutovao o tome.
Ako ne možete trpeti moje komentare, nemojte ni čitati. Umesto što se bavite mojom nesavršenošću, obratite pažnju na vašu. Nemojte vi prosuđivati ko je za forum, a ko nije.

@ sremac88
Njihov bivši serviser je napisao da nije ni hidraulika ni prednji most nisu njihov proizvod i stavio tri tačke što znači da ima još.
 
VUCETA@ boljeda se nisi ni registrovao na forum ako misliš da nastupaš sa ovakvim komentarima i da ce te neko čitati i trpjeti. Mislim na komentare tipa "same nije loš traktor iako je Italijan". i sl...
Spasoje ne slazem se sa tobom.Covjek nastupa sa svojim komentarima jako konkretno, bez puno uvijanja i zamotavanja i mislim da je dobro sto se ragistrovao na forum.
 
Gospodine @vuceta,
iz izloženog Vašeg pisanja vidim da niste baš toliko stručni da napadate članove foruma jer ni Vaše poznavanje poljoprivrednih traktora nije pozamašno nego samo ono već odavno poznato na ovom forumu " ja sam čuo", "meni je onaj rekao" ili najgora verzija koju sam kad Vas video "zašto nisu kupili veliki posednici zemlj".Stvarno su Vam merila dobra i zato spustite loptu i nastavite da postujete normalno, a ne nadmeno kao do sada.
 
Gospodine panonstib

Nikoga ja ovde nisam ni jednom rečenicom napao. To što branim svoj stav nije napadanje. Navedite mi jednu rečenicu u kojoj ja nekoga napao.
U pravu ste, možda i nisam stručan. Zanima me, na koji način ste Vi postali stručni pa da i ja nešto od vas naučim i da steknem pozamašno znanje? Kako se pozamašno znanje uopšte stiče?
Forum i služi da ljudi razmenjuju mišljenja. Tačno je da ono što se čuje ne vredi kao ono što se lično doživi ali i to lično nije objektivnog karaktera da bi se prihvatilo kao 100% istinito. Navešću vam primer: čovek kupi traktor koji je godinama priželjkivao i pozove komšije, prijatelje na slavlje. Pre kupovine on ga je svima hvalio kako je dobar, pouzdan... Radi s njim neko vreme bez problema i diže ga u nebesa. E, onda mezimac počne da se kvari. Da li mislite da će svog mezimca, nakon što ga je hvalio početi da kudi?! Naravno da ne, sramota je priznati da je pogrešio, a i zadirkivanja bi bila neizostavna.
Što se tiče krupnih zemljoposednika i zadruga. Šta je tu neistinito? Obiđite par zadruga pa pogledajte mašinski park. I za kraj, recite mi, kojih kriterijuma da se držim da bih racionalno rasuđivao o traktorima?
 
Gospodine @vuceta, deder se Vi malo spustite na zemlju. A na koji način je gospodin Panonstib postao stručan: prvo i pod jedan: on je diplomirani inženjer poljoprivredne mehanizacije. Drugo: teoriju zna bolje nego bilo ko na ovom forumu. Treće: iza sebe ima godina prakse koliko neki od nas godina života! Radio je servise na svim mogućim markama traktora, kombajna i ostale poljoprivredne mehanizacije - svaku od kojih zna u dušu. Zato pre nego što počnete da se uznosite u nebesa, bolje se malo raspitajte ko je to kome želite da držite predavanja.
 
Gospodine @vuceta
Vi ne branite svoj stav nego ga namećete.
Jeste niste stručni.Slučajno sam završio taj fakultet i time se bavio izvesno vreme, a i sada se bavim ali ne u tom intenzitetu kao pre. Oduvek se znanje sticalo učenjem to bar nije teško.
Jeste da firum služi za inošenje mišeljenja (ali ne naturanja svog) i za razmenu mišljenja (ali open ne naturanja svog).
Mnogo stvari je niestinito u tome oko krupnih zemljoradnika i zadruga.Ja sam obišao mnoge privatnike i zadruge tokom svog posla i nisam ja ovde da bih Vama objašnjavao kriterijuma kojih da se držite i da bi pravilno rasudjivali o traktorima to ipak košta ako bih ja to Vama objašnjavao.
 
Gospodine Atila

To što je čovek završio fakultet, svaka čast, ali ne znači mnogo. Mnogo njih položi za kamion, ali ne budu svi dobri vozači. Pitajte malo inženjere sa mehanizacije da vam kažu šta su naučili na fakultetu pa ćete dobiti zanimljive odgovore.
Ne sporim da ima teoretsko znanje jer se to samo na fakultetu i uči, a prakse nigde.
Posao diplomiranig inženjera nije da radi kao serviser nego eksploatator poljoprivredne tehnike. Znači, nije radio svoj posao, nije napredovao.
Ja se iskreno i divim čoveku koji je uspeo da promeni toliko firmi radeći kao serviser.
I, ne držim ja nikome predavanja. Nisam se za to školovao.

Gospodine panonstib

Vi ste napisali svašta i niste napisali ništa
 
Nazad
Vrh