Massey Ferguson

Kako mislite da cupka?Da trza pri menjanju brzina?

Probaš ga kad krećeš napred-nazad dali poskoči ili lepo kreće. Probaš taj dinasift dali trza pri menjanju gore-dole, najbolje ako kad odeš da gledaš traktor da bude skroz hladan da taj dan nije paljen i proveriš kako se ponaša menjač hladan pa ga malo provozaš i isto proveriš kad se već zagreje. Krajevi spona pašu od man ili fap kamiona. A za potrošnju ni ne treba pričati jer bilo kome da kažeš neće verovati kako malo troši.
 
I ja tvrdim da je Valmet i stojim iza toga. Neka lepo Djordje fotka motor kad bude isao da gleda traktor i nek okaci fotku bez da kaze koji pa cemo sami lako zakljuciti jer se dosta razlikuju Perkins 1006 od Valmeta 620. Za pocetak, Valmet ima ventil deklu iz 2 dela a Perkins iz komada i kod Perkinsa je rotaciona pumpa a kod Valmeta u vecini slujajeva linijska.
 
Zavirio sam pod malo vise hauba nego sto mislis, tek toliko da nije sve u Guglu. Drugar ima kombajn Case Dania koji recimo isto nosi Valmeta slicnih karakteristika kao na MF 8140. Nagledao sam se i Perkinsa 1004 i 1006..

Fotke su loseg kvaliteta zbog svetla ali je bitna sustina:

10xd7aw.jpg

nou452.jpg
 
Drugari treba da radim generalnu na mog masejca mf 260, pitanje je gde naci delove, i da li je to isti motor kao imt 560 pa da pase sve na njemu?
 
Хвала колега...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Једно питање за колеге. Братов масеј 8160 има проблем са искључивањем предње вуче. Често му остане укључена, па да ли неко зна шта је узрок томе.
 
Хвала колега...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Једно питање за колеге. Братов масеј 8160 има проблем са искључивањем предње вуче. Често му остане укључена, па да ли неко зна шта је узрок томе.

Postoji bar 10tak razloga...elektroventil,struja do ili od ventila,zacepljenje u podnozju ventila(spen ili sl)gumice na ventilu,prekidac,relej,ili samo donje kuciste koje u sebi ima par karikica,caure,i gumicu,tako da ako je nesto od toga lose,nece da iskljuci-a inace je stalno ukljucena,pa i kad je traktor ugasen.
 
Nazad
Vrh