Massey Ferguson

Ima moj ujak...Nisam licno inpresioniran...Imao je Par kvarova sa nekim dihtunzima, pa je kupio levu cizmu i jos nesto sitno...ali se oseca da ima snage...E sad svakako para je bitna ali sigurno mozes da nadjes nesto malo mladje...
 
Pa nisu skupi e sad jbm li ga,nema prednju vucu a to mi odgovara... Nesto poput IMT 5100....
 
jel mi moze neko reci nesto o massey 3065 autotronic. cito sam po netu svasta nesto ali je to sve nepotpuno sto mene zanima. jel on ima 32 brzine? jel to dyna?
svana mi traktor izgleda kulturno i svidja mi se na oko. kako da ja bez ikakvih instrumenata probam mjenjac sto je "bolna" tacka? vozio sam se u tom modelu samo jednom i svidjelo mi se sto vidim. mozda bude iznenadnih sredstava(nasljedstva) pa bih kupio nesto komforno i da usput prosirim obradivu povrsinu. snagom i svime mi odgovara samo se bojim mjenjaca i hidraulike. negdje sam procito da je autotronic bolji od datatronic. da li je to tacno? i sto nisam priupito a vrijedno spomena slobodno napisite.

rijec je o ovom traktoru.


http://www.olx.ba/artikal/19794163/massey-ferguson/
 
Ja imam 3080 imoj ima 32 napred 32 nazad a nije dinashift, to je kad ima ručicu pored volana i na istrument tabli 4 lampise abcd brzine i menja bez kvačila
 
a ovde se ne mijenja nijedna rucica bez kvacila ili? stvarno nisam upoznat sa ovom serijom pa sto god napisete je od pomoci.
 
Prvi menjač do sedišta 4 brzine tu menjaš i brze spore tako što kad je u leru udariš ručicu do šedišta 8 drugi menjač A i B brzine napre 8 i rikverca 8 na konzoli donje zeleno dugme polovi svaku brzinu bez kvačila još 16 brzina



Ovaj traktor sa oglasa je uvežen iz Danske ili Francuske
 
jel mi moze neko reci nesto o massey 3065 autotronic. cito sam po netu svasta nesto ali je to sve nepotpuno sto mene zanima. jel on ima 32 brzine? jel to dyna?
svana mi traktor izgleda kulturno i svidja mi se na oko. kako da ja bez ikakvih instrumenata probam mjenjac sto je "bolna" tacka? vozio sam se u tom modelu samo jednom i svidjelo mi se sto vidim. mozda bude iznenadnih sredstava(nasljedstva) pa bih kupio nesto komforno i da usput prosirim obradivu povrsinu. snagom i svime mi odgovara samo se bojim mjenjaca i hidraulike. negdje sam procito da je autotronic bolji od datatronic. da li je to tacno? i sto nisam priupito a vrijedno spomena slobodno napisite.

rijec je o ovom traktoru.


http://www.olx.ba/artikal/19794163/massey-ferguson/

Čuvaj se elektronike mjenjača i hidraulike na tom traktoru, komšija je imao 3060 i naje*ao je sa njim samo tako, više je bio u kvaru nego u radu.
 
Prvi menjač do sedišta 4 brzine tu menjaš i brze spore tako što kad je u leru udariš ručicu do šedišta 8 drugi menjač A i B brzine napre 8 i rikverca 8 na konzoli donje zeleno dugme polovi svaku brzinu bez kvačila još 16 brzina



Ovaj traktor sa oglasa je uvežen iz Danske ili Francuske
Po cemu zakljucujes odakle je uvezen Milose?
 
Prvi menjač do sedišta 4 brzine tu menjaš i brze spore tako što kad je u leru udariš ručicu do šedišta 8 drugi menjač A i B brzine napre 8 i rikverca 8 na konzoli donje zeleno dugme polovi svaku brzinu bez kvačila još 16 brzina



Ovaj traktor sa oglasa je uvežen iz Danske ili Francuske
znaci desnom rucicom biram smjer a na lijevoj rucici prema sjedistu biram 1,2,3,4 i biram brze-spore na prekidacu sa strane te iste rucice ako sam shvatio? gdje se nalazi dugme za polovljenje?
 
Da ovaj je mjenjač 32x32 , nije dinašift ali ima jedno polowljenje (power) bez kvačila . Trebalo bi da je mjenjač 16x16 malo izdržljiviji od 32x32 , ali ni ovaj nije loš . (Dinašift je u osnovi mjenjač 16x16 ali zbog 4 brzine bez kvačila opet dodje 32 samo na drugi način , moje mišljenje je da su dugotrajniji mjenjači bez A_B rangova pogotovo dynashift ali samo moje mišljenje ) .

Znači kad mijenjaš bilo koju ručicu mora kvačilo ali imaš jedno zeleno dugme koje možeš stisnuti bez kvačila i poloviš tu brzinu.

Autotronic je verzija kompjutera , da te ne umara sada nebitno , a datatronic je kada ima sa desne strane u kabini ekran sa pokazateljima brzine , površine , potrošnje i sl )
Ovaj traktor izgleda solidno , samo ako mjenjač sada radi sve kako treba bez krčanja i ispadanja iz brzina ništa drugo nemožeš znati niti trebaš.
 
Čuvaj se elektronike mjenjača i hidraulike na tom traktoru, komšija je imao 3060 i naje*ao je sa njim samo tako, više je bio u kvaru nego u radu.
cito sam kolega sta si piso da mu se desavalo. traktor mi izgleda ocuvano kako izvana tako iznutra. tako da polazem velike nade u njega. elektricar sam. nisam radio sa tom elektronikom ali sto se tice pronalaska kratkih spojeva, prekida, ciscenja kontakata i slicno mogu sam rijesiti i pronaci. bar tako mislim. e sad srce elektronike ne bih se smio upustat.
 
I levom AiB (A sporija B brža) imaš i napred i nazad ,dugme za polovljenje na konzoli ispod dugmeta od blokade
 
Da ovaj je mjenjač 32x32 , nije dinašift ali ima jedno polowljenje (power) bez kvačila . Trebalo bi da je mjenjač 16x16 malo izdržljiviji od 32x32 , ali ni ovaj nije loš . (Dinašift je u osnovi mjenjač 16x16 ali zbog 4 brzine bez kvačila opet dodje 32 samo na drugi način , moje mišljenje je da su dugotrajniji mjenjači bez A_B rangova pogotovo dynashift ali samo moje mišljenje ) .

Autotronic je verzija kompjutera , da te ne umara sada nebitno , a datatronic je kada ima sa desne strane u kabini ekran sa pokazateljima brzine , površine , potrošnje i sl )
Ovaj traktor izgleda solidno , samo ako mjenjač sada radi sve kako treba bez krčanja i ispadanja iz brzina ništa drugo nemožeš znati niti trebaš.


znaci bilo bi bolje da je dyna. ima jedan 3065 blizu mene u kojem sam se i vozio ejdne prilike. izgleda ofucano kkao svana tako i iznutra. sve komplet je dotrajalo. toliko je radio da su se kacenja na donjim polugama razglodala da kugle uspadaju. to se naravno moralo navarivat. i taj traktor radi vec 3 godine takav kakv jest. zato u ovaj polazem nade. sto se tice saltanje bez kvacila tj sto to na ovom ne moze uopste mi ne smeta ali pitam da sam u toku. hvala kolega na odgovoru

znaci da sve oci uprem u mjenjac a ostalo je vise standard.

sto se tice autotronica pitam jer sam cito da je jednostavniji i da se manje kvari.
 
Nazad
Vrh