Massey Ferguson

Pitanje za poznavaoce ovih mašina. Da li je sedište na ovom maseju koji je kibicovao Manjevic orginalno ili ne. Znam da mnoga orginalna imaju onaj reljef na naslonu pa mene ovo kopka i realno kada ovakvo sediste vidim odma me odvrati od tog traktora.
 
Aco u pravu si sjedalo ti govori sve , al ni to nije jednostavno . Evo ja kad sam kupovao MFa prije oko 5-6 god , a on je 1993 godište na sati je bilo oko 5000 radnih sati . Naravno da to i negledam jer ni jedan ne dolazi bez bar 15000 a češće preko 20000 sati . Sjedalo je bilo ko novo , aj sad ? Originalno gramer nije tapacirano , znači vjerovatno da je kupljeno novo i zamjenjeno , tako da ni to nemoš gledati nego sve zajedno.
 
Ja samo ovo sto na slikama vidim komentarisem. Nisam imao srca(hrabrosti) gledati ove traktore kada sam kupovao duplaka, inace su mi omiljeni bas maseji.
 
Момосариц, претера га сад са овим сатима. Додај на том твом брат брату једно 3000 сати. Да су којим случајем направили 15000-20000 сати не би ти ни једно јутро са њима узорао. Пишали би на све стране уље, мењачи би били толко похабани да не би погодио брзину....Јел ти знаш шта је 15 000 сати на трактору, па тај ни за старо гвожђе није више...
 
Nemislim da pretjerujem . Tek što sam uzeo traktor odem u ZG u Perkinsov servis , imaju i dijelove za MF , da kupim lamelu i još neke sitnice , to je bilo nešto oko 2000 god a tamo upravo rade generalni remont na traktoru sličnom mom nešto oko 90og godišta iz kombinata Belje , oni kupili nov , na satu mu 40 000 sati ! Pa šta je to 20 godina to je po 5 sati dnevno . Ne zavaravajte se nije niko na Zapadu lud da plati traktor 70-100 000 e pa da ga proda za 10-20 godina za 10 000e a on radio tek 5000 sati . Pa šta je za te traktore 15 hiljada sati , nije to IMT ili Rus ipak oni rade daleko više . Da me neko pogrešno ne shvati al tako je.
 
Znam za traktore koji su stari 5-6-7 godina a imaju 7-8000 sati i to napravljenih kod nas u Hr a ne vani. Na zapadu sigurno tuku i više. Kod mene je Masey napravio za 5 godina 1700 sati a vani ga kupe njih nekoliko i svaki radi zemlje više od mene. Za švabu je on neisplativ ako radi manje od 1000 godišnje a francuzi puno rentaju (iznajmljuju) traktore tako da sumnjam u priče da je i jedan uvezen ispod 10000 sati.
20 godina puta 1000 do 1500 godišnje... to je to.
 
Момосариц, претера га сад са овим сатима. Додај на том твом брат брату једно 3000 сати. Да су којим случајем направили 15000-20000 сати не би ти ни једно јутро са њима узорао. Пишали би на све стране уље, мењачи би били толко похабани да не би погодио брзину....Јел ти знаш шта је 15 000 сати на трактору, па тај ни за старо гвожђе није .,,,,,,,,,jpMoj 542 ima blizu 20 hiljada sati ,87 godiiste da sam mu stavio nove gume ,dal bi mu dao te sate,radjena 3 puta generalna i jednom menjane karike samo,a da napomenem sve mu perfekt radi od hidraulike do menjaca.Dal bi mu dao te sate nebi,nebi ni ja da neznam.............

- - - - - - - - - -

j5v98o.jpg
 
Prijatelj je kupio MF 30xx sa 7xxx sati na satu ,iz okoline Šapca.Zbog problema sa papirima došao je u kontakt sa vlasnikom traktora u Nemačkoj .Farmer u Nemačkoj je kupio novi traktor sistemom , staro za novo.Traktor je imao 11xxx sati.Da li je sate menjao trgovac u Nemačkoj ili čovek koji ga je uvezao ,ne zna se.
 
Zasto i gledate sate i kilometre na vozolima .Sta vas briga ako se nemoze covek pouzdati u verodostojnost .
Zna se sta se gleda na traktoru a sta na autu .Pedale ,poluge rucice , tapacirunzi ,udubljenost remenica itd itd,pa na osnovu toga ako ne iz iskustva onda na osnovu poredjnjenja sa drugim otprilike odrediti RH.
Prosto je neisplativo da neko to sve stavi novo .Moze on njega farbati do mile volje ali time nemoze sakriti RH.
Po meni je skoro nemoguce da traktor izgleda kao ovaj gore Massey a da ima 20000 RH. I opet vam se moze desiti kada dodjete koci da se pokvari nesto kao u mene menjac a tamo radio bez greske.
Polovno je to.
Ima jedna bitna stvar kako je nesto odrzavano i exploatisano.
Kod nas ljudi vole kupiti kombajn iz brda ,kazu malo radio a onaj u Semberiji ili Vojvodini radio puno u ravnici pa kao poderan ,sto za mene nije merodavno.
 
Jel ima neko Massey 61... seriju. Interesuje me nesto oko reverzera. Na ovom sto sam prodao, kao da mnogo lagano ide reverzer, nema nikakav zub da uvati. Pa mi to malo cudno. Da li tako treba da bude ili je nesto drugo upitanju....
 
Да се разумемо, западњаци никада неће урадити генералну на трактору. ТО је код њих не испалтиво. Мењају само када се нешто озбиљмо поквари. У већин ислучаја трактори им за пар година нагурају лепу цифру РЧ, а потом пошто су већ старији не раде послове које су раније радили, већ лакше. Значи није им више радни коњ, јер је обично замењен новијом машином. Ово не причам напамет, већ од човека који тако ради већ 30+ година, тј. његова породица у немачкој.

Да све су то машине од ХУ радних часова, али никако 20 000...на мом је стајало нешто преко 7000 када сам га купио. Нека је имао и преко 10000, али никако 15-20000. Јер би тада доста ствари затајило, међу првима павршифт мењач, који ми савршено ради још увек. Кејс је за тај модел прописао да он почиње да отказује са око 7500 сати, тј. тада би требало да се замени новим. Он може да иде и преко тога ко зна колико, али су кварови све учесталији и драстично је повећана могуност да до њих дође у кратком времену током експлатације. Читао сам на америчким форумима да су већиан амера имала порблеме са њим, када је потпуно отказао на око 9500 часова (код већине, не код свих корисника овог модела трактора). Нови кошта, па писао је слоба, за делове, ако се не варам око 2000 евра можда више, плис минимум плати толко руке то дође око 4000-5000 евра. а то еј само павршифт емњач, где је онај главни. Он кошта преко 5000 евра (бар је котшао). Значи даш преко 12 000-13000 евра за руке и мењање ова два мењача. Па јел то исплативо за њих, а та јемашина стара била када сам је ја узео 17 година. Јесте како да не.

Они нису ко ми да фарбају наше тракторе милион пута, како би их нашминкали и учинили на око лепим.

Да steve44 твој 542 изгледа лепо, али ја га не би ни погледао јер је фарбан цео. Обично се фарбају машине када се нешто скрива на њима. Пре ћу купити одрпан 542, са оригиналном фарбом него фарбан трактор комбај, не битно....јер фарба не чини машину.....

Иначе онај масеј из шашинаца је добро очуван....
 
Nazad
Vrh