Massey Ferguson

pozdrav svima,resio sam problem sa mokrim kvacilom na 6170,ali sada mi pali indikator za zaprljanost finog filtera,ali kad se traktor zagreje tj kad se zagreje ulje u menjacu i hidraulici,ulje nisam promenio posle servisa kvacila,jer sam smatrao da nema potrebe,ulje je bilo svega 50h u traktoru,e sada kada ispustim malo ulja u ulju mi se pojavljuju sitne zlatne cestice,koji je vas savet?da li problem moze da se resi jednostavnom zamenom ulja ili je malo kompleksiji proces? pozz:sta:
 
Te sitne zlatne cestice vrlo vjerovatno poticu od intenzivnog habanja sinhrona,oni su izradjeni od materijala te boje.U svakom slucaju,posle samo 50h rada to nije dobar znak.
Slicne boje je i mazerijal od kojeg se izradjuju i klizni lezajevi (razne legure mesinga) no treba pogledati katalog rezervnih dijelova za taj traktor,tu vjerovatno moze da se nadje presjek mjenjaca.Jos bolje bi bilo ako je neko na forumu imao priliku da vidi mjenjac radtavljen pa da nam kaze nesto o konstrukciji.
 
Da,, mogu i one biti u pitanju, sinter lamele takodje imaju takve čestice u sebi. Ako su već bile tako oštećene, onda je gotovo sigurno da su one u pitanju.
 
Danas stigli poklopci motora sa novim nalepnicama, i nalepnice za vrata...
cam01631.jpg
Pre
cam01534.jpg
Posle
cam01636.jpg
 
Kava je serija masseya 675, kako su se pokazali, ima li neko iskustva sa ovim traktorom. Zanima me imaju li kakvih boljki, na koje treba obratiti paznju ?
 
Poslednja izmena:
Imao sam priliku da jednom malo probam 675 u Bijeljini, fantastičan traktor na osnovu toga što sam vido za tih pola sata. Svidilo mi se što je veoma kompaktan, uopšte nije glomazan i dosta je okretan. Takodje, kako se meni čini, 675 je zamalo identičan traktor sa npr. MF 3050, ista snaga, isti motor, iste dimenzije samo što 675 nema nikakvu elektroniku, običan mehanički mjenjač, obična hidraulika sa mehaničkim kontrolama, dakle klasičan mehanički traktor. Imao sam priliku da nedavno pogledam jedan 690 i on je bukvalno isti kao 3060 samo što nema nikakve elektronike i sličnih komplikacija. Da mogu da biram, uvijek bih izabrao seriju 6xx traktora umjesto 3xxx baš zbog mnogo prostije a samim tim i pouzdanije konstrukcije.
 
Hvala zombie, i meni se licno traktor svidja, nema elktronike, okretan je, cini mi se da je pun pogodak. Ovo sam pitao, kum planira uzeti, gleda, jos se misli...traktor je u perfektnom stanju. Ako ga pazari, bice koja slika. Traktor je 1985 godiste, cijeni ga 10000 e. Cini mi se da mu je cijena malo prejaka.
 
Zadnjih nekoliko dana je Massey uglavnom bio u transportu, danas zavrsili i sa slamom oko 800bala.
Opran, odmara u garazi, do tanjiranja strnjista...
cam01750.jpg
 
Imam jedno pitanje za poznavaoce maseja. Dali neko moze da mi objasni sta je to EKOTRANSMISIJA , princip rada i kako su se pokazali u radu.
 
Pozdrav kolege novi sam na forumu,imam jedan problem na massey-u 3070 težak mi je volan,a neznam šta bi moglo bit pumpe su na njemu nove odma da kažem? Molim pomoć.
 
Kolega je imao isto takvih problema, menjao pumpu, opet isto... Na kraju otisao u servis sa orbitrolom i samo mu promenili neke gumice(besplatno) sad se okrece malim prstom!
 
Nazad
Vrh