Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Visak optimizma nije na odmet... A sad malo mi.. :ppozdrav:
 
I prevelik optimizam može da šteti. Ja sam uvek bio pesimista pa kada se nešto pozitivno desi onda se obradujem. Tako i sa cenom maline.
 
Dukanac je napisao(la):
kolika god cena da bude, nama ce biti malo.... uvek nam treba jos ::novac:: .... :haha: :haha: :haha:

vq5rp4.gif
 
Prskao sam pre dva dana maline protiv tonje , crva i za prehranu preko lista ! Hteo sam da pitam da li sam to obavio u pravo vreme ili sam mozda podranio ? Dosad nisam prskao malinu pa mi je ovo prvi put ! I dali se protiv sive trulezi prska kada zri ili kada cveta ? Nisu lose cvetale ali cini mi se da je prosle godine bilo dosta bolje !
 
neshto ti nije razvijena malina eo ja sam dosho sa terena yi sutra idem u moj malinjak da vidim kako je stanje sa malinom mozda i neka fotka padne, a shto se tiche cene i hladnjachari che ove godine da kriju jedni od drugi koliko che placati malinu u proseku je podbachaj za ovu godinu oko 30% sve smo izvezli chak smo morali da uvezemo oko 1000t sad kad berba pochne videchemo poz :bravo:
 
kad pre da krene da zri ?
Post je spojen: [time]1274943072[/time]
_________________________________________________
Ne znam nikako da postavim sliku ! Moze li neko da mi objasni ! Idem na upload i sta posle ?
 
dogadja se kao i svake godine uvek ista prica najlakse je nesto proizvesti a kad dodje vreme da se ta roba proda snalazi se kako ko zna i ume tako da u toj guzvi uvek postoji gomila ljudi koji zarade na seljaku nema sela gde nema par nakupaca koji gledaju da se ugrade u cenu voca naravno na stetu seljaka , e sad to nije novost i o tome se pise svake godine mene cudi da drzava nije videla svoj interes u tome da nesto zaradi jer sigurno je da je sa vocem dobra zarada inace nebi bilo toliko neradnika u tom poslu (mislim na nakupce prekupce i ostale mesetare koji zaradjuju na nama). sa oruzijem je srbija zaradila prosle godine milijardu dolara (ili evra neznam tacno) i u toj bransi postoji firma koja to odradjuje za drzavu ( "jugoimport SDPR ") zasto drzavi nije palo na pamet da osnuje tavu jednu firmu i za trgovinu vocem koja bi zastupala interese proizvodjaca i takoreci bila odgovorna za marketing naseg voca u svetu. u proizvodnji i od proizvodnje voca u srbiji zivi i izdrzava se vise porodica nego od proizvodnje oruzija a i poljoprivrednih proizvoda je izvezeno vise nego oruzija , siguran sam da bi bilo jos vise proizvodjaca voca i drugih polj . proizvoda i da moze srbija svoj izvoz da utrostruci u sledecih 5 - 10 godina samo kada bi postojala neka sigurnost i da drzava brine o tome ko kupuje i kako se trguje vocem trenutno u srbiji.
 
kolika je cena ?
Post je spojen: [time]1274999791[/time]
_________________________________________________
Evo slike od prosle godine !
14wwrog.jpg

Post je spojen: [time]1275032369[/time]
_________________________________________________
Nisam isao u malinjak 2,5 nedelja . Sutra moram da odem da izfreziram i da okopam , pa cu da vidim kakvo je stanje. :ppozdrav: :cao:
 
@Orsic
Više od dobre cene :bravo: ! Samo napred!

@DULEmajstor
Koja je ovo sorta?
Protiv sive truleži na početku cvetanja i na kraju mada zavisi od vremenskih prilika (ako je kišovito i češće, može i u berbi al onda stopiraš berbu zbog karence).

Kod mene tek očekujem pravo cvetanje. Danas postavljao pomoćne naslone, al me kiša oterala.
Evo malo slički!


Free Image Hosting by ImageBam.com
:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh