MAHINDRA

Nije ni meni jasno zašto je kod vas skuplji za 1000e jer mi isto dobijamo mahindru iz NS, neznam koliki je kod vas pdv kod nas je 17%
 
To je opet oko 700e skuplje kod vas baš me zanima zašto a možda zato što naš uvoznik uzima više komada.
 
Ja sam se našao u velikoj dilemi, trebao bi da kupim neki traktor (nov) ali se dvoumim dali Mahindru dali Agroluks, cijena im je približna.
 
I ja malo naginjem na deutza,malo me bune rezervni dijelovi, za mahindru predpostavaljam da ima sve u NS pošto se tamo sklapaju a za agroluksa neznam pošto se rade u indiji.
 
Vidio sam slike, dali je ko kupio kakav je mjenjač pošto kažu da je precizniji od starog.
 
Ja sa mojom 475(42ks) nosim AM 600 lit. bez ikakvog problema(imam tegove napred), a nosio sam i Vicon sa 750 kg kana i bacao po ječmu, i ne poskakuje ni malo(poluge su joj kraće od npr.imt 542 pa je teret bliže traktoru), između ostalog vučem Majevicu 3200l punu osoke i rasprskavam po oranju ne krimlirano.Što se tiče menjača na IMT 542 je dosta mekši i precizniji i zgodnije za biranje brzina jer je menjač između nogu(ali smeta pri ulasku i izlasku)dok je kod M sa strane, to u početku dođe malo neobično, ali kad se navikneš onda vidiš prednosti menjača sa strane, isto kao i akomulatora što stoji sa strane.To me je u početku iritiralo i smetalo malo u setvi a sada sam se navikao i mnogo je bolje što je ak. spolja.Inače 475 sa tegovima, kabinom i punim rezervarom je teška 2520kg. i bez ikakvih problema dovuče dve pune fakovke(5t) zrna kukuruza iz atara udaljeno par km.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh