M A P - D A P

pa i ja sam rekao agronomu da su sada niže temperature,ja sam razbacao jednu njivu 3ha i počeo orati krenula kiša i tek drugi dan sam po podne išao dalje i granule su bile još vidljive nije se puno otopilo
 
Planiram da razbacam oko 10 tona ovčijeg stajnjaka na parcelu od 1,5 kj, ima li smisla da nakon toga dodam još 150 kg MAP-a.....ruskog.
 
Planiram da razbacam oko 10 tona ovčijeg stajnjaka na parcelu od 1,5 kj, ima li smisla da nakon toga dodam još 150 kg MAP-a.....ruskog.
Pogledaj koje je formulacije ovciji stajnjak pa sam proceni jel treba
2cpvo8y.gif
 
svesam cuo i video ali stajnjak od slepog misato NEEEEEEE...Svasta ima na ovom ludom svetu!!!!!!!!!!!!!!!!
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Stajnjak od slepog misa su koristili amerikanci u mislim devetnaestom veku kada su ga izvlacili iz pecina u kojima su slepi misevi ziveli vekovima.To su bile pecine u kojima je sloj stajnjaka bio visok i po sedam metara.
Ne bi bilo lose pronaci bar jednu takvu .
 
Ma i meni nije jasno stace ovaj slepi mis u ovoj tablici ali stavise ga.
Razlika izmedju prirodnog djubriva i vestackog je u tome sto naprimer 15:15:15 bacimo 300-400kg na hektar,a kravlji stajnjak formulacije 0,7:0,2:0,5 bacimo 20-30 tona na hektar.

- - - - - - - - - -

Naprimer ja imam njivu koja nije videla stajnjak 30 godina,samo KAN i NPK i nista se ne razlikuje po prinosu i obradi u odnosu na ovu sto je djubrena stajnjakom+KAN/NPK.
 
Radioaktivan:haha:
Kakav ce biti,doslo je vreme da svaki dzak druga muka.Samo da nije mleveni kamen sa prasinom,sve ostalo je dobro(vizuelno):ppozdrav:
 
Kod njih kao kod Sojica sto kaze da nije krao vec pretakao med, a ako pretace med ima pravo da olize prste. Tako I oni malo prekrste.
 
Ja sam bio u toj mesaoni da ne kazem fabrici. Vise lici na horor film ili neko bombardovano skladiste nego na firmu koja "radi pun gas" .
 
Ove godine koristio sam i taj MAP 12:52 Fertilov pakovan u vrecama od 25 kg i onaj u vrecama od 50 kg kojeg uvozi neko iz Beograda ( ne znam koja firma). Pravo da vam kazem ne vidi se ama bas nikakva razlika izmedju ovog i onog. Rezultati ce se videti na kraju sledece god. Samo da napomenem to da se MAP samo u Rusiji i Ukrajni proizvodi i kod nas dolazi u rinfuzu na barzama i razlika bi trebala biti samo ta ko ga pakuje. Dakle i taj MAP koji nije Fertilov ne dolazi pakovan direktno iz Rusije vec pise na vreci ko ga uvozi i pakuje. Cena koju sam platio za MAP 12:52 iznosi 52.4 din/kg.
 
Nazad
Vrh