Lucerka

Čiste su parcele.Imam 8 k.j i ne mogu sebi da dozvolim da ima viline kose jer prodajem seme a kada jednom zezneš potencijalnu mušteriju završio si za sva vremena.Zadovoljan kupac ti dovede još 50 kupaca a ne zadovoljan ti odvede 100.Viline kose sam imao dok sam dosta kosio i sejao uslužno i tako se najlakše prenese sa parcele na parcelu.Od kada kosim i sejem samo svoje površine nemam tih problema.
 
Lucerka sejana jesenas ,drugi otkos ostavljen za seme.Prskao sam je od štetočina pre 10-ak dana a danas sam ponovio.

fotografija0449.jpg
 
Kazu da je zadnji rok do 20 09, ali mnogo zavisi od vremenskih uslova. Treba lepo da nikne i da se uzili da bi mogla da izdrzi mrazeve. Posto se jesenja setva obicno obavlja na strnistima ima dosta vremena posle zetve da se pripremi zemljiste za setvu lucerke pa se ne mora cekati krajnji rok vec odmah od pola avgusta obaviti setvu.
 
Vidis, komsija, nisam ni Srbin, ali znam neke obicaje, izreke i poslovice - bar u vezi poljoprivrede... :haha: :osmeh:

((Samo sam izostavio "kod..." iz prethodnog posta...))
 
Dali prskate posle svakog kosenja sa insekticidom ili fungicidom? dali to radite i sa kojim preparatima?
 
Negde sam bio procitao da se prska fungicidom.mada ja do sada jos nisam vdeo potrebu za fungicidom al reko da pitam.
 
Nazad
Vrh