Lucerka

Mi smo morali da preoremo jednu detelinu koja nije bila ni 2 godine stara..na nekim mestima u metru kvadratnom je bilo i po 15 rupa, na tom lancu(1kj) mora da je bio cetvorocifren broj rupa od glodara...
 
Mnogo ima glodara, za te stvari treba se organizovati i komsije da truju, dzabe mi da to radimo ako komsije ne rade...
 
po vasem misljenju sta bi bilo naj bolje posejati posle lucerke u prolece ?

- - - - - - - - - -

hhteo bih da skinem prvi otkos ranije pa onda da orem i da probam nesto da posadim
 
Imao sam detrlinu jednu godinu , druge samo prvi otkos onda su misi upropastili sve letos poprskano totalom i jesenas uzorano. Ja nameravam da tu opet posejem lucerku jer mi tu najvise odgovara trenutno a i po rasporedu tako treba. Da li ce to valjati cemu. Molim za Vase misljenje. Pozdrav.
 
Interesujeme da li moze zimsku prskanje protiv sirokolisnatih i uskolisnatih korova u lucerke, sa cim bi moglo da se poprska i u kom periodu.
 
Sta mislite koliko bi mi trebalo semena za 1 ha lucerke, to bi sad preorao jer je zapustena livada pa bi na jesen opet poorao pa frezao i ručno bi nasejao seme pa bi podrljao trokrilnom drljacom?
 
Kod mene seju 1kg na 3 ara...Sve zavisi od kvalteta zemlje da li je blizu neke reke velike male, ili je tesko zemljiste itd...
 
Ne znam kako bi izmerio pH da vidim da li ima 7 jer kod nas su većinom blago kisele zemlje oko 6,5 pH. Reka je daleko oko 150m ali je livada viša u odnosu na reku 13-15m. Nekad je tu sejan krompir pa je bila livada i sad je zapusteno nekoliko godina, zemlja bi trebalo da je dobra, rastresita, možda malo peskovita.
 
Tesko ces ti to za lucerku spremiti ako sad uzores posto lucerka trazi fino spremljen sloj od 2-3cm, a podlogu prilicno slegnutu.
Ako sad uzores zemlja ce biti prilicno suplja i bude tesko nicanje.
Inace sto se semena tice ne treba ti vise od 20kg/ha.
 
Pa valjda ce biti dobro na jesen, sad preorem pa ako ne ispasne lepo podrljacu da poravnam, pa cu uzorati ponovo na jesen i freza ga mora srediti i usitniti, a i ja sam mislio da treba preko 20kg/ha jer sejem rucno pa drljam,
 
Probaj pa ces videti kako ce ispasti ,ne znam kakva ti je zemlja za obradu uglavnom nemoj praviti predubok setveni sloj.
Ako sejes rucno ne moras povecavati kol. semena vec ga pomesaj sa suvim peskom tako ce se bolje rasporediti...
 
sta mislite kojim herbicidom da poprscem dubinski pre setve lucerke...?muci me na toj njivi imam boce pa razmisljam cime mogu da je unistim?
 
Bocu ne mozes ni jednim dubinskim unistiti ,inace za dubinsko se koriste preparati na bazi triflularina i prvenstveno su za travne korove.
Za bocu moze Butoxon kad je lucerka 10-15cm visine il pulsar kad mlada lucerka preraste prvu trolisku.
 
Vaše mišljenje, da li je vreme za prskanje lucerke Sencorom?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh