Lucerka

Sejana 17.09.sada nice ali nejednako,dali ce joj smetati ovaj najavljeni mraz za sutra i preksutra?

2iivodl.jpg


wstzx2.jpg
 
sobrzirom kako izgleda tj broj listova a nadam se da je korenoko 10cm ne bi trebalo da utice
 
pankin je napisao(la):
kako odakle pa sa hrvatskog foruma.napisao si otprilike "ko tu sad laže kad jedni kažu da je dobar a drugi su protiv"
ja sam to rekao jer sam isto procitao da je coveku smanjile mleko, e sad zato mi nije bilo jasno u cemu je stos fora, a nisam rekao ja da tebi ne verujem, verujem ti to budi siguran samo me zacudilo kako svi govore da daje mleko a tamo pisu ljudi da smanjuje zato sam to tako napisao, nije se odnosilo na tebe taman posla. ti si moj drug:osmeh::ppozdrav:. e a nemoj da brines ja kad kazem za nekog nesto ja mu kazem u lice nikad izaokola,,ne guram stvari pod tebih tako da ne brines, ja tebi verujem, :) i ja cu sejati sirak ili sudansku travu cega se prvo dokopam :) pankin druze obrisi prtivatne poruke :)
 
Ја сам пре за сертификовано семе па сам звао Институт за рат. и пов. НС где ми дадоше везу са неким промотером који се запослио на ко зна који начин па нема појма (чак не зна ни шта им пише у опису на сајту а не познаје ни продајну мрежу па није могао да ми каже где да купим на подручју Панчева).
Двоумим се између сорти "Banat VS" , са приносом сена 17-20Т/Ха која боље подноси сушу због дубљег корена и "NS Banat ZMS II" са приносом од 18Т/Ха али и потенцијалом од 27Т/Ха.
Има ли ко искуства са овим сортама (земљиште се води у катастру као "чернозем")?
 
Druze institut otkupljuje seme od privatnika i malo ga doradi pa ga prodaje kao sortno a to nema veze sa tim sto pise na etiketi( mislim na sortu).Jedino je sigurno da nema viline kosice u njemu.Na podrucju Panceva mozes da ga kupis u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci
 
Druze institut otkupljuje seme od privatnika i malo ga doradi pa ga prodaje kao sortno a to nema veze sa tim sto pise na etiketi( mislim na sortu).Jedino je sigurno da nema viline kosice u njemu.Na podrucju Panceva mozes da ga kupis u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci
Nije istina da ga nije bilo.
Svojevremeno je PIK Becej,kupio zadosta semena lucerke,posle 3godine,su dosta povrsina morali da razoru.
 
E ljudi nznm da l je prava tema za to... al je l ima ko da proda balirane deteline... vece kolicine od 400 pa navise...
 
Druze institut otkupljuje seme od privatnika i malo ga doradi pa ga prodaje kao sortno a to nema veze sa tim sto pise na etiketi( mislim na sortu).Jedino je sigurno da nema viline kosice u njemu.Na podrucju Panceva mozes da ga kupis u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci

Kod nas godinama dolaze u selo iz instituta i kupuju semensku lucerku. Ja sam nekada na tone prodavao institutu iz Čačka dok je i moglo malo da se zaradi na njoj. Posle sam sve prodao pa i novu khun rotacionu jer više nema leba od nje kao što se nekada moglo živeti. Ove godine su kod nas neki ponovo počeli da seju na većim površinama ,50 i više jutara po domaćinstvu, jer su pravili ugovore sa institutima

- - - - - - - - - -

A tima po vašaru što prodaju i kažu da su iz Banatskog Karađorđeva slobodno traži da ti pokažu ličnu kartu jer ima dosta prevaranata i obojenih koji kažu da je naša detelina da bi prodali a uvaljuju drugu i treću klasu samo odozgo par kila naspu prve i obično sa dosta viline kosice
 
- - - - - - - - - -

A tima po vašaru što prodaju i kažu da su iz Banatskog Karađorđeva slobodno traži da ti pokažu ličnu kartu jer ima dosta prevaranata i obojenih koji kažu da je naša detelina da bi prodali a uvaljuju drugu i treću klasu samo odozgo par kila naspu prve i obično sa dosta viline kosice

Covek je imao petnestak dzakova po 50kg i to je prodao za pola sata,nebi mozda ni kupio od njega nego neki moji poznanici kupuju od njega godinama pa po preporuci sam i ja uzeo......
 
To je već druga priča, ali ima dosta obojenih prevaranata koji kod nas kupuju otpad i treću klasu pa mešaju sa prvom i kažu da su iz Karađorđeva. Najbolje ti je zapucaš i dođeš kod čoveka kući i kupiš pa si siguran. Kod mene su gosinama dolazili iz Bačke i Šumadije ljudi po seme dok sam držao
 
Nazad
Vrh