Lucerka

kako moze trogotka da bude samo je bacis na livadu i bude dobra ?a lucerka nece ?nebi trebalo ni trogotka da bude al ono bude.
 
Dal bi valjalo sad, ako dozvoli vreme, posejati lucerku? I ako joj to ne bi nista smetalo (to sto ce mozda, verovatno, biti mraza i sl) da li ima ikakvog razloga da to uradim sad a ne u februaru/martu?
 
Kod nas od davnina pricaju ljudi da ne treba sejati dok ne prodju Mladenci. Mada smo mi ponekad sejali vec od 15. marta. Ove godine imam u planu da zasnujem 1ha lucerista Krusevacka sorta videcemo koja a razmlicemo I o vremenu setve.
A videcemo kakva ce biti posejana prosle godine. Imali smo samo 1 otkos posle krenula susa izasla 20tak cm bila je i neravnomerna dosta, I tu je stala pa nismo ni hteli da kosimo. Videcemo kakva ce biti sada valjda nece morati da se preore.
 
Jel ima neko preporuku za dobar preparat za trovanje miseva?unistise staru detelinu.ima onaj cinkosan ali bih pre uzeo ako ima negde litarsko pakovanje hemije pa da sam izmesam sa zitom.to smo pre kiristili ali sad ga nema kod nas u prodaji.
 
Ja sam juce obisao jesenas posijanu i poneo otrov ocekivajuci po koju rupu a ono citava cerga tamo . Moracu na prolece da krpim semenom a nisam bio nanjivi samo 3 nedelje . Ovo je vec ko zna koji put da ih trujem .

Dali neko zna kako se ponasa detelina osusena izbalirana u rolu sa mrezicom u smislu prokisnjavanja dali je kao slama ili zakisne kao zob u obicnoj bali .
 
Jel ima neko preporuku za dobar preparat za trovanje miseva?unistise staru detelinu.ima onaj cinkosan ali bih pre uzeo ako ima negde litarsko pakovanje hemije pa da sam izmesam sa zitom.to smo pre kiristili ali sad ga nema kod nas u prodaji.
Ima Brodisan od firme ekosan ,mesa se sa zitaricama 1l/40kg.
Samo to je spor otrov , ima kumulativno dejstvo i treba ga nekoliko puta zanavljati da bi se video efekat.
 
Pa sve u svemu isto s.anje, muka ti ne gine. Cinkosan je utoliko bolji sto vidis ucinak takoreci odmah,jer mi se desavalo na vecoj parceli da dok pobacam do kraja tamo odakle sam poceo vec ima crknutih miseva.
Najbolje bi bilo kad bi nesto moglo u ciklon i teeraj , ali ne sme.
Jos sam video na jednoj parceli lucerke u polju rasporedjeno nekih 30-tak plasticnih flasa od koka-kole, otvorene rupe sa boka flase neka 3-4cm i tu nasuto zito sa brodisanom ,koliko ce biti delotvorno videcemo na prolece.
 
Obisao posle Bozica, na suncokretistu koje je radjeno sa Terbisom i Djirasolinom. Setva oko 20 septembra
DSC_1252.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_1258.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Jedina (hvala bogu) parcela na kukuruzistu koje je radjeno sa Calistom, takodje tanjirano kao i suncokretista. Nesto ga pogodilo :sjasi:
DSC_1253.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_1254.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_1255.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_1259.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pre neku godinu sam dobio iz polj. apoteke neki preparat sa kojim sam prskao zemlju na crno koja je vec spremna za setvu deteline i odma prosao drljacom. Travka jedna nije bila. Jel zna neko nesto o tim herbicidima? Nadam se da sam bio jasan?
 
Danas nahranili miseve i pobili kolceve po nivi da imaju kobci na sta da slete.kad predlazete da se podrlja?korove tretirati kad detelina bude 10ak cm,jel da?
 
Nazad
Vrh