Lucerka

Perfektion,mislim da sam dobro napisao,od basf-a.
Protiv buvaca i ostalih insekata u lucerki.
 
Nije važno koji je insekticid važno je da se poprska.Ja sam koristio Pinto.Trenutno najjeftiniji insekticid,litar košta 3.600 rsd a ide 1dcl po Ha.
 
prva ove godine ... slike od prosli vikend, uhvatili je pre kise
2iswrwh.jpg

svqdjt.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo na slici je jedna od 100-tinak žarišta sa vilinom kosicom u 80 ari. Da li je šumska ili neka druga, čovek mora presejati njivu. Klijavost je očajna...
 
Mi smo pazarili po preporuci kish roberta i moram pohvaliti da je jako dobra. Lepo nikla, dobra klijavost, nema viline kosice. Nije reklama, da ne zamerite :)
 
dali nije malo u njivu od 1 30 ari posejati detelinu i baciti 15 dzaka 3 15 tice.bez djubrenja stajnjakom.i dali ce izdrzati 5 godine? sta mislite njiva neradjena skoro 5 godine.
 
Može ali nije obavezno na strnjiku.Ja sejem i na sojište i kukuruzovinište pa joj ništa ne fali.Išao večeras u obilazak parcela pod mladim i matorim lucerkama i video da opet treba da radi prskalica.Mladu napao buvač a matoru vaši.Ko šta radi ove godine samo prskanje i prskanje.
 
Pozdrav!
I kod mene se prošli vikend radilo.

Počelo je sa čisčenjem,

19751741.jpg


onda se kosilo.
19751740.jpg


Onda je došao na red i Univerzal
19751743.jpg


A nije išlo ni bez grešaka. Na 308-ici mi je crko starter, tako da sam sve mogao raditi sa 280. Pa tako nisam smeo da skroz napunim, jer i mi imamo brda, pa tako traktor ne bi mogao da povuče svo tu masu.
19751748.jpg


Same Argon 70
19751750.jpg


I još konačni produkt
19751755.jpg
 
Nazad
Vrh