Lucerka

Ja upravo doneo treći otkos.Sa površine od 5 k.j okruglo 300 lepih bala.Prošli otkos dao je 900 bala sa iste površine.
 
Kod mene nije pala kisa ima 4 meseca, drugog otkosa nije bilo ni 20%, a trci ni neocekujemo da cemo kositi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Joj da mogu prebacit kod vas imam 250 - 300 rolo bala kod nas niko živ ni ne pita za lucerku
 
Kod nas proletos trgovina baliranom lucerkom nije išla nikako.Drugar je davao balu po 150 dinara na dođem ti samo da je se reši pošto nema stoke a žao mu da je protera kroz peć za centralno grejanje.Trenutno može da se proda po 200-250 dinara a verujem da će proleće dočekati i 300 dinara.
 
Kolega je proletos prodavo bale sjenaze...lucerka i ljulj po 20 evra a teske sigurnih 800 kila...ukino stoku a ima svoju mehanizaciju,dosta zemlje pod lucerkom...ove godine je takode smoto nekih 50 bala do sada
 
Sa 6,5kj 7 rolbala a sa 1,5kj takodje 7 rolbala.jednom recju katastrofa..............
92bc3ed6f364752900456e7becb2cd5b.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ratko, koliko susis lucerku i u koje doba dana je baliras da bi ispala kako treba?
Meni je nacisto samlevena ispala, leti prasina kad se otvori bala, a mirise perfektno(nije prasina od budji nego sam je valjda presusio) i jedu je kao lude.
 
Ja sam ove godine savrseno osusio crvenu djetelinu a ona se daleko vise obije od lucerne....uglavnom...iso sam po rosi da je zgrnem i sutradan je ponovo dok je vlazna prevrnem i uopste sa nje nije lisce pospadalo...prosle godine sam isao popodne zgrtat pa sam samo kolje dugacko metar dovuko kuci
 
Ma kocke kad radim to bude strast Bozja, sav list sacuvam, nego sam zeznuo stvar sa rolo, a vidim da je Ratko sacuvao svaki listic u njoj, pa zato pitam, kako raditi, a da ne bude rizika od budji.
 
Ma kocke kad radim to bude strast Bozja, sav list sacuvam, nego sam zeznuo stvar sa rolo, a vidim da je Ratko sacuvao svaki listic u njoj, pa zato pitam, kako raditi, a da ne bude rizika od budji.
Baliras isto kad i kocke ali dodajes inokulant i nema problema
bcf304c73d357cdc35721746ae05c958.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh