Lucerka

Nije to razlog ne cvetanja.Dugi niz godina sam u poslu sa lucerkom i nisam još video cvet na prvom otkosu kada god on košen.Možda ima neke veze predeo,klima i ko zna šta još sa time.Recimo sada se već kasni sa prvim košenjem jer je vegetacija krenula ranije nego što bi trebalo i nisam video pojavu cveta.
 
Nije to razlog ne cvetanja.Dugi niz godina sam u poslu sa lucerkom i nisam još video cvet na prvom otkosu kada god on košen.Možda ima neke veze predeo,klima i ko zna šta još sa time.Recimo sada se već kasni sa prvim košenjem jer je vegetacija krenula ranije nego što bi trebalo i nisam video pojavu cveta.

Prva detelina nikada ne cveta.
 
Koliko se sećam prva detelina se kosi u fazi butanizacije tojest pred cvetanje pošto tada ima najviše proteina i svaki sledeći otkos ima fazu kad se kosi radi količine proteina e sad vremenski uslovi često neidu na ruku pa moramo kako mora, možda i grešim pošto više nemam krupne stoke pa malo i nepratim nauku ali no.
 
Dobro se secas ,samo se prva mlada pusti da sto vise procveta ,nevalja je mnogo mladu kositi jer se losije izbokori.
 
Kako najavljuju od djurdjevdana pa narednih 5-6 dana trebalo bi da bude bez padavina. Ako bude moglo 5 og da se udje u njivu ja kosim. Bice gusto osusiti i izbalirati prvu lucerku.
 
Da li ce ogrejati uskoro. Lucerka treba da se kosi, sad joj je pravo vreme. Sva je polegla i ako nastavi da bude nestabilno bice truljenja. Ja imam 2.7ha prosle godine sejana.
 
Mnogi su skupili detelinu, kad sam ja kosio njihova je vec bila kuci. To su ljudi sa 1-3kj. Vecima svima stoji, a skoro nece da sastavi 7 dana da bude suvo...
 
Danas pokosio lucerku u bašti(20-ak ari).Otkosi lepi.Popadala,zalepljena za zemlju na nekim mestima počela i da truli.Okinuo sam i jednu sliku.
Fotografija-0199_zpsopbbftyi.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas pljusak upravo i to bas dobar. Od kosenja, kako najavljuju nista do sledeceg vikenda.

- - - - - - - - - -

Danas pokosio lucerku u bašti(20-ak ari).Otkosi lepi.Popadala,zalepljena za zemlju na nekim mestima počela i da truli.Okinuo sam i jednu sliku.
Fotografija-0199_zpsopbbftyi.jpg
Rodjace dobra lucerka. Kod mene je slicna tvojoj, ali ne smem da kosim dok ne jave 6-7dana lepog vremena, sta da radim sa skoro 3ha lucerke ako ne uspe da se osusi.
 
Kod mene juce pljusak 17l , danas nesto kosio , lucerka 4 godina ali vrlo mokro u njivi, mogu vec da se napipaju pupovi, narasla velika i jako velika masa, 1 klasa zemlje , ali na srecu ove godine nisam gnojio tu parcelu , imam i gnojene tu ni ne idem da gledam , upravo se cuje grmljavina ali ne pada, sutra predvidjaju moguci pljusak, pa onda 2 dana bez i onda opet 4-5 dana vrlo nestabilno , kisa i pljuskovi, prosle godine mi propalo 6kj lucerke , ajde sto propalo ali sto je moras izvesti a prva klasa zemlje pa jos gnojena zimi oko 150 kg PK . Sumnjam da ce i ove biti bolje.
 
Nazad
Vrh