Lucerka

Napisa ja da ima herbicida za uspešno rešavanje problematičnih korova.
 
Ja sam mu samo rekao sta ce da postigne Glifosatom u ovo doba pre setve,a za kasnije periode nisam komentarisao.Ima vise postova o tome.
Inace ta pirevina je na jugu Srbije najtezi korov koji u kombinaciji sa nasim zemljistem u tipu smonice pravi veoma n ezgodnu povrsinu.Od tog korova ne moze njiva godinama da se ocitavi.Mnogo je lakse kod vas na severu.
 
Glifosavom ces u ovo doba godine samo da se igras.Prvo,aktivna materija je mnogo osiromasila u njemu drugo,ti rizomski korovi jos uvek nisu dovoljno ibacili izdanke da bi bili efikasno unisteni.Garantovano ce da se ponovo obnove.Inace pirevina se najteze ubija jer ima gomilu rizoma,gde samo jedan mali deo prezivi i za par meseci opet napravi veliko busenje.Lepo je Grunt rekao.Bolje da si tu sejao ovas pa onda lepa priprema za setvu najesen.
Sejao ovas poslu godinu, prskao glifosavom posle kosevine i ostalo je nesto... 3 litra totala na 1 hektar u 200 litra vode...
 
Ma kakvih bre 3l na pirevinu sa onolikim rizomima?????
Ja sam prskao i sa 9l pa je opet ima iduce godine a sve uradjeno kako valja.I jos orem na suvo.To treba da se unistava 2 godine ako hoces da je se otarasis.Ja sam vise poceo da celavim od tog korova....
 
30bfcd73964b0530f59f6309cc96c7ce.jpg

Posijano pioner sjeme 13kg na jutro oslo je malo vise zbog puno Preklapanja norma je 22 kg na ha

Poslano sa mog GSmart Roma R2 koristeći Tapatalk
 
Ma kakvih bre 3l na pirevinu sa onolikim rizomima?????
Ja sam prskao i sa 9l pa je opet ima iduce godine a sve uradjeno kako valja.I jos orem na suvo.To treba da se unistava 2 godine ako hoces da je se otarasis.Ja sam vise poceo da celavim od tog korova....

Da li neko cita uopste uputstvo kako se pirevina unistava totalom? Prije nekoliko godina uzeo neku zemlju u zakup totalno zarazena pirevinom, kupim glifosat i u uputstvu pise pirevina se prska sa malom dozom ali mora se rastopiti odredjena kolicina UREA u vodi i prskati, onda ima najbolji ucinak. Pricekao da sva pirevina istera list, prskao sa rastopljenom UREA i glifosatom i njiva poslije cista kao da nikad pirevine i nije bilo.
 
Ja sam prosle god. sejao lucerku u prolece i mislim da je zadenji put to bilo da sejem u prolece ,u jesen ako uspe odlicno ako ne u prolece nema druge ,a kakve su nam zime uspela bi setva sigurno.
 
Drugari, jedno pitanje mozda je glupo, naime da li posle desikacije lucerke kad skidamo seme lucerka nastavlja da zivi ili joj je to kraj?
 
u jesanas zasnovanoj lucerki koja je odlicnoj kondiciji ima dosta gorusice, sta preporucujete kao zastitu, listao sam temu ali uglavnom pise za starija lucerista.... Nesto efikasno a jeftino..:)
 
Nazad
Vrh