lubenice i dinje

Evo mojih. Nesto mi je zuckasto lisce...ne znam sta ga muci...5 dana pred rasadjivanje jos dok je bio u plasteniku poceo je da dobija zuckastu boju...

rihetx.jpg

20sggex.jpg

10xugr5.jpg
 
Mozda ti je malo vise stajao u saksije isto kad stoji duze zuti i grci list. Racunajte i kad nazebe zuti velike su razlike u temperaturma noc-dan.
 
Ja imam tri generacije lubenica i sve su rasadjene. Sve dobro stoje. Dobro je natopljena rasada i rupe pre rasadjivanja i nije posle pustan zaliv. Sve je bilo lepo vreme kad sam rasadjivao i dosta visoke temperature. Nisam imao problema sa prijemom,niti sa paljenjem listova


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta mislite, sme li se iznositi bostan na njivu sad pre prvog, bez tunela, postavljena folija i ide agril preko?
 
Ako ti ide agril na lukove ok moze a ako ti lezi na zemlju ,na lubenice nije bas preporucrno posto se ocekuje kisa moze doci do propadanja.
 
Ako ti ide agril na lukove ok moze a ako ti lezi na zemlju ,na lubenice nije bas preporucrno posto se ocekuje kisa moze doci do propadanja.

U cemu je razlika da li je agril na njima ili preko lukova? Hteo sam da stavim agril direktno na lubenice. Znam da javljaju kisu u narednom periodu, foliju sam rastegao pa sam agrilom hteo da ih utoplim.
 
Zato ti i kazem kada agril stoji na lukove kapi se slivaju i vetar susi agril. A kad lezi na biljkama desi se da ga kisa prosto zalepi za bostan. I uvene. Ovo govorim iz iskustva. Pa vidi sam sta ti valja ciniti.Pozdrav
 
Zato ti i kazem kada agril stoji na lukove kapi se slivaju i vetar susi agril. A kad lezi na biljkama desi se da ga kisa prosto zalepi za bostan. I uvene. Ovo govorim iz iskustva. Pa vidi sam sta ti valja ciniti.Pozdrav

Hvala @frenky. Strah me je vise hladnog vremena nego li kise, ali sta je tu je. Rasad stigao, a nebih da cekam jos desetak dana koliko po prognozama koje sam gledao ce trajati ovo kisovito vreme.
 
Tuneli stoje ok i nije ovo problematicna temperatura za bostan. Problem je kao i kod svih kultura sto je vec pet dana mrak. Sve stoji bez sunca


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh