lubenice i dinje

Ubi me crveni pauk. Danas prskao abastateom i dodao ortivu opti. Krenula i bakterioza.
 
Evo da se uključim i u ovu temu frisko sam postao član :)
2s6pqm9.jpg
[/IMG] iznošenje rasade i pokrivanje.
30124ch.jpg
[/IMG]
prva berba 14.6
 
Par slika mog nesretnog bostana. Širenje bolesti je koliko toliko stopirano. Na slikama se vidi šteta i na plodovima. Rasečena lubenica je fantazija, ubrana u nedelju, pre tretiranja akaricidom. Do sada ubedljivo najbolja.






 
Koja je cena tu kod tebe? Kod mene u kraju je 30 dinara koliko sam čuo, ja ga ne sejem :)
 
Dinja je katastrofa, danas 25 dinara na veliko, navuklo se kojekakvog smeća od dinja po selu, sve nešto napola zeleno, celavo, daju i po 18-20 dinara, cena samo pada ??????
 
Dinja je katastrofa, danas 25 dinara na veliko, navuklo se kojekakvog smeća od dinja po selu, sve nešto napola zeleno, celavo, daju i po 18-20 dinara, cena samo pada ������
Naprskalo se i sad odjednom zri a nikakve nije,to sto se radi samo se samom sebi skace u stomak.Umesto da se pusti da prirodno zri i polako pristize ,polako bere i odrzi cena,isprska se da se uvati cena a uvati se ona stvar.
 
Godina katastrofa. Nigde vreza,nigde pravog roda. Nigde potraznje,nema sunca i slasti. Bolesti vazda ,a drzava tamba lamba!
Tacno tako,idem juce atarom i gledam,sve lubenice se vide ,nema vreze,slabo jako,a gde nema vreze,nema ni roda,jos sada kada ih raspali 35 stepeni,cao,presece ih,kilaza slaba.
 
Ne mogu da ti poverujem da su to domace dinje. Nisam neki strucnjak ali smatram da domaca dinja ne moze biti tako podjednaka bez izmetnutih komada i tako jednake uniformne velicine.:sreca:
Ko kaže da nema izmetnutih :)
ukratko da ti objasnim, ljudi napljeskaju punu prikolicu i dodju kući pogode se cenu sa kupcem onda sta se desi, krenu da pretovaraju kupac stoji pored i onda ide izbaci tu copavu, izbaci tu veliku, i na kraju ostane u prikolici 200-300 kila , mi ćopave zametke kidamo na njivi a te velike kao bundeve kidamo i bacamo u razor, što da dovlačim kući ono što će neko izbaciti i pravim sebi dupli posao, sreća pa se seme vadi svake godine iz najlepših primeraka iste boje i veličine pa je bacanje svedeno na minimum :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh