lubenice i dinje

ma ja imao nekoliko komada posadjenog u basti nije ostalo ni l od lubenica ubila ga kisa kao macku
 
pukli smo ljudi ko sijalice,bolje presejati kukuruz na taj bostan ,previse je sejanca na veliku zalost nece imati ko da ga otkupi.....
 
ja ovo nemogu verovati šta se još neće dogoditi ! u petak završio ponovno rasađivanje lubenice i popunjavanje ranije propalog rasada kad juče ujutro u pet sati padao led 45 minuta i ponovo sve uništio .dali ima svrhe i po treći put saditi lubenicu ? ovo je već šesti mesec
 
Mi smo kao kuća sejali decenijama bostan.Ove godine smo presekli i nismo posejali ni struka a kako vidim u prolazu bostane od ljudi u selu to je za plakati.Preveliki ulozi u njegovu proizvodnju+što ga ovo vreme upropastilo i sada samo podiže troškove jer nešto se mora nadomestiti na njegovo mesto.Užas jedan :udri:
 
Kako stoji stvar,ako ovakvo vree još potraje neće biti slatkih lubenica.A po komentarimavidim da i posao oko uzgoja ne ide kako je planirano :zli:

@ Juki ako smatraš da bi trebalo da odradiš posao, samo napred.Ne mogu te savetovati pošto u toj oblasti nemam iskustva.
 
pod tunelima bostanu nece nista biti,ko ga nije nijednom zalivao sa kap po kapom,nece oboleti od korene......a ovaj bez tunela je zavrsio karijeru jos 2dana bude padala kisa...... :udri:
 
Kengur je napisao(la):
Kako stoji stvar,ako ovakvo vree još potraje neće biti slatkih lubenica.A po komentarimavidim da i posao oko uzgoja ne ide kako je planirano :zli:

@ Juki ako smatraš da bi trebalo da odradiš posao, samo napred.Ne mogu te savetovati pošto u toj oblasti nemam iskustva.
obično se uzdamo u treću sreću pa ćemo videti :sta:
 
Reci su suvisne za ovakvu godinu, katasrtofa!
Ima jedan lik kod mene u selu koji ima oko 6.5kj pod lubenicama i otkrio je pred prvi talas hladnoce. Kad je cuo kakvo ce vreme biti ponovo je postavio stapove i kupio najlon i ponovo je pokrivao. Vecinu je pokrio a na otvorenom je ostalo oko 2.5kj, nije stigao da pokrije i sve je otislo. Ostalo mu je samo dve trake.
Moj je ostao pod tunelima kad je bio prvi talas hladnoce, kise i vetra. Propalo je mozda oko 10%. Kad je otoplilo otkrio sam ga, ispartao i ne smem da idem na njivu. Sutra cu otici da vidim sta je i kako je. U pitanju je fantazija lubenica. Pored tog pokrivanog sam imao na otvorenom vascu i nje je propalo oko 25%.
 
danas oprskan preventivno bostan, ono malo što je ostalo a i posađen po treći put sada iz semena na već postojeće rupe. valda je treća sreća :sta:
 
ja sam moj bostan video danas,pod tunelima stoji dobro , :udri:a sejanac 50% presevamo ....a sto je trebalo jos da sejemo sejanac to idem da sejem kukuruz cim bude moglo,dosta je i ovako rizika Bog zna sta ce biti......
 
Propalo 5% ,a 95% nije narastlo 10 cm od pocetka maja do danas.
U tunelima nema frke, stoji ko u mladica :haha:

Dinja pocela da cveta napolju pa stala kada su pocele ove kise
 
Nazad
Vrh