lubenice i dinje

Problem je samo ove godine, jer su podzemne vode visoko, a ti stapovi rastu duz reke Save, tj na veoma vlaznom tlu, pa ljudi nisu mogli da seku, inace da vodostaj nije visok, bili bi oni i dalje 1 din, pa cak i jeftinije..

A to da ih nece biti, je gotovo nemoguce, jer oni za godinu-dve narastu, tako da ne bi trebalo da bude problema..

3 dinara mislim da kosta plasticni..
 
Prijatelju, rizik je kada se iznese 1. Aprila bez agrila, a posle 10. Aprila, nije bilo mraza koji moze da ubije rasad, bar ne u zadnjih 10-ak godina koliko se ja secam..

Kod nas u selu se iznosi rasada okvirno posle 5. Aprila, i pokriva tunelima, a krajem Aprila vec se seje direktno i bez tunela..
 
Nema iznosenje rasada veze sa datumom,vec sa vremenskim prilikama.2010.je 14.maja bilo obilnih padavina pa je sve propalo,a nekad 18.juna kad je lepo i suncano vec stigne za branje.
 
Evo pruteva, krvavo nasecenih...

04032015447.jpg
 
Nema iznosenje rasada veze sa datumom,vec sa vremenskim prilikama.2010.je 14.maja bilo obilnih padavina pa je sve propalo,a nekad 18.juna kad je lepo i suncano vec stigne za branje.

Tacno tako, ja sam te 2010. imao dinje pod agrilom i tunelom, i bas oko 10. Maja sam imao zametaka na dinjama, i zbog hladnog vremena, svi otpali, ostalo samo 2 kom na 4000 struka, i oko 10. Juna prirodno uzreli..

@ laufer: Dodji kod mene u selo oko 15. Aprila, na pice i rostilj, i videces da ce 70-80% dinja i lubenica vec biti rasadjeno..

- - - - - - - - - -

Evo pruteva, krvavo nasecenih...

04032015447.jpg
Deluju kratki na slici.
Na koliko ih seces?

A seku se srpom, ili vagovom, koliko ja znam, tako je najlakse..?
 
Pa uvijanjem sad radi vecina, prostije, i po meni bolje.. A sto se tice folije, bitno je da je strec, a ko pravi je nevazno..
 
Kod nas nema u ponudi široke streč folije pa smo prinuđeni patiti se sa običnom tankom folijom.
 
marko jeli znas onu pesmu od severine videla sam sneg u maju e tako je bilo pre par godina sve mi je propalo 2 kj pod lubenicom a izneo sam pred prvi maj
 
Nazad
Vrh