lubenice i dinje

evo sad gledam kakva je to kasika ne vidim,kazite mi jel to mozda na mestu gde je drska bostana spojena na lozu pa na tom cvoru bukvalno vidim nesto jako kratko mozda 1cm.listic ali je suv onda je vreme za berbu valda je to to,samo sad se mislim sta ako je prezrela jer neznam otkad je suv listic nisam ga primecivala?a na drugoj lubenici 1 listic suv drugi nije jel jos nije zrelo?izvinite ali stvarno sam neuka.pozzz

---------- Poruka napisana u 14:47 ---------- Prethodna poruka je at 14:32 ----------

evo sad gledam kakva je to kasika ne vidim,kazite mi jel to mozda na mestu gde je drska bostana spojena na lozu pa na tom cvoru bukvalno vidim nesto jako kratko mozda 1cm.listic ali je suv onda je vreme za berbu valda je to to,samo sad se mislim sta ako je prezrela jer neznam otkad je suv listic nisam ga primecivala?a na drugoj lubenici 1 listic suv drugi nije jel jos nije zrelo?izvinite ali stvarno sam neuka.pozzz
watermelon_on_vine.jpg
 
evo na rizik odsecemo lubenicu a ona lepa slatka tako da smo zadovoljni svi.sad se nemoram misliti jel zrela ili ne a da kazem ima 11kg.super.

---------- Poruka napisana 22-07-12 u 11:22 ---------- Prethodna poruka je 21-07-12 at 15:28 ----------

hvala sto ste mi pojasnili sad kad vidim sliku vidim da sam pogodila da je to taj listic.Nisam bila bas sigurna da je to ta kasika jer skroz suvo bilo,ali eto sad znam a i to da je lubenica super slatka.hvala jos jednom i pozdrav iz Backe Palanke!
 
To nije merodavno.Ako se neko sa preko metera u kilaži nasloni i na zelenu ona će kvrcnuti.Bere se po brku i kašiki mada sada ima sorti kojima ni to nije merilo zrelosti već boja kore.
 
Vlada svaka čast.Nego šta se kod vas dešava sa cijenom i potražnjom.Kod nas je u porastu i jedno i drugo.:osmeh:
 
Bostandzije jel ima jos bostana?Kod mene jos oko vagon i kraj programa za ovu godinu.

Ima, ima. Mi smo ove godine nasekli kao nikad sa 2 jutra i veceras smo burazer i ja nasekli 2 tone a ima jos sigurno 5 tona da se nasece. Ova godina je majka za bostan. Nije nesto krupan od 4 pa 6-7kg ali ga uzimaju sto je jos dobro ukusan je za jesti to me je iznenadilo, nije iskopnio. Cena oko 12 dinara.
 
Ja ove godine nisam pojeo lepu,slatku lubenicu...A kupio sam 15-ak komada do sad,svinje se raduju kad me vide...Ne znam zasto,kupovao sam u Pancevu na pijaci od Brestovcana,u Kovacici sam kupio od Idvoraca,vracao se iz Sapca i tamo kupim 2 ali valjda nisam imao srece.U selu jedan preprodaje sa kvantasa,kod njega 1-2 bila onako ovo ostalo isto bacio,nikad losije!Znam prosle i prethodnih godina,budu kao med ovo sad ni nasta ne lici,ne znam zasto?!
 
Mi smo zavrsili ima vec desetak dana.Ove godine je super rodio nikako da ga izvucem ,a dnevno sam vukao u proseku po 3t i 4t i.Na nekim mestima gde sam vukao su rekli da nikad lepsi bostan nisu jeli,ali na nekim su rekli da i nije bas nesto.To sve zavisi do musterije.Ako hoce da jede slatku kao med ,to ne moze naci jer med je med ,a lubenica je lubenica.Sve u svemu sad zadovoljan ,a velicina im je bila od 8kg pa do 20kg
 
Godina za lubenicu je bila dobra da je bilo više možda nebi ni valjalo ja sam prije dest dana završio i veoma sam zadovoljan.
Sad imam pitanje za bostandžije koji su daleko iskusniji od mene a to su skoro svi ovdje na forumu, dali lubenica može da ide u monokulturi na istu površinu dve do tri godine. Pitam zbog toga što lubenice moram sadit blizu kuće zbog krađe nije za vjerovat koliko se ove godine kralo lubenice i nije to problem sve izgaziše i uništiše to je problem i zbog toga lubenice moraju biti blizu kuće.
Zahvaljujem.
 
Ja sam danas zavrsio. Zadovoljni u potpunosti. Moze lubenica na istu zemlju, ja je sejem vec 4 godine na isto mesto jer mi je ogradjeno, jedino sto svake godine djubrim i inkorporiram protiv insekata.
 
Nazad
Vrh