LTZ

Petre,
Koje si ulje sipao u hidrauliku i možeš li slikati "novu" pumpu hidraulike ?
Dva su uzroka "kavitacije" (penjenja, penušavosti) ulja, kao što kolega Deks reče, pumpa gura vazduh, ili je pri zameni ulja došlo do mešanja starog i novog ulja...
Veliš da si oprao rezervoar hidraulike, sve cevi, ajde da to eliminišemo, ostaje vrsta ulja koju si sada sipao i "kvar" pumpe hidraulike.....
 
Nisam sad kod traktora da slikam, ali pumpa je ista kao ova sa oglasa: https://m.kupujemprodajem.com/poljo...a-leva-t-40/oglas/92423783#mhs0-1663671155455
Sipano je Inino Sae 30 u zapakovanoj kanti.
I prvi put je sve bilo ocisceno, ali sam drugi put bukvalno sve produvao kompresorom, cak sam odvio povrat i ulaz sa stuba volana i produvavao dok god je izlazilo ulje, filteri u rezervoaru naravno svaki put cisceni.
Nego razmisljam sad nesto, razvodnik hidraulike je bio kupljen nov i kada odvrnem kapu na onom ventilu gde se steluje pritisak, vidim da je na novom bio mnogo zavrnut sraf, dok je na starom sigurno 5-6 krugova bio odvrnutiji.
Tada naravno nisam imao manometar, ali sam mislio da je fabricki razvodnik podesen na koliko-toliko normalan pritisak.
Da li je moguce da je pumpa stradala od previsokog pritiska u sistemu i da se sada ovako ispoljava problem?
 
Problem je sto sam nabavio gruber, koji nije mnogo tezak (750 kg), ali je dosta dugacak i pravi veliku polugu, a stara pumpa cim bi se malo zagrejala mogla je da ga odvoji od zemlje 10 cm i to je to.
Velika greska je sto odmah nisam uzeo manometar i bice da je pumpa vrisnula.Takodje sa tim tako nategnutim ventilom na razvodniku sam vratio staru pumpu i isto je bilo.Posto je vec bila losa, verujem da joj je visok pritisak brzo presudio.Sa tom novom sam uspeo da radim gruberom 1 sat i onda vise nije mogao da ga podigne.
Cak saM uzeo obe skinute pumpe i malo ih proveravao.Staru mogu da okrecem malim prstom koliko lako ide, a nova dosta teze, ali u nekom momentu kao da se ukrste zupcanici i nekako preskoci.Uzeo sam i spojio usis do nje na stolu i uronio ga u kantu sa uljem.Nekako kilavo ona vuce to ulje, ali opet pitanje je koliko je taj test merodavan.
 
Znam da je van teme ali ako moze slika tog grubera što vučeš sa T40, i neka slika iz rada da vidimo kakav posao može da uradi cetrdesetka sa gruberom. I mi imamo u planu da nabavljamo neki gruber pa bi nam koristile te slike.
Inače ja sa mojim nosim consum spremač od 650kg, i on je jako dugačak ali hidraulika ga ne oseti, na leru diže vruć/hladan... tako da mu taj gruber od 750kg ne bi trebao biti problem. Ja sam imao jedno vreme problema sa onim ventilom na razvodniku sa strane, ispod ona dva šarafa ključ 12, zaglavljivao je i nije imao dovoljan protok ulja, i takođe je penio ulje, velike su šanse da imaš neko začepljenje negde u sistemu.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Погледај како се каче тегови. Шраф који пролази кроз тегове са стране само их држи у комаду. Провери да ли уопште могу да се накаче.
 
На фабричком носачу нису састављени има простора за вучник. Чини ми се да је и сам носач варен да се не би окретали или спали. Али ако ради посао може и овако.
 
Borislave imam ja te tegove na mom 7011, mada smo nosač pravili, nije fabrički. Smetaju prednjoj poteznici, tako da je uglavnom nećeš moći koristiti.
 
Neću ja staviti 10 tegova nego 8 tako da će ostati sredina prazna i onda ako bude nekad trebalo moći će se šlepati. Imam već original onih dole 6 komada i kad stavim još ovih 8 biće dovoljno a to je ukupno 300kg.
 
Poslednja izmena:
Znam da je van teme ali ako moze slika tog grubera što vučeš sa T40, i neka slika iz rada da vidimo kakav posao može da uradi cetrdesetka sa gruberom. I mi imamo u planu da nabavljamo neki gruber pa bi nam koristile te slike.
Inače ja sa mojim nosim consum spremač od 650kg, i on je jako dugačak ali hidraulika ga ne oseti, na leru diže vruć/hladan... tako da mu taj gruber od 750kg ne bi trebao biti problem. Ja sam imao jedno vreme problema sa onim ventilom na razvodniku sa strane, ispod ona dva šarafa ključ 12, zaglavljivao je i nije imao dovoljan protok ulja, i takođe je penio ulje, velike su šanse da imaš neko začepljenje negde u sistemu.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Kolega izvinjavam se, nisam video ovu poruku, tako da nisam mogao da odgovorim,naravno da mogu slike, za nekih 3 nedelje bi trebalo da gruberisem i bice slika.

Mali update problema sa hidraulikom,

Nabavio sam novu okruglu ns 32 pumpu, kupljena kod Enderica.Ponovo je ociscen ceo sistem, sipano novo ulje, zamenjen prioritetni ventil.Dobio sam to da ulje vise ne peni i rekao bih da se pumpa greje u granicama normale.
Nabavio sam manometar i tu imam veliku nedoumicu.povezem ga i na leru kada povucem rucicu hidraulike pritisak dodje do nekih 100 bara i odjednom pocinja da pada do nekih 50-70 bara.Cim malo dodam gas pritisak se penje na 140-150 bara.
Dalje uzimam i kacim gruber, ako na leru podignem rucicu, momentalno se vraca u neutralni polozaj, isto je i kada dodam gas.Ako uzmem i drzim rucicu u polozaju da podize gruber uz malo gasa, on ga tolikom silom podize da se ceo traktor zaljulja.
Probao sam jos da pojacam pritisak na razvodniku, ali se ne dobija nista i dolazim do toga da oprugu sigurnosnog ventila ne mogu vise da sabijem.
Rekao bih da je neki problem u razvodniku, sta jos pogledati da moze da pravi problem?
Da dodam, pregledao sam i radni ventil, ima malo ris na pecurki, ali rekao bih nista strasno.
 
Kolega izvinjavam se, nisam video ovu poruku, tako da nisam mogao da odgovorim,naravno da mogu slike, za nekih 3 nedelje bi trebalo da gruberisem i bice slika.

Mali update problema sa hidraulikom,

Nabavio sam novu okruglu ns 32 pumpu, kupljena kod Enderica.Ponovo je ociscen ceo sistem, sipano novo ulje, zamenjen prioritetni ventil.Dobio sam to da ulje vise ne peni i rekao bih da se pumpa greje u granicama normale.
Nabavio sam manometar i tu imam veliku nedoumicu.povezem ga i na leru kada povucem rucicu hidraulike pritisak dodje do nekih 100 bara i odjednom pocinja da pada do nekih 50-70 bara.Cim malo dodam gas pritisak se penje na 140-150 bara.
Dalje uzimam i kacim gruber, ako na leru podignem rucicu, momentalno se vraca u neutralni polozaj, isto je i kada dodam gas.Ako uzmem i drzim rucicu u polozaju da podize gruber uz malo gasa, on ga tolikom silom podize da se ceo traktor zaljulja.
Probao sam jos da pojacam pritisak na razvodniku, ali se ne dobija nista i dolazim do toga da oprugu sigurnosnog ventila ne mogu vise da sabijem.
Rekao bih da je neki problem u razvodniku, sta jos pogledati da moze da pravi problem?
Da dodam, pregledao sam i radni ventil, ima malo ris na pecurki, ali rekao bih nista strasno.

Epilog price je los novi hidraulicni cilindar, koji je kupljen kod Vase, Hidrosilin cilindar je u pitanju.

Ne znam sta je problem sa njim, ne curi spolja. Kada budem imao vremena rasturicu ga pa da vidim sta mu je problem. Ni na kraj pameti mi nije bilo da cilindar pravi problem, probano da se zameni dva razvodnika i tri pumpe, kad na kraju nov cilindar ne valja. Pojelo mi je ovo toliko zivaca da ni sam ne znam.

Kupljen je polovan remontovan cilindar od MTZ - a (C100), sada dize i na leru i rucica izbacuje tek kada digne masinu do kraja.
 
Kolege opet ja i opet problem, ima li ko neki pametan savet?
Setvospremiram i obidjem 2 kruga i gasi se sta god mu radio.Izluftiram ga, opet upali i opet isto.
Probano sa novom ac pumpom i nepovratnim ventilom bos pumpe,provereni filteri, kompletne cevi i sito u rezervoaru.Gorivo dolazi do filterA, e sad kad drukam ac pumpu oseti se otpor, ali cujem kako gorivo ide na povrat u rezervoar.cudno mi je sto kad drukam gorivo ne izlazi kroz otvor drukalice,proverio sam na onom srafu bos pumpe da li ima goriva-puna je.
Da li ko ima kakav savet?
 
Nazad
Vrh