LTZ

Hvala.Ima tri t40 na prodaju ako je neko zainteresovan mogu se raspitati svi su sa prednjom vucom. :ppozdrav:
 
Neznam kako se postavlja slika a interesuje me dali ima semering i kojih dimenzija na glavcini od zadnjeg tocka.U katalogu vidim samo kataloski broj.Pozdrav.
 
Da to su na onim osovinama gde se nalaze dobosi kocnica i idu iz menjaca u cizmu na mali zupcanik.Mislio sam one osovine sto nose veliki zupcanik i tocak.evo uspeo sam stavit sliku:bravo:
imag1055.jpg
 
Poslednja izmena:
Posle ful generalne resena i pumpa.Sutra start.Sledeci poduhvat sirenje kabine,uskoro vrlo uskoro.Da sumiram - Radjena generalka - Radilica nova,hilzne tj stubline nove,ventili prosle godine menjani,vodnice i gumice na cevima podizaca.Karike nove,Lamela nova,semrinzi i dihtunzi svi novi,leteci i lezeci lezajevi novi,dizne goriva nove,caure pesnica klipova,ubacen Orbitrol upravljac nov,zamenjene gume i prednje i zadnje,zamenjeni filteri goriva u kompletu sa nosacima istih-izbaceni ruski filteri.Zamenjano ulje u menjacu i motoru.Posle ovog seksa ne prosiriti kabinu i ubaciti muziku bilo bi glupo.Ako kome treba savet i cene delova znam od srafa do srafa posto idu.Komplet remont pumpe visokog pritiska sa svim novim delovima i dihtunzima je 5400 dinara plus ruka majstora.Mene je remont kostao 30 evra plus delovi.Eto ako je nekom od pomoci
 
Da li na t40 kuciste klipa za poluge mora da bude fiksirano,ili sme da se pomera..posto sam ravnjao dvoriste,pritiskao sam grederom,prinudno dole.nakon toga primetio sam da se klip ne uvlaci skroz do kraja sam,nego moram stati na poluge,i tada primetio da se kuciste pomera?
 
Klip ne sme da se pomera,on je sa druge strane sa klinom pricvrscen za nosac,koji ti je mozda pukao.
 
Klip da ali,ja pitam za kuciste klipa...sada videh ulje u hidraulici {nisam gledao mesec dana} ni gram,a pustao je samo 300-400 grama godisnje na gumici klipa..a sto je jos gore nema ulja nigde ispod traktora,dve-tri kapljice samo ispod klipa.sta li se tu desilo?
 
Klip da ali,ja pitam za kuciste klipa...sada videh ulje u hidraulici {nisam gledao mesec dana} ni gram,a pustao je samo 300-400 grama godisnje na gumici klipa..a sto je jos gore nema ulja nigde ispod traktora,dve-tri kapljice samo ispod klipa.sta li se tu desilo?
Izvuci merac nivoa ulja u motoru pa javi sta si video,koji je nivo ulja u motoru

- - - - - - - - - -

Da li na t40 kuciste klipa za poluge mora da bude fiksirano,ili sme da se pomera..posto sam ravnjao dvoriste,pritiskao sam grederom,prinudno dole.nakon toga primetio sam da se klip ne uvlaci skroz do kraja sam,nego moram stati na poluge,i tada primetio da se kuciste pomera?
Pa kuciste mora da se pomera ali ne preterano to je pravilo inace nesto bi pokidao kako se menja ugao rukavaca tako kompletan klip ide smerom gore dole.Naravno ne mnogo ali se krece.Mozda je vremenom izluftirao na zadnjem drzacu klipa
 
Juce sam seo po prvi put u zivotu da radim na njivi sa t40.Mogu vam reci da sam se iznenadio sto se tice ucinka,snage,konfora i buke pogotovo.Da i potrosnje ako neko kaze da su veliki potrosaci neverujte mu nista veci potrosac nije od imt542 ovo zasad mogu reci iz iskustva.:ppozdrav::

- - - - - - - - - -

Od mene kapa dole.:bravo: :ppozdrav:
Hvala.Do jeseni ce biti i nove prednje gume zasad mogu i ove :ppozdrav:Da i tegovi su ofarbani ali ih nisam stavio da nebi bio kao onaj sa youtuba.
 
Lepo odradjeno. Bilo je zivaca i za farbanje brezona. Potrudi se da mu nabacis prednje nove gume do oranja, jer sa ovima kao da nemas prednju vucu.
 
Lepo odradjeno. Bilo je zivaca i za farbanje brezona. Potrudi se da mu nabacis prednje nove gume do oranja, jer sa ovima kao da nemas prednju vucu.
Hvala.Bit ce gume sigurno moram i kardan uzeti nov ovaj sto sam dobio uz njega je varen a cini mi se na oko da nije dobro zavaren nebih da nesto slomim sto netreba.Farbanje brezona i nije bio neki posao posto sam skinuo tockove,naj vise zivaca je otislo na el.instalaciju,radio je neko nestrucan pa je instalacija bila katastrofa,razvodna tabla ocaj.Lakse bi mi bilo da sam je radio celu novu a ja reko da iskoristim staru bar ono sto se nije topilo,ali sredilo se.

- - - - - - - - - -

Dali zna neko gde bih mogao naci poklopac od centrifuge?:sta:
 
Bacvanine pazi se sad da ga neukradu . Vezi keru za njega, jer previse se sjaji .Sve pohvale A mislis na centrifugalni filter za ulje i njegov poklopac. Mislim da je u OZacima covek imao raskopan motor od T40 ako nije otisao vec jer odavno nisam vec bio tamo
 
@bacvanin
Možeš kod mene naći i komplet centrifugu ako ti treba.:osmeh: Pošalji mi PP za šta te interesuje.
Hvala u svakom slucaju resio sam problem.Napukao mi poklopac gore kod srafa,ali sa aluminijumskom platnom sam resio vise ne curi ulje.Jer mi mozes poslati na PPkoja je cena komplet i samo poklopac ako nebude islo ovako.:ppozdrav:Hvala.

- - - - - - - - - -

Bacvanine pazi se sad da ga neukradu . Vezi keru za njega, jer previse se sjaji .Sve pohvale A mislis na centrifugalni filter za ulje i njegov poklopac. Mislim da je u OZacima covek imao raskopan motor od T40 ako nije otisao vec jer odavno nisam vec bio tamo
:osmeh: Macak mi se namestio u kabinu a kera stalno brise karter tako da to nije problem a i tu masinu treba znat upalit.Vise se ne sjaji tako posle kosidiranja 10kj pala prasina na njega.Centrifugu sam resio nadam se juce sam kosidirao i nije se pokazalo da pusta ulje videt cemo dokle zasad je ok.Usvakom slucaju hvala.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Imam jos jedno pitanje.Kada saltam iz manje u vecu brzinu cuje mi se udar u zupcanicima ne jako ali me to brine.Kolega mi kaze da je kod njih to normalno,cuje se i kod njega.Interesuje me dali je to problem ili se cuje kod svih?
 
Imam jos jedno pitanje.Kada saltam iz manje u vecu brzinu cuje mi se udar u zupcanicima ne jako ali me to brine.Kolega mi kaze da je kod njih to normalno,cuje se i kod njega.Interesuje me dali je to problem ili se cuje kod svih?

Probaj prestelovati kvacilo. Ono odvaja ali je na granici. To moze biti uzrok problema koji si napisao. Kod mene se to nije culo ni na starom, a ni na sada remontovanom menjacu.
 
Nazad
Vrh