LTZ

MA vucice 101%... Pa nije njemu tesko da vuce drljacu sa 4 klila uopste a valjci i ne dodaju nesto bas posebno na tezini za vucu... Kupuj to SLOBODNo i nemoj da brines... :ppozdrav:
 
Taj traktor ima prednju vucu a i 13.6/38 i 16.9-18,4/ 30 su ja mislim iste visine
Kako si zakljucio da ima prednju vucu?

- - - - - - - - - -

Hvala na odgovoru, icicu jos jednom da je pogledam pa mozda padne trgovina.
Uzmi to slobodno ja sam vukao od drugara cetiri krila sa ogromnim klinovima u 4 i 5 brzini bez ikakvih problema.Nije to cak ni kategorija za njega vukao bi on jos i dva krila bez problema.Ako mislis na klasicnu drljacu ako pak mislis na tesku drljacu onda nesmem da pricam nisam vukao
 
Kakav je ovaj t40 traktor,nmg da verujem..danas isao da probam da orem,a usput izvukao jedan 565dw koji se prazan zaglibio 100m dalje od ovog puta sto se vidi na slikama...a,t40 po ovom putu ide kao po asfaltu,tek je malo ukljucio prednju vucu,ali bez blokade i prosao posle gde je stajao ovaj 565..da ore nije mogao.msm jeste isterao sam 50m,i odustao kada sam video da mili,sporo ide i ako sam ga blokirao.dubina je preko 30cm,stavljao sam bio flasu od 2l zajecarca ali nije mogla stajati u brazdi,preturala je voda.evo i slika...izvlacenje nisam snimao,bilo mi glupo,posto je to bio stariji covek u imt-u.

img20140406153031.jpg
img20140406154650.jpg

A,evo i oranja,jedna je rupa od rusovog slajfovanja,a druga je od pluga..:D
img20140406154657.jpg

a,evo ga i junak na kraju.
img20140406163629.jpg

img20140406163614.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno da nije,samo sam rekao da po takvom blatu ide kao po asfaltu.razloga nemam,da lazem,odkuda bi ja imao ideju da izmisljam bas takvu neku pricu,jos nisam toliki maloumnik..nego je tesko da se poveruje,jer se ne vidi brdasce posle ovoga puta,a kada se popnes na to brdasce moras da smotas pun levi,na sledecu uzbrdicu da bi smotao,a tada traktor samo sklizne,u njegovom slucaju je napunio krampone i samo glicao u mestu.
 
Da li je neko imao sl problem? Na T40 mi ne radi drugi izvod za kip, ili za hidraulicni prikljucak. On nikada nije koriscen. Kada na razvodniku podignem rucicu skroz uvis ona se sama vraca u polozaj mirovanja ili zakljucavanja, a isto se desava i kada rucicu spustim na prinudno. Dakle kada je traktor upaljen rucica se u sekundi vraca, bez da ostane u tom polozaju, a kada traktor ne radi rucica stoji bez problema u polozaju koji stavim. U cevi ima malo ulja ali ne pravi pritisak ni da potekne ulje.Prvi izvod i izvod za hidraulik rade bez problema. Zanima me da li moze ta rucica nekako da se razradi bez skidanja celog razvodnika ili postoji drugo resenje, mada mi sve govori da je razvodnik u pitanju?
 
Sa cime si kipovao do sad???? jer nazad imas 4 izvoda za kipovanje???? 2 izvoda su za jednu rucicu u kabini a 2 su za drugu rucicu tako treba da bude...

A ako imas nazad samo 2 izvoda ta oba rade na jednoj rucici (cime si do sad i radio) samo ti je to za dvosmernu hidrauliku...

A ti ako pomeras drugu rucicu u kabini a nemas nista spojeno u njene izvode onda naravno da ce sama da se vrati... Tako je na Belarusa samo sto on nazad ima 2 izvoda i jos 4 sa strane traktora i to sve funkcionise na 3 rucice u kabini....
 
Na svakoj rucici imam po 3 izvoda. 2 pozadi, 2 sa leve strane i 2 sa desne strane. Kipovao sam sa drugim izvodom, a ovaj nisam nikada koristio. I kao sto sam i gore napisao rucica se uopste ne zadrzava na podizanju ili spustanju vec se istog trenutka vraca. I da dodam da prilikom ukljucivanja te rucice cuje se blago opterecivanje motora.
 
Pa onda je samo do razvodnika.... Ali sta tu moze da bude ???? Kako si se toga setio da li ti je potreban bio taj drugi izvod???
 
Razvodnik definitivno zastopao.To je normalna reakcija razvodnika kad je nesto pod vecim opterecenjem tj negde na izlasku je zapeklo cim opterecuje pumpu da je na usisnom vodu zapeklo nebi uopste reagovala pumpa tj kako ti kazes opterecenje motora a njega opterecuje hidro pumpa.Moraju razvodnici dole

- - - - - - - - - -

Danas moj LTZ ide na odvajanje motora radi se radilica posle par godina teranja bez pritiska ulja.I kvacilo je poludelo tj lamela pa da se odma vidi sve sto me muci posle sklapanja idu i ulepsavanja tj pravim krov novi,maglenke u krovu,radna svetla halogena itd.Kad bude zavrseno bice i slika
 
Moze li neko da postavi radionicku sliku sklopa razvodnika?

- - - - - - - - - -

Krajisnik Definitivno moram skidati razvodnik. Da li si na svom traktoru imao makar jedan Bar pritiska ulja i da li si pokusao stelovati pritisak?
 
Pozdrav, jel znate mozda nekoga ko prodaje prednje staklo/soferku za T-40, ispucala mi je skroz soferka, ali stoji, moram je sada pre registracije promeniti. Takodje bi mi trebala i jedna i druga vrata (leva-desna), moja su u dosta losem stanju.
 
Nazad
Vrh