Lovačka tema

Dobar za predatore,a lepo se lovi i srneca divljac sa njime ali moras dobro da pucas ajde zimi na srne i nije neki problem sa malo losijim pogotkom ali leti kada se srndac lovi moras biti dobar strelac jer ume da ponese pogodak pa svaki ulazak u zbunje ili travu je potencialni gubitak.Metak povoljan i jako lepo se slaze sa PPU-om 3,24gr nema jak trzaj i pucanj tako da uvek mozes brzo plasirati i drugi metak ako zatreba.Ja kada sam kupovao mali karabin za predatore trazio sam M85 222 ali ga nije bilo u tome momentu ni u fabrici cekao sam 6 meseci skoro do isteka odobrenja jer su mi obecali da ce mi isporuciti jedan ali nista i onda sam silom prilika kupio 223r mada se nikada nisam pokajao zbog toga.Tako ako kazes da je za sitne novce kupuj i nebrigaj od Radeta Hamerlesa uzmes nisku alu jednodelnu montazu optiku neku srednjeg ranga i samo cepaj.
 
Za visoku i crnu divljac koristim 270 win i veoma sam zadovoljan ali uvek mi je bila zelja da imam jedan mali kalibar.. montaza Leupold od 30mm je spremna kao i optika 3-12x56 tako da cekam odobrenje i to je to 🙂
 
Biber donesi ovlašćenje plati večeru i dobićeš nov 8x57
Već 2 god ne idem u lov
222 je super skoro kao flober, naj više sam voleo 7,62x39 SKS ili papovku, dobar kalibar, puška grom, optika vojna sa M76
nju sam prodao, ostao mi je 8x57 i Iž58
Položaru ću da preregistrujem karabin ne!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Biber donesi ovlašćenje plati večeru i dobićeš nov 8x57
Već 2 god ne idem u lov
222 je super skoro kao flober, naj više sam voleo 7,62x39 SKS ili papovku, dobar kalibar, puška grom, optika vojna sa M76
nju sam prodao, ostao mi je 8x57 i Iž58
Položaru ću da preregistrujem karabin ne!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Ako ga ne das dok ne sredim papire docu i placam veceru gde oces moze i u New Now objavicu kad postanem aktivni lovac.24.01.2020 u 18h imam polaganje lovackog ispita i onda ostane samo nabavna dozvola da se dobije.
 
Brat bratu,moze i 2 meseca da se ceka do oružnog lista.. Ja sam za karabin platio 4700, mislim da ce i registracija biti tu negde kao i nabavka
 
Koja je sad procedura za preregistraciju lovačke, ja sam je imao na sebi pre lovačkog ispita, sačmaru si mogao imati ako imaš položeno za obuku,
Koliko znam treba lekarsko
I šta još??
Jel opet treba ono iz suda o osudjivanju i kažnjavanju oću proći lebe mekani
Kad su dolazili panduri u selo za nabavnu za lovačku pre 15g naidju na mene, jel znaš luku znam, kakav je čoek, reko vrlo jeben čeka nabavnu dozvolu već 2 meseca kaže otkuda znaš, pa ja sam taj, šta će ti puška? Da ubijem tatu svoga!!
Lud narod, kasnije za oba pištolja, još 5_6 pušaka uvek provera,i sranje
Sad mi ove 2 ostale
Ruskinju bih ostavio nek stoji baš je volim i jedva sam je našao kad sam kupovao pre 15g
A karabin sam rad pokloniti!!
Ostale sam prodao poklonio, samo sam papovku i tetku voleo, hromirani bili



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Treba ti lekarski,potvrda iz opstinskog suda da nisi krivicno gonjen,potvrda iz specijalnog suda u BG za privredni kriminal,isti sud samo za ratne zlocine isto potvrda,potvrda da si clan LU ili LD,i orman kada ti dodju u kontrolu i kljucevi obavezno kod tebe da niko ne moze sem tebe da dodje u kontakt sa oruzijem.
 
Jel treba potvrda iz LU i za sačmaru?
Pre nisi morao biti član LU za sačmaru????
Ako ne mora potvrda iz LU ostavljam sačmaru, ako mora ode i ona
A kad im dam sve onda oštrim zardjale vile da mi budu glavno oružije

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
223 ne pravi stetu???Pa taj kada udari srndaca u plecku sa druge strane napravi haos,da bacis pola.
On je dobar za predatore,za ono sto se ne koristi dalje,malo zrno,dobro punjenje,kada ga udari pukne kao sijalica.
@biber99
Uzmi ili 7x64 ili 30-06,imaju veliki opseg gramaze zrna,univerzalni,ima municije svuda,mani se 8x57.
Za svo oruzije ti trebaju potvrde koje je DraleTD rekao,kao i potvrda iz LU i obuka o rukovanju,i diploma o polozenom ispitu
Za olucene je nabavna dozvola 5600din a za neolucene 2500din,isto toliko posle kada kupis ili ti za registraciju.
 
Nzm pre nisi morao biti član LU za sačmaricu!!
To znam sigurno!!
A za karabin si morao biti član LU!!
Idem u ponedeljak u SUP da proverim, i da dignem saobraćajne posle 6meseci

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ma sada su uveli tretman katastrofa,da ti presedne nabavka.

Na 30-06 uzmes tvrdje zrno i nema problema,jos ko ima iskustva da ga "prekolje"(y).....223 je djavo,bas bas naspanovan,plus trazi idealno vreme,bez vetra i cist teren,zakaci vrh lista odmah skrene.
 
Nazad
Vrh