lle de france rasa ovaca

Lepo ovo izgleda drugari, samo napred! Drago mi je da je neki pozotivan trend u ovcarstvu prisutan. Iako se mnogi zale na losu situaciju i da su cene niske ipak se kvalitetnom genetikom i ekonomicnok proizvodnjom moze ostvariti neki profit.
 
Имам мали проблем, али мислим да се он заснива само на мом не искуству око овчарства. Имам 3 овце са њима је ован већ око месец дана, али нисам видео да је скакао на њих. Подизао је брњицу и њушио их, али га нисам видео у некој акцији. :sta:
 
Cao Svima! Evo i ja sam jedan koji ce se baviti ovcarstvom iskljucivo rase Il de France. Drago mi je da postoji ovakav forum gde se moze diskutovati o razlicitim temama ovcarstva. Malo sam citao vase komentare i vidim da ovde bas ima iskusnih odgajivaca. Koliko vidim da u ovoj rasi ovaca ima taj jedan problem "sveza krv" da ipak treba nabaviti nesto novo sa strane. E sad posto ovde ima iskusnih u ovcarstvu recite mi kako vam izgledaju ovi ovnici!
 
Druze, probao sam ali ne ide nikako ,nesto me bas zeza. ako mozes ostavi mi svoj e-mail pa cu ti poslati sliku pa je ti ubaci u mesto mene! Hvala u napred. Hocu samo da znam sta misle ljudi o ovim ovnicima, pa bih na prolece ako bog da uvezao nekog ovna iz FR. Hvala ti u napred.. Pozz..
 
Evo slike kolege Dragan_ . Po meni vrlo lepo

Ha,ha ,ha !
Ova fotografija je vec eksploatisana kod nas.Mislim da je na sajtu kolega iz Obrovca a cini mi se da je i ja posedujem u vlastitoj dokumentaciji.pokusacu da 'iskopam' i ime odgajivaca.(Cini mi se da je u pitanju Sunez ,ali nisam siguran).
 
Имам мали проблем, али мислим да се он заснива само на мом не искуству око овчарства. Имам 3 овце са њима је ован већ око месец дана, али нисам видео да је скакао на њих. Подизао је брњицу и њушио их, али га нисам видео у некој акцији. :sta:

Uzmi marker (ima kod veterinara) namaži ovna po grudima između prednjih nogu. Ako skače na ovce ostaće obeležene.
 
Nazad
Vrh